Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Mustafa Arabacı

1/35 | Brummbar | Tamiya | Mustafa Arampatzi

Recommended Posts

Hafiften rezil olan boyayı ne yapacağımı düşünürken paletleri yaptım. İki ton pigment kullandım, takıldıktan sonra koyu çamurlu yapmayı planlıyorum. Sanki biraz daha metal kuru fırça ve pas yapmam gerek gibi. Tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

20180122_22114220180122_221011

20180122_221016

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Sert duran kamuflaj geçişleri için yağlı boya karışımı uygulayabilirsiniz. (Beyaz, sarı ve umber). Bunları çok ufak noktacıklar ile sürüp turpentine ile hafif nemlendirilmiş fırça ile yukarıdan aşağıda dağıtırsanız ana gövde ve kamuflaj arasındaki geçiş arkadaşlarında belirttiği gibi daha doğal hale gelecektir.

dünya savaşı kamuflajları gerçekten maketi maket yapıp ya da maketlikten çıkartacak kadar biraz uzmanlaşılması gereken bir konu. Ancak ilk denemenizi başarılı buldum ki zaten deneye deneye gelişecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

AB tıkanma için bir önerim olacak; Scotch brite tarzı bir süngerin sarı tarafı üste gelecek şekilde masaya koyun. AB tıkandıkça iğneyi süngere bandırın. Mucizevi sonucu burada bizimle paylaşın.  Kesin bilgi yayalım.

Not: Sünger kuru olsun. 

Not 2:  Bende Vallejo kullanıyorum.  Kral boyadır fakat ab serisini bile yarı yarıya inceltiyorum ben. Gunze tiner ile inceltiyorum ya da Tamiya Akrilik Tiner ile. Suyla da oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.