Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Fatih YILDIZ

1/144 │ AH-64D Longbow Apache │ Revell │ Fatih YILDIZ

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

İlk model denemem ve forumdaki ilk iletim :)

Bu kiti yanında boya ve fırça verdiği için seçmiştim. Sanırım çok yanlış bir seçim yapmışım. Bu kadar küçük bir model baya zorluk çıkardı. Ne boyası boya, ne birleştirmesi birleştirme oldu. Günahıyla sevabıyla ortaya bu model çıktı. Şimdi Airfix'in Spitfire modelini yine boya fırça takımlı aldım. Ona başlayacağım. (Başka resim ekleyemedim. Sanırım boyutla alakalı sıkıntı var. 177kb yüklenmedi)

Herkese bol modelli, eğlenceli vakitler dilerim.

IMG_20171226_223523_1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlk elin günahı olmaz elinize sağlık. Resim konusunda sitenin kendi sistemini değil harici siteye yükleme yapıp direk linkini kopyalayarak kullanıyoruz.

www.flickr.com çoğunluğun kullandığı resim sitesidir.

Eğer uçak helikopter modelleri yapacak iseniz ilk bir kaç modeli nispeten daha büyük ölçekte seçmekte fayda var. Boya setli modeller yerine ise sadece modeli alıp, boya ve fırça setini yavaştan düzmeniz daha mantıklı olabilir. Ama ilk bir kaç modelde (en azından bu işe devam edip etmeyeceğinizi anlayana kadar) boya setli modeller alarak gereksiz masraftan da kaçınmış oluyorsunuz. Ama devam etmeye kadar verdiğiniz anda da durum tam tersi olabilir .

Hoş geldiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İkinci modeli 1:72 aldım, parçaları büyük olduğundan daha güzel birşey olacak sanırım.

Sormak istediğim bir konu var, ben bu modeli boyadım, decalleri üzerine yapıştırdım ve model mat fakat decaller parlak olduğu için sırıttı. Bunun üzerine bir de mat vernik v.b. bir işlem daha mı yapmam gerekiyordu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Fatih YILDIZ yazdı:

İkinci modeli 1:72 aldım, parçaları büyük olduğundan daha güzel birşey olacak sanırım.

Sormak istediğim bir konu var, ben bu modeli boyadım, decalleri üzerine yapıştırdım ve model mat fakat decaller parlak olduğu için sırıttı. Bunun üzerine bir de mat vernik v.b. bir işlem daha mı yapmam gerekiyordu?

Foruma hoşgeldiniz,

Forumda ki benzer konuları incelemenizi tavsiye ederim, ayrıca youtube da yerli olduğu kadar birçok ta yabancı kaynak var.

Süreç söyle olacak, montaj, boya, parlak vernik, dekal, parlak vernik.

Yapılan modelin cinsine göre bitirirken parlak, yarı mat veya mat vernik ile bitirebilirsiniz.

Sivil araçlar parlak, askeri kara araçları mat, uçaklar ise yarı mat bitirilebilir.

Siz dekalleri uygulamadan önce parlak vernik uygulaması yapmadığınız için, dekalleriniz parlıyor.

Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.