Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Yunus Emre Coşkun

1/24 | Lamborghini Murciélago R-SV 2011 GT1 Zolder #38 | Aoshima | Yunus Emre Coşkun

Recommended Posts

Roll Cage'e başladım. Beyaz astar üzerine Porsche L9 Beyaz baz boya attım, üzerine de 2K vernik attım. 1 gece kurusun bir kaç kablolama ve bir iki yere sünger eklemesi yapılacak.

SAM_2519SAM_2521

Soldan sağa 5 - 1,5 - 3,5 karışım oranları,

2,5 bar basınç,

2 tozuma katı, 1 ıslak kat.

Her kat arası geçiş 5 dk. bekleme.

Islak kat öncesi 1 oranında biraz daha tiner konularak karışımı biraz daha inceletme.

Islak katta air brush ı biraz daha yakın kullanma.

Min. 24 saat kuruma.

SAM_2522SAM_2523SAM_2525

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Oranları ve uygulamayı yazman müthiş bir paylaşım. Eminim bu konuda takılan bir çok sivilci modele yeni başlayan arkadaş vardır.

Eyvallah, neyi kimden neden saklıycaksın ki :) 

22 dakika önce, Metin ALDEMİR yazdı:

Arkadaş bu ne yaa bak bak şaşı oldum nasıl bir işçilik nasıl bir detay çalışmasıdır. Eline emeğine sağlık kolay gelsin merakla, sabırsızlıkla takibe devam. 

Teşekkür ederim. Aman 30 cm uzaktan bakıyoruz gözler önemli biliyorsunuz :) Abartı bir detay olmasa da özenli ve istekli bir çalışma daha fazla mevcut aslında. 1/12 model yapan çok az aslında memlekette, şöyle sağlam yapan biri olsa detay nasıl olur görürdük, bunlar fıs kalırdı :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Roll cage biter, çift taraflı sünger bant kullandım. Turuncuya boyadım. İç kısımdaki carbon decaller ilerde dökülme yapmasın diye hafif parlak verniklendi kuruyorlar. Yarın akşam iç kısmı birleştiririm.

SAM_2531SAM_2530SAM_2528SAM_2526

Geldik asıl mevzuya, 150 parça kaporta mı olur, bu arabada oluyor. Bakalım kaç gün,hafta,ay sürecek :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Musa Peker yazdı:

Sonunda olmamış bir yer buldum. Yerinde duran araba 240la gider mi?:P

:D Haklısın ama bence az olmuş 300 falan olmalıydı :P 

2 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Arkadaş elin ayağın bir rahat dursun ya,yok toz yok cıvık kat yok efendim sünger üzeri logo,konsolda ceviz kaplama, aga bir de küllükle çakmak ekle hı :lol::lol::lol: geçtik bunları ellerine kollarına temiz teknik çalışmana sağlık,izliyorum gözlerim kanlı :D

Ya arkadaş 3-4 ayda bir proje çıkıyor ortaya olsun o kadar detaylı :) 15 günde yaptığımız maket de oluyor ama arada bir böyleleri de lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Musa Peker yazdı:

Yunus ileride birgün belki ama söyle bir arabayi pistte yap. Yanlarken bir tarafina yatmış. Tekerlerdende duman çıkıyor. Efsane olur. Bunu yapsa yapsa sen yaparsın ;)

Pist değil de WRC var aklımda toprak yolda virajda yanlarken tozu dumana katmış :D Ama @Kenan Turhan abiden biraz ders almam lazım :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yunus vallahi yeter, her mesajını like etmekten yoruldum. Birkaç tane de normal resim koy da (ne bileyim boyamadığın ve detay eklemediğin boş birkaç parçanın resmini fln çek) biraz kendimize gelelim.

Not: Özellikle sünger destek kısımlarını çok beğendim, insanın kafasını çakası geliyor :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.