Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
mustafa günay

Yapıştırıcı Seçimi

Recommended Posts

Arkadaşlar ben milli savunma sanayimizi yakından takip eden ve maketleri yapmayı, özellikler yerli ürünlerimizin maketleriyle uğraşmasını seven bir hobici kardeşinizim. İlk olarak hürkuşla başladım bu işe. Pek iyi olmasa da bitirdim. Şimdi uzun zamandır beklediğim bayraktar TB2 maketi çıktı. Daha önce japonla yapmıştım fakat zorlanmıştım. Şimdi ise maket yapıştırıcısı kullanmak istiyorum. Tamia nın fırçalı yapıştırıcısını beğendim ancak farklı yoğunlukta olan çeşitleri var. Sizden ricam kullanan varsa hürkuş, anka, bayraktar gibi maketleri yapmak için hangi yoğunluktaki yapıştırıcıyı kullanmalıyım. Yeşil kapak var turuncusu var, önerilerinizi bekliyorum. 2 gün içerisinsdehem bayraktarı hem yapıştırıcıyı sipariş vereceğimden yorum yazarsanız sevinirim. 

Aşağıya cevap yazamadığım için buraya yazıyorum Gökay bey. Tamia nın bir açık yeşil kapaklı birde koyu yeşil kapaklı yapıştırıcıları var. Birisi yeni olarak geçiyor (açık renk olanı) Bunlarda fark var mıdır. Ayrıca yorumunuz için teşekkürler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tamiya yeşil kafa standarttır, çok rahat kullanabilirsiniz. Çok yoğun yapıştırıcı gereken bölgeler için ise Revell iğne uçlu yapıştırıcı kullanabilirsiniz.

Maket yaparken Uhu kullanılmaz, Japon tarzı yapıştırıcılar ise metal detay setleri için uygundur.

Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.