Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kenan Turhan

1/48 | Mirage III C | Hobbyboss| Kenan Turhan

Recommended Posts

Piyasadaki mevcutlar içinde orta sırada yer alacak seviyede kit,ilk bakışta detay,panel,perçin yönünden fena değil.Kanopide hat şeklinde çizgi var buda işi biraz zora koşuyor.Yeterli seviyede mühimmat ve yedek yakıt tankları mevcut.İniş takım yuvaları az da olsa detaylı sayılır,koltuk,glare ve kokpit havuzu detayları zayıf.Musa kardeşiminden temin ettiğim kokpit,iniş takımı yuvaları ve koltuklardan reçineden kendi döktüğüm parçaları kullanacağım,sağ ol varol sen çok yaşa Musa :D

tn_1tn_2tn_3tn_4tn_5tn_6tn_7tn_8tn_9

Kullanılacak boyalar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kuru montaj.

tn_17tn_18tn_19

Kalıp itici izleri,bu ikisi iniş takımı yuvasından görünmekte,bu amaçla zımpara yapıldı.Diğerleri sorun oluşturmuyor.

tn_20tn_21

Reçine havuz kullanılacağı için gerekli yerlerde kesim ve temizleme yapıldı.

tn_22

Bu birleşim yerinde seviye farkı var parça ilavesi ile sorun çözüldü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Piyasadaki mevcutlar içinde orta sırada yer alacak seviyede kit,ilk bakışta detay,panel,perçin yönünden fena değil.Kanopide hat şeklinde çizgi var buda işi biraz zora koşuyor.Yeterli seviyede mühimmat ve yedek yakıt tankları mevcut.İniş takım yuvaları az da olsa detaylı sayılır,koltuk,glare ve kokpit havuzu detayları zayıf.Musa kardeşiminden temin ettiğim kokpit,iniş takımı yuvaları ve koltuklardan reçineden kendi döktüğüm parçaları kullanacağım,sağ ol varol sen çok yaşa Musa :D

Güle güle yap komutanım. 1-2 yer olmamış yine ama güzel oluyor sayılır...

72 ler bile 100 TL üstüne satıldığı şu memleketimizde, fiyat/performans olarak 10 numara kit. 1-2 kusur kadı kızında da olur.

O motora eklediğin borudan bende istiyorum :) Aydın'da da var bu kit, oda ister. Sen en iyisi 2 tane daha dök :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Kolay gelsin Kenan abi her zaman ki gibi şahane gözüküyor :) 

Çok sağ ol Umut,elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz azar azar :D

8 saat önce, Musa Peker yazdı:

Güle güle yap komutanım. 1-2 yer olmamış yine ama güzel oluyor sayılır...

72 ler bile 100 TL üstüne satıldığı şu memleketimizde, fiyat/performans olarak 10 numara kit. 1-2 kusur kadı kızında da olur.

O motora eklediğin borudan bende istiyorum :) Aydın'da da var bu kit, oda ister. Sen en iyisi 2 tane daha dök :)

Musa çok sağ ol,o kadar kusuru kadı kızı için kabul ettik,motora eklediğim boru f4 nozulu :D eğer uğraşmak isterseniz neden olmasın bana göre hava hoş,sonra sövüp saymayında :D neden girdik bu işe diye :D

6 saat önce, Hakan Söylemezoğlu yazdı:

iyi kit az macun ister....resinler extra..

Bu arada kuuşu hangi ülke yapıcan ?

Sayın Hakan bey,sizi de sahada görmek isteriz,öyle sütre gerisinden ateş edip eğilmek yok :D,reçineler bana ait döküm, bu arkadaşı üreticisi olduğu ülke forsu ile yapacağın France Air Force :D sana kalsa Hellenic yapar geçerdin kesin :blink:

Bir saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Kolay gelsin Kenan abi, delta kanatlar güzel oluyor.

Sende detay dan kaçınmamışsın, çok güzel olacağına eminim.

Gökay çok sağ ol,deltaları bende seviyorum :D detaylar kafi ama ben rahat durmuyorum ki :D şimdi panellerdeki olmayan perçinlerle uğraşıyorum ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, baki temel yazdı:

çamur atma hakkım saklı kalması koşuluyla kolay gelsin bitince gerekli çamurları atarız;)

Eyvallah sayın gıybenettin Baky beyciğim :D istediğin tezeği atabilirsin,meydan boş,bu şerefsiz plastik kurban olsun sana :D bir ara yanıma gel beraber aşağılayalım bu mereti :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.