Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Yunus Emre Coşkun

1/24 | Lamborghini Murciélago R-SV 2011 GT1 Zolder #38 | Aoshima | Yunus Emre Coşkun

Recommended Posts

On 12.02.2018 at 10:56, ali yasin ulaş yazdı:

çok çok güzel görünüyor, karizma bir makine, kolay gelsin

Çok teşekkürler.

On 12.02.2018 at 20:07, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık çok güzel oluyor çok :D

Saol Abim.

23 saat önce, Evren İmgel yazdı:

Çok güzel ilerliyor. Detaylı fotoğraflar içinde ayrıca teşekkürler. 

Rica ederim, teşekkürler.

49 dakika önce, Kerem Erkmen yazdı:

Takım çantasını kap gel Yunus Emre.
Senin için servis alacağım sanayide :)
Şahin ile ortak takılırsınız artık.

Abi Şahin Abi zaten Mengerler Mercedes Binek Araç Servis Müdürü. Arada yanına gidip AMG GT leri çekiçliyorum ben de :P 

37 dakika önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Işçilik her zaman ki gibi muhteşem.  Kullanılan malzemelerin fotoğraflarını atmaya devam ediniz.  Bir gün sivil araç yaparsam referans olarak kullanmak isterim 

Teşekkürler, tabi fotoğraflayacağım. Çok fazla detay yapacağım için elimde malzeme eksiğim var şu anda. İngiltere ve Japonyadan sipariş geçtim. Geldiklerinde devam edeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Çok teşekkürler.

Saol Abim.

Rica ederim, teşekkürler.

Abi Şahin Abi zaten Mengerler Mercedes Binek Araç Servis Müdürü. Arada yanına gidip AMG GT leri çekiçliyorum ben de :P 

Teşekkürler, tabi fotoğraflayacağım. Çok fazla detay yapacağım için elimde malzeme eksiğim var şu anda. İngiltere ve Japonyadan sipariş geçtim. Geldiklerinde devam edeceğim.

Şahin'i bildiğimden söyledim zaten :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Şahin Şahinler yazdı:

Yunus un arabanin altina döşemiş olduğu dekalle demek istiyor ki zenginle fakir ayrilsin kardeşim.Herkes model yapıyor.Ama diyememiş.Dur bunu resimle nasıl anlatirim demiş.100 liralik dekali arabanın altina dayamis dosemis.Yunus rakibin yok kardeşim.

:) detay iyidir ya.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle tek tek herkese yazmıyorum konu çok uzamasın diye. Beklediğim malzemelerin hepsinin bana ulaşması 1-2 hafta sürecek. O yüzden boş durmaktansa detay üretmeye devam.

Air brake cooling system denilen, havalandırma girişlerinden gelen havayı direk ilgili frene yönlendirerek karbon seramik frenleri soğutma işlemini hızlandıran bir yapı vardır. Aşağıda bir örneği mevcut.

Ducting3.jpg

Bunu simüle etmeye çalıştım. Kit içeriğinde buna benzer bir yapı vardı ama realistik değildi.

İstenildiği gibi renklendirilebilir.

Burada gözüken 2 tarafta bulunan hortum desenli şeyler bunlar. 

SAM_2363SAM_2364SAM_2365SAM_2366SAM_2367SAM_2368SAM_2369SAM_2370SAM_2371SAM_2372SAM_2373SAM_2374

Bu da test kısmı

SAM_2375

Bu sistemi 2 li 3 lü yapabilirsiniz. Genelde Fren kaliperinin piston sayısına göre büyüklüğü ve/veya sayısı artıp azalır.

Örneğin;

nismo_gtr_brake_ducts.jpg

Herkese iyi çalışmalar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Koray Malkoç yazdı:

Eline sağlık çok güzel çalışmalar. Devamını bekliyoruz.

Decal çok harcıyorsan yardımcı olabilirim karbon ve diğer tasarımlar konusunda :).

Çok teşekkürler. Bu model için değil ama aklımda olan bir kaç model için decal ihtiyacım var. :) İletişime geçerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Musa Peker yazdı:

Adam yapıyor yahu. Bunu da almanyaya gönderme sakın :)

Saol Musa Hocam. Senin Rafale'nin boyasının yanına bile yaklaşamaz ama yapıyorum bir şeyler :)

Almanya işleri bitti, hatta huracan geri geldi Almanya'dan. Kadıköy'deki ilk buluşmaya iştirak eder :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Doğanay Balaban yazdı:

Yunus cidden süper gidiyor, eline sağlık. Bir sorum olacaktı, bu kullandığın teli (0,18mm olan) nereden temin ettin? (Ya da alabiliriz?)

Teşekkürler Doğanay, açıkçası ben bunu ahşap gemi modeli yapan birinden ücretsiz aldım. Kendisine sordum nereden aldığını, bana dönüş yaptığında yazarım buraya.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Doğanay Balaban yazdı:

Yunus cidden süper gidiyor, eline sağlık. Bir sorum olacaktı, bu kullandığın teli (0,18mm olan) nereden temin ettin? (Ya da alabiliriz?)

Öğrendim ; tahtakelede eski telefon santralinin karşısında güvener pasajı içirisinden temin edilebilirmiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.