Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
ibrahim Alikılıç

Revell Bismarck mı?Tamiyamı?

Recommended Posts

Bismarck konusunda baya araştırma yapmış birisi olarak çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, 1/350'deki en yeni ve detaylı kit Revell'inkidir. Tamiya kötü değildir ama daha fazla iş ister (gerçeğine daha fazla benzeyecekse).

Sıralama da (1/350 için) şu şekildedir;

Revell > Tamiya > Academy

Academy tamiya'nın kötü bir kopyasıdır aslında. Tamiya da eski bir kalıptır. Revell'inki ise 2007 yılında yapılmış en yeni kalıptır.

Bu arada 1/350 Bismarck yapılacaksa, mutlaka detay seti (Pontus veya Eduard) bence alınmalıdır. Modelin hakkı öyle çıkıyor. Mümkünse şu kit alınmalıdır;
10310-1024x702.jpg

He meng daha yeni 1/700 Bismarck'ı çaktı (Kit baya beğenilmiş durumda şu an için) , önümüzdeki aylarda 1/350'sini çıkaracak dedikodusu da yok değil

1 saat önce, ibrahim Alikılıç yazdı:

Efendim dediğiniz detay setlerini nereden temin edebilirim?Fiyatları uçukmudur?

Abi malesef detay setleri de pahalı. Sanırım hobimodels veya ..... satıyordu ama emin değilim. Biliyorum kitin kendisi kadar detay setine vermek saçma gelebilir ama cidden Bismarck gibi kite çok yakışıyor. Şöyle iyim illa full seti almanıza gerek yok, 1/350 railings bile yeter (Reveling plastik railingsi cidden kaba). Hatta ucuza bir tanesini aşağıda paylaşıyorum.

Bismarck için Railing (ucuz)

Son olarak Bismarck yapacakları gaza getirmesi amacıyla paylaşıyorum (Adam gayet güzel anlatmış valla);

http://www.florymodels.co.uk/revell-1350-bismark/

11 dakika önce, ibrahim Alikılıç yazdı:

Bu eduard seti de gayet güzel (Not 1500 USD'a satılan pontus daha görmedim açıkçası), dediğim gibi sadece railing bile kotarır. Ama hakkıda Pontus veya eduard'dır
Pontos Full 1/350 bismarck Seti (Valla yok yok)

4 dakika önce, ibrahim Alikılıç yazdı:

Çok saolun inşaallah yakın zamanda alacağım.

Valla bir bismarck sever ve hastası olarak heyecanla bekliyorum (Döküman konusunda da baya yardımcı olabilirim)

Benim de kısmetse yapımda bekleyenler bittiğinde (yaklaşık 2-3 sene), ben de Bismarck'ı ma başlayacağım

15 dakika önce, ibrahim Alikılıç yazdı:

Birde şey diyeceğim 1/700 ölçekte oldukça bol Bismarck var İtaleri ve Meng'inki dikkatimi çekti ikiside 200 tl civarında bu kitlerden hangisi daha iyidir?Ve ya Revell'inki iyimi?

Meng'inki çok yeni, daha çok yorum okumadım. Sadece 2 yerde gördüm ve baya beğenmişlerdi ama dediğim gibi detaylı bir inceleme değil. Diğer kitlerinin de kalitesini düşünürsem, Meng'in açık ara fark atması lazım. 
İtaleri de gayet güzel. Şahsen bakma ve inceleme fırsatım olmuştu, gayet 2017 model kittir.

11 saat önce, ibrahim Alikılıç yazdı:

Mengede bir bakayım ben hazırlık aşamasında araya şıkıştırıp yapabilirim belki.Birde Revell Bismack için gerekli olan boyaları aynı şekilde Meng kitindede kullanabilirim değilmi?

Evet, bir sıkıntı olmayacaktır (Meng bu aralar AK boyalarına taktı zaten, tüm renkleri AK olarak öneriyor)

Eğer Bismarck'ı orjinal renkleriyle yapayım diyorsanız, piyasadaki en gerçekçi boya seti;

lifecolor-cs09-german-wwii-kriegsmarine-