Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Ali Ulaş

1/35| MAK S.A.F.S. Lycopeneger 2 with VW Staff car I Kaiyodo+Revell| Ali Ulaş

Recommended Posts

evet bende bir hastalık var, 1 tane modeli yapıp bitirip diğerine başlayamıyorum, aklıma ne gelirse başlamam lazım :) 

açık konularım bitmiş modellerden fazladır, affola

bunuda aradan çerez niyetine ufak bir çalışma yapacagım. 

haftasonu kadıkoyde bu aracı görünce hoşuma gitti, bir kompozisyon yapmaya karar verdim

mak'ın suiti İbrahimin önerdiği german soldier kamuflajı olmaya çalışacak :D  artık renkleri ne kadar tutturursak

hiç böyle askeri araç yapmadıgım için bunu denemeye karar verdim, az parçalı basşt bir kite benziyor. ama bana mı öyle geldi nedir camları çok kalın sanki, gözlük camlarım daha ince :D 

MAK suiti aracın üzerinde atlayacak şekilde yapacagım, kendisi tek pozda oldugu için eklemleri kesip telle şekillendirdim, putty ile tekrar kapatacagım. 

aracı paslı eskimiş çamur içinde olacak, bir iki referans bakınayım, bana kalıp izi gibi gelen bir iki yer var acaba gerçeğinde de var mı :)  vira dedik :D 

a-reversible-winter-jacket-of-the-waffen-ss-with-spring-camouflage-BRCMA7IMG_5299IMG_5300IMG_5302IMG_5303

18 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Çok güzel kompozisyon. 

17 saat önce, Mutlu Toker yazdı:

Aynen tüm arkadaşlara katılıyorum. Kompozisyon harika.

17 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Bende çok beğendim...İlgiyle takip edeceğim...:)

çok teşekkürler, kompoziyon kaç puan, 50 alsam geçiyorum :D  

Döndük bu arkadaşa

Mak suitin eklemlerini putty ile yeniledim,  aracı toparladım ama hayatımda 3. defa araba yapıyorum, ilk 2 si makete ilk başladıgım yıllardı onlar sayılmaz, yurtdışında okudugum zaman yapmıştım, getirmedim bile, belki dogaya geri dönmüş bile olabilirler :) birde bu. Çok az parçası olan basit bir model, ama anlamasamda önceden dediğim gibi camlar aşırı kalın, detay olarak zayıf (50tl için gayet normal tabi) ama çok şirin, insanın bir tane daha yapası geliyor. Ben kurgu gereği biraz hırpaladım, biraz daha hırpalayacagım, zaten çamura batmış dağılmış olacak. Camları delerken yuh diyor insan, az ince verseydiniz. Çatlama yapmaya çalıştım ama olmadı :( toparlanmaz artık herhalde

Sileceklerin kemikleri iri şişman değiller :) zaten onları ya kıracagım ya sökük olacak. 

Renklerde kafama göre yapacagım, alman giri ve yeşil tonlarında bir kamo olabilir. Koltuk döşemeleri kırmızı falan :D 

tavanı yamulttuk, el sabitlendi, mak suit için detaylandırmaya geçebiliriz

2 günde ilerlememiz bu kadar

39393038034_428493ed86_b.jpg40072299302_bf34ffb264_b.jpg26230878078_c40da0862f_b.jpg

18 dakika önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Güzel kompozisyon. Hızlan biraz.

zagada engin günaydın ve bülent polatın damatlar skeçleri vardı, orada halay çekerken hızlan lan hızlan lan diyip duruyorlardı, aklıma o geldi abi :D hemen hızlanıyorum :) 

37 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. Çok güzel oluyor.
O grip dalgasına bende çarptım. Kafa bir milyon. Gözlerimi açamıyorum.... Ağrıyorlar.  sick-emoticon-16666999.jpg Hepimize geçmiş olsun :D

Daha yeni Hamilkar Barkas'ın bir videosunu görmüştüm. Bu belki birinin işine yarar

çok geçmiş olsun sanada Bulut, saçma bir kış mevsimi geçiriyoruz ondan sanırım :)

bugün kol bacak, yarın araç haftasonu zemini yaparsam kendime madalya vericem :D  

Accuk daha ilerledik. Bir şeyler içime sinmiyor ama ne bulamadım

o kalamar gibi görünen patlama efekti olacak ama nasıl olacak bilmiyorum ? başka bir yöntem deneyeceğim

zeminide köpük değil başka bir malzemeden yapacagım, çalışamadım bununla

39531139515_d7107b5327_b.jpg

26555937698_198409b8e3_b.jpg

38616196460_e90919abe3_b.jpg

4 dakika önce, ibrahim öner yazdı:

Elinize sağlık. Benim dikkatimi çeken zırhlı figürün o kadar ivme ile zıplarken arabayı da bir miktar yerinden oynatacak oluşu; misal tutunduğu tarafın biraz çökecekken diğer taraf tekerlerinin veya amortisörlerinin yükselmesi gibi. 

Teşekkürler İbrahim

aslında o tarafın tekerlekleri daha derinde, araba yatmış durumda köpük için açtıgım teker yerleri atlama tarafında daha derin, ama açıdan belli olmuyor, zemini çamur yapacagım, bir tarafa daha fazla gömülmüş olacak