Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Yunus Emre Coşkun

1/24 | Lamborghini Murciélago R-SV 2011 GT1 Zolder #38 | Aoshima | Yunus Emre Coşkun

Recommended Posts

On 11.03.2018 at 19:13, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Kapılarda az decal işi kaldı. Sonrasında içine ve dışına parlak vernik atacağım, kuruyunca dışını mat vernik atacağım. En son camları lexan olarak simüle etmeye çalışacağım.

SAM_2555

İyi çalışmalar.

öncelikle elinize sağlık sizinle birlikte sitedeki sivilcileri yakından takip  ediyorum, bugüne kadar epey faydalı şey öğrendim. sormak istediğim parlak vernikten sonra atılacak mat vernik yine oto verniği mi? standox biraz pahalı geldiğinden duxone vernik ve boyalarından düşünüyorum, tavsiye eder misiniz? mat vernik bulabilir miyim?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, HAKAN GÜNER yazdı:

öncelikle elinize sağlık sizinle birlikte sitedeki sivilcileri yakından takip  ediyorum, bugüne kadar epey faydalı şey öğrendim. sormak istediğim parlak vernikten sonra atılacak mat vernik yine oto verniği mi? standox biraz pahalı geldiğinden duxone vernik ve boyalarından düşünüyorum, tavsiye eder misiniz? mat vernik bulabilir miyim?

Duxone yeterli olacaktır. Kullanan arkadaşlar gayet memnun. Hatta Ziya Günce boya olarak Duxone kullanıyor yanlış hatırlamıyorsam. Vernikte de geçiş yaptı mı hatırlamıyorum ama.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, HAKAN GÜNER yazdı:

Mat verniğin de 2K sı mevcut, duxone zaten standox un alt markası. Tabiki de kullanabilirsiniz ve bulabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tüm güzel yorumlara teşekkür ederim.

Türk parası kıymetini koruma hakkında 32 sayılı karar değiştirildi/düzenlendi. İsteyenler google'da araştırabilir. Neredeyse 2,5 haftadır gecem gündüzüm bankada, tüm yazılımları değiştirmekle geçiyor. Eve sadece yatmaya geliyorum. O yüzden çok birşey yapmadım desem yeri var.

Kaportanın temel boyası bitti. Ufak tefek düzeltme ve eklemeler yapacağım. Ardından decalleme ve vernikleme olacak. Vernik kuruduktan sonra kaportanın iç kısmı komple mat siyah yapılacak. Motor kapağı boyası ve decallemesi bitti. Yan üst panellerin boyası bitti decallenip kaportaya montajlanacak. 

1 ay daha bankada yatıp kalkacağım için modelin bitmesi de haliyle uzayacak. Umarım herşey bundan sonra da sorunsuz gitmeye devam eder.

Çok fotoğraf paylaşıp kalbinize indirmek istemiyorum herşeyi özetleyen tek fotoğraf yeterli.

SAM_2585

Hepinize iyi çalışmalar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Patron, tek kelimeyle harika!.

Bende sivil araç yapmaya çalışıyorum ama burada gördüğüm kadarı ile pek yapamamışım şimdiye kadar...

Keşke video olarak yayınlayabilsen ve bizde senden bir şeyler öğrenebilsek.

Youtube'de ''The Scalemodeling Channel'' kanalına aboneyim herif güzel yapıyor ama senin çalışmanı gördükten sonra, o kadar da güzel değilmiş meğer :)

Bir ilke imza atıp sende Youtube'de çalışmalarını Türkçe anlatarak yayınlasan, bizde hem öğrenip hem gurur duysak :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 4/27/2018 at 09:50, Burak Dinç yazdı:

Patron, tek kelimeyle harika!.

Bende sivil araç yapmaya çalışıyorum ama burada gördüğüm kadarı ile pek yapamamışım şimdiye kadar...

Keşke video olarak yayınlayabilsen ve bizde senden bir şeyler öğrenebilsek.

Youtube'de ''The Scalemodeling Channel'' kanalına aboneyim herif güzel yapıyor ama senin çalışmanı gördükten sonra, o kadar da güzel değilmiş meğer :)

Bir ilke imza atıp sende Youtube'de çalışmalarını Türkçe anlatarak yayınlasan, bizde hem öğrenip hem gurur duysak :)

Teşekkürler, zamanla çok iyi işler çıkartacaksınızdır. Tom video işini iyi kıvırıyor evet. Ama bu ciddi bir mesai gerektiren bir iş. Tom maket yapmak, videolar çekmek ve online sitesinden para kazanmak için mesleğini bırakmış bir genç arkadaş. Dolayısıyla zamanını sadece bu işe yönlendirmiş durumda.

Bende daha önce üretim kısmını içermeyen, farklı tiplerde video denemelerini yaptım. ( https://www.youtube.com/user/Breath0fTheGod )

Çok yorucu ve mesai isteyen bir uğraş. Kameranız iyi olacak, 4-5 saat kayıt yapacaksınız ardından montaja girip 15-30 dk ya düşecek, montajda üstüne konuşma/ses kaydı eklenecek. Youtube a yüklenecek vs. vs.yani haftada 30 dk. lık video yapmanız için 8-10 saat harcamanız gerekiyor. Ben günde 1 max 2 saat makete ayırıyorum/ayırabiliyorum. Video işi için bu süremden kısmam lazım. Bunu çok düşünmüştüm ve nihayetinde video çekmemeye karar verdim.  Umarım sizin veya bir başkasının yeterince zamanı vardır ve bende izleyip gururlanırım :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 30.04.2018 at 09:50, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Teşekkürler, zamanla çok iyi işler çıkartacaksınızdır. Tom video işini iyi kıvırıyor evet. Ama bu ciddi bir mesai gerektiren bir iş. Tom maket yapmak, videolar çekmek ve online sitesinden para kazanmak için mesleğini bırakmış bir genç arkadaş. Dolayısıyla zamanını sadece bu işe yönlendirmiş durumda.

Bende daha önce üretim kısmını içermeyen, farklı tiplerde video denemelerini yaptım. ( https://www.youtube.com/user/Breath0fTheGod )

Çok yorucu ve mesai isteyen bir uğraş. Kameranız iyi olacak, 4-5 saat kayıt yapacaksınız ardından montaja girip 15-30 dk ya düşecek, montajda üstüne konuşma/ses kaydı eklenecek. Youtube a yüklenecek vs. vs.yani haftada 30 dk. lık video yapmanız için 8-10 saat harcamanız gerekiyor. Ben günde 1 max 2 saat makete ayırıyorum/ayırabiliyorum. Video işi için bu süremden kısmam lazım. Bunu çok düşünmüştüm ve nihayetinde video çekmemeye karar verdim.  Umarım sizin veya bir başkasının yeterince zamanı vardır ve bende izleyip gururlanırım :) 

Patron, cevap için teşekkürler.. İzledim videoları yine bayağı yardımcı oldu diyebilirim :) Abone de oldum, bekliyorum artık... :) 

Ya zaman ayarlarım da bu kadar güzel yapamadığım için,  video çeksem ne olur :) Neyseki vernik olarak Standox 2K denedim ve biraz kalın olsa da en azından çok parlak ve gerçekçi oldu (bence). Artık belki bir video da ben çekerim. 

Tom’un işi gücü bırakması da beni gaza getirdi :) Her an istifa edebilirim.. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.