Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Yiğit ÇULHA

1/35 | M 925 Survive Truck |İtaleri,Tamiya,Revell | Yiğit ÇULHA

Recommended Posts

İlgimi çeken bir model olmayınca bende en eskilerden yaptıklarımın üzerinde oynayım dedim 

Yavaş yavaş şekilleniyo ama daha çok işi var gibi

6JN6R9.jpg

Dönüşüm öncesinden tek fotoğraf bu malesef çok daha güzelleri vardı fakat bulamıyorum (Sağdaki Kamyon)

gO6LLZ.jpg

9mNppo.jpg

qGv22B.jpg

MdDllk.jpg

XP6YY0.jpg

Her ne kadar kurgusal araç olsada bu ön taraftaki kol bacak parçaları çok saçma geldi kaldırdım :D

bB644G.jpg

dOBqq7.jpg

5DyRRD.jpg

A1zYYz.jpg

0Ez22R.jpg

Daha sonra kamyonun kasasında bulunan haberleşme konteyner'ini karavan haline getirdim

İç kısmındaki parçaların %90'ı tamamen el yapımıdır. Misal soba'nın kapağı Mosquito B.Mk.IV tekeri,gövdesi Leopard 2A6 Snorkel , boru maket çerçeve çöpü , baca havalı tüfek saçması.

OoDdkP.jpg

z0MEg9.jpg

G9D1EV.jpg

y0qnm7.jpg

6JN6Q3.jpg

W7Dr4N.jpg

3EzRNr.jpg

RnD6Xa.jpg

p6nYRq.jpg

kO6Yjr.jpg

rO1d9N.jpg

PlDEMN.jpg

VrDyYr.jpg

nOlGrl.jpg

76D8vW.jpg

gO6LoR.jpg

3EzRpM.jpg

1JEndp.jpg

LbDo3G.jpg

3EzRpM.jpg

W7DrG8.jpg

6JN6yv.jpg

y0qnzj.jpg

G9D1yZ.jpg

Şimdilik bu kadar daha eklenecek 50 den fazla detay parça var umarım yetişir

Elinize sağlık.

Ön tampondaki uzulları gördüm dedim ne oluyoruz. :D Çıkması Bence daha iyi olmuş. Belki tek bir kuru kafa

Arkaya baya emek vermişsiniz. Işık vs de var. Elinize sağlık.

Bunun dışında modelde gördüğüm tek renk, kahve rengi. Biraz solmuş yıpranmış sökülmüşde olsa farklı renkler tonlar güzel olurmuş gibi geldi.

4 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık.

Ön tampondaki uzulları gördüm dedim ne oluyoruz. :D Çıkması Bence daha iyi olmuş. Belki tek bir kuru kafa

Arkaya baya emek vermişsiniz. Işık vs de var. Elinize sağlık.

Bunun dışında modelde gördüğüm tek renk, kahve rengi. Biraz solmuş yıpranmış sökülmüşde olsa farklı renkler tonlar güzel olurmuş gibi geldi.

Aynen dedim o kadarda kurgusal olmasın

Teşekkür ederim

Renk konusunda en son su bazlı ile çalışmayı düşünüyorum duvar yazıları gibi bir çok detay gelicek

7 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerinize sağlık,

Kaporta üstündeki yedek lastik ve kasadaki silahların üzerindeki kalıp ve birleşim izlerini yok edebilirsen daha güzel bir model olacak, bu kadar emek verip onları öyle bırakmak olmaz.

Abi yine kaçırdım ve yine farkettin :D sağolasın dediğin doğru bu akşam ilk işim onları halletmek olucak.

Devam edelim bakalım Konteynerin altına yine eskilerden yaptığım WW2 döneminden kalma cephane römorku'nun parçaları monte edildi ve detaylar eklendi

LbvzAj.jpg

5DNlmj.jpg

A1OM6p.jpg

0E06N9.jpg

dOLdZV.jpg

bBvXMd.jpg

XPb1qR.jpg

QVP3Y3.jpg

Md1GgQ.jpg

9mY1q3.jpg

6JDV57.jpg

4apoq4.jpg

JQVJko.jpg

Oor69Q.jpg

z0Gkl6.jpg

G9ZA26.jpg

y0Gaoy.jpg

Karavan hakkında aklınızda bir skala belirlemek için 1/35 figürü öylesine yerleştirdim

3EOZY2.jpg

p653Bm.jpg

kOMznA.jpg

NZLBr5.jpg

Şimdilik bu kadar . To Be Continued........

Çok iyi bir çalışma.

Çok iyi bir hayal gücü.

Tek eleştirebileceğim yeri şu tüfeklerdeki kalıp izleri.

LbvzAj.jpg

Bu resimdekinde sanki kabzadaki kalıp izini silmişsinde üstünden fırçayla geçmişsin gibi. Ama gövde duruyor gibi. Belki Fotolardan öyle gözüküyor

z0Gkl6.jpg

Birde işte aklıma gelen fikirler var. Dış taraflardaki afişlere biraz zımpara vs ile yıpranma verebilirsin gibi.

5DNlmj.jpg

Eline sağlık, Kolay gelsin.

2 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Çok iyi bir çalışma.

Çok iyi bir hayal gücü.

Tek eleştirebileceğim yeri şu tüfeklerdeki kalıp izleri.

LbvzAj.jpg

Bu resimdekinde sanki kabzadaki kalıp izini silmişsinde üstünden fırçayla geçmişsin gibi. Ama gövde duruyor gibi. Belki Fotolardan öyle gözüküyor

z0Gkl6.jpg

Birde işte aklıma gelen fikirler var. Dış taraflardaki afişlere biraz zımpara vs ile yıpranma verebilirsin gibi.

