Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Murad Özer

Kitlerin 7 Ceddi

Recommended Posts

site bu:

http://www.scalemates.com

sitenin olayı herhangi bir maketin soyağacını göstermek. markaya modele göre yeni kalıp mı, yeni decaller mi, yeni parçalar mı, yoksa temcit pilavı mı. ne kadar tutarlı olduğu tartışılır ama en azından maket almadan evvel kesin buradan incelemeli.

örneğin tepedeki kutuya f-4 yazınca bunu size "McDonnell Douglas F-4 Phantom II" olarak tamamlıyor,

ilerlediğiniz zaman 1200küsür kit var olm hangibirini göstereyim diyor,

products altında 1:72'yi seçiyoruz

gelen listeden ilgilendiğimiz kiti buluyoruz, örneğin Revell 1:72 04615 modeli

sayfasına gittiğimizde soyağacı beliriyor, seçtiğimiz maket 2000li yıllarda üretilmiş ve en yeni kalıbın (04308) yeni parçalarla güncellenmiş hali (Rebox (Updated/New parts)) olduğunu görüyoruz.

eğer kalıp paylaşan firmalar varsa buradan onu da görebiliyoruz ki süper bir şey! bir dahaki sefere allah allah bu hasegawa f-15c niye bu kadar ucuz yahu diyecek olursanız buradan bir inceleyin, 30 senelik yamuk yumuk kalıp mı yoksa ne anlayabilirsiniz. :)

yeni kalıpları (new tool) olabildiğince tercih etmek lazım uyum vs. sorunları açısından.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

10 numara site cidden, detay setleri, decaller, kit incelemeleriyle galeri linkleri de ayrı güzel.

challenger2'nin burnundaki küreği yeni heralde, ondan new parts diyor yoksa 07214 ile aynı kalıp. bu ölçekte diğer marka chally2 maketlerine göre nasıldır bir de onu gösterse dadından yinmez hani :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o sitedeydim bende, chally2 yazısı güzel ama 2007 model

1/72 m1 abrams karşılaştırması da var ama 2002'den kalma. revell 03112 m1a1 (ah)'i beğenmiş. o zamandan bu zamana başka ne modeller çıkmştır?

açıkcası bu ölçek zırhlıda kitin uyumu gerçekciliğinden daha mühim benim için şimdilik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yapiyim mi bir Dragon challly :) Sen ve Barış heveslendirdi birden .. Bir bakiyim armorama da uygun bir kampanya da varsa onun bahanesiyle kutu açarım..

düzeltme : Baktım da uygun bir şey yok devam eden. Ama bir T 72 yapabileceğim. Epeydir de istiyordum. Bunun için T 62 düşünüyordum ama henüz elime geçmedi..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tarihin derinliklerinden çıkartıyorum konuyu ama muhtemelen bilmeyenler vardır, siteye üye olunca her üyenin "stash" bölümü oluyor, bu kısım boyasından cımbızına kitlerden aksesuarlarına tüm malzemelerin çetelesini tutabileceğimiz, arkadaşlarımızın stoklarını röntleyebileceğimiz alan :D Tavsiye ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İngilizcem çok iyi olmadığı için stash bölümünü çok anlayamadım. Bu bölümde stoğumuzda var diye mi işaretlemiş oluyoruz orada bulduğumuz ürünü? Wish list yaparsak da alacaklarım listesine eklemiş oluyoruz diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.