5DNlmj.jpg

Eline sağlık, Kolay gelsin.

O römorkör deki silahlar çok eski nasıl yaptığımı hatırlamıyorum bile :D ama makete ilk başladığım zamanlarda yaptığım bi çaılşmaydı. ama bir dahaki resim koyduğumda ki bitmiş olur muhtemelen o zaman düzeltmiş olurum

Yiğit Merhaba,

Düşünce ve uygulama güzel. Ancak, gerek oversize olan kirletmeler, gerek oversize olan dergi, inanılmaz fazla kalıp ve yapıştırıcı izi var kitte.
Onların üzerine biraz fazla eğilirsen, post-apokaliptik çalışma olarak güzel bir sonuç ortaya çıkacak diye düşünüyorum.

Sevgiler.

11 dakika önce, Kerem Erkmen yazdı:

Yiğit Merhaba,

Düşünce ve uygulama güzel. Ancak, gerek oversize olan kirletmeler, gerek oversize olan dergi, inanılmaz fazla kalıp ve yapıştırıcı izi var kitte.
Onların üzerine biraz fazla eğilirsen, post-apokaliptik çalışma olarak güzel bir sonuç ortaya çıkacak diye düşünüyorum.

Sevgiler.

Değerli düşüncelerinizden dolayı çok teşekkür ederim.

Dergi'nin daha küçüğünü yaptım fakat oda hiç gözükmedi inanın

Kalıp ve yapıştırıcı izleri konusunda inanın elimden geldiğince dikkat etmeye çalıştım ama final de büyük bir kısmını düzeltmiş olurum sanırım

Tek anlayamadığım oversize kirletme den neyi demek istediniz onu anlayamadım Kerem Bey . 

5 dakika önce, Yiğit ÇULHA yazdı:

Tek anlayamadığım oversize kirletme den neyi demek istediniz onu anlayamadım Kerem Bey . 

Kimi yerlerde boya çok kalın duruyor. Üzerine eskitme yapınca da sanki büyük bir çamur kütlesi o bölgede kalmış gibi duruyor. Mesela, yaşam alanının dışından çekilen fotoğrafta, çamurluk üzerine dikkat edin.
Normal şartlarda, ıslak çamur araca yapışmaz, üzerinden akar ve daha ince bir tabaka ile kalır. Ya da, Deadwood Dealer dekalinin olduğu arka kısımdaki boya kalınlıkları, üzerine eskitme yapıldığında, biraz ölçek dışı kalmış gibi.

Tüm bunları yazarken, modelinizin, daha önce tamamlanmış bir modelden devşirildiğini/evrildiğini de biliyorum. Zaman zaman yeniden modellemede bu tür şeyler de oluyor; evet.

Not: Yiğit Bey, eleştirmek değil de kritik geçmek olarak algıladığınız için teşekkür ederim. 

9 dakika önce, Kerem Erkmen yazdı:

Kimi yerlerde boya çok kalın duruyor. Üzerine eskitme yapınca da sanki büyük bir çamur kütlesi o bölgede kalmış gibi duruyor. Mesela, yaşam alanının dışından çekilen fotoğrafta, çamurluk üzerine dikkat edin.
Normal şartlarda, ıslak çamur araca yapışmaz, üzerinden akar ve daha ince bir tabaka ile kalır. Ya da, Deadwood Dealer dekalinin olduğu arka kısımdaki boya kalınlıkları, üzerine eskitme yapıldığında, biraz ölçek dışı kalmış gibi.

Tüm bunları yazarken, modelinizin, daha önce tamamlanmış bir modelden devşirildiğini/evrildiğini de biliyorum. Zaman zaman yeniden modellemede bu tür şeyler de oluyor; evet.

Not: Yiğit Bey, eleştirmek değil de kritik geçmek olarak algıladığınız için teşekkür ederim. 

Şimdi baktımda dediğinizde hak verilmiycek bir şey yok :D gerçektende çamurluklar başka bir dünyaya ait final çok farklı olucak inşallah.Ama dediğniz gibi var olan bir model üzerinde çalışırken çok zor oluyo ki bu benim ilk çalışmam bu konuda.

Not için ben teşekkür ederim

4 dakika önce, Burak Yetim yazdı:

Karavan mükemmel olmuş. Abeslang mı kullanıyorsunuz abi yoksa dondurma çubuğu felan mı?

Çok teşekkür ederim Burak.

İkiside değil. :D Sobada yakmak için kırdığımız bazı paletlerin yüzey malzemelerinden çıkarığım ince plakalardan yaptım çok daha zahmetli yani yoksa oradaki delikli kapı gibi bir oluşum yapay olarak mümkün olmazdı.:)

7 dakika önce, Yiğit ÇULHA yazdı:

Çok teşekkür ederim Burak.

İkiside değil. :D Sobada yakmak için kırdığımız bazı paletlerin yüzey malzemelerinden çıkarığım ince plakalardan yaptım çok daha zahmetli yani yoksa oradaki delikli kapı gibi bir oluşum yapay olarak mümkün olmazdı.:)

Valla abi mükemmel olmuş baktıkça bakasım geldi. :D Sizleri izledikçe moralim bozuluyor adamlar ne yapmış be diye. :ph34r:

Kolay gelsin abi. bitişini merakla bekliyorum. :)

4 dakika önce, Burak Yetim yazdı:

Valla abi mükemmel olmuş baktıkça bakasım geldi. :D Sizleri izledikçe moralim bozuluyor adamlar ne yapmış be diye. :ph34r:

Kolay gelsin abi. bitişini merakla bekliyorum. :)

Estağfurullah Burak Kardeşim olurmu öle şey baksana benim bile onlarca hatam oluyo yavaş yavaş öğreniyoruz.:)