Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Ahmet Aslanlı

1/24 | Blood Drive Diorama | Revell | Ahmet Aslanlı

Recommended Posts

8 saat önce, Kerem Erkmen yazdı:

Dert ettiğin şeye bak :)

Ben kesince tık diye olacak sanıyordum. yoksa bulaşmazdım.

8 saat önce, ali yasin ulaş yazdı:

bunu çok merak ediyorum abi, nasıl olacak :)

Ben de:)

7 saat önce, baki temel yazdı:

plastik oyun kartlarıyla kolaylıkla kapıda tadılatlar yaparsın ahmet.Motor için tokayı unutma:D

Toka aklımda. 
kapıyla döşemenin arasına hayvan gibi macun döktüm, kuruyunca zımparalayacağım ama plastik kart daha mantıklıymış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Kalıp izlerini zımparalamak için kaleme çift taraflı bantla zımpara kâğıdı yapıştırdım. Kolay oldu:

IMG_20180130_185958

Bu işler için brose kalemi denen bir alet var kuyumculuk malzemeleri satan dükkanlar da var ahmet.Çemberlitaş caminin arkasındaki sokak ta bu tür urunler satan dükkanlar var ayrıca modelcilikte kullanabileceğin başka başka ürünlerde var mini freze uçları minik dremel testeresi vs

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, baki temel yazdı:

Bu işler için brose kalemi denen bir alet var kuyumculuk malzemeleri satan dükkanlar da var ahmet.Çemberlitaş caminin arkasındaki sokak ta bu tür urunler satan dükkanlar var ayrıca modelcilikte kullanabileceğin başka başka ürünlerde var mini freze uçları minik dremel testeresi vs

Abi ben brose yi dremele takıp lastikteki kalıp izlerini gidermede kullanıyorum. Ama serti plastikte hasar veya iz yaratabilir. Ayrıca ısınma da yapıyor plastikte. Dikkatli kullanmak lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Abi ben brose yi dremele takıp lastikteki kalıp izlerini gidermede kullanıyorum. Ama serti plastikte hasar veya iz yaratabilir. Ayrıca ısınma da yapıyor plastikte. Dikkatli kullanmak lazım.

bu broselerin bir metal uçlusu bir de metal olamayan ama şimdi malzeme cinsini hatırlamadığm bir cinsi var bende onun plastiğe hiç bir zararı yok kendiside zamanla bitiyor zaten.Bitin ce yeni uç takıyorsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, baki temel yazdı:

bu broselerin bir metal uçlusu bir de metal olamayan ama şimdi malzeme cinsini hatırlamadığm bir cinsi var bende onun plastiğe hiç bir zararı yok kendiside zamanla bitiyor zaten.Bitin ce yeni uç takıyorsun

İyi birşeymiş. Aliexpresste bakayım bana da lazım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Plastik kartla kapıdaki boşluğu kapatmak yerine putty doldurdum.acun kururken kaportada göçük oluşturdu. Üstten doldurdum, zımparaladım, başka yerinde gene oldu. Son hali:

IMG_20180402_194737

İyice parlasın diye vernik sulu zımpara meguars pasta ve cila uyguladım. Pasta cilayı pilli makineyle uyguladığım halde eskisinden daha mat oldu:

IMG_20180402_194711

Arabanın öğüttüğü adamın bacaklarına gelince, elimde 1/24 erkek yok, bulamadım da. Ama bir çift büyük bacak vardı, bunları oyarak biçimlendirmeye çalıştım. İnce olan oldu gibi...

2018-04-02_08-25-37

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Evren İmgel yazdı:

Protez gibi bir bacak olamaz mı aslında?

4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Kadın için değil. Arabanın yemesi için!!! ihtiyacı var :D

Araba aç aç:D

images?q=tbn:ANd9GcRZ-jeJIc4xSibMl-fNILq

Adam lazım hâlâ, bir yerde buldum sipariş edeceğim.

Islak palette ten tonları yapıp hatunu boyadım. Bilenin eleştirisi lazım ama fotograf da tam yansıtmıyor.

IMG_20180508_194649

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Araba aç aç:D

images?q=tbn:ANd9GcRZ-jeJIc4xSibMl-fNILq

Muhahahaha iyi güldüm :D

Figür boyamada en son laf edebilecek adamlardan biriyim. Beceremiyorum ama bolca ukalalık edebilirim :blush: Bolca tonlamaya ihtiyacın var. Belkide fotoğrafta gözükmüyor ama çok tek düze... Çıplak ten fazla olduğundan daha fazla high high light'a ihtiyacı var gibi duruyor. Figür boyayan arkadaşlar sana yol gösterecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi eline sağlık 

41984505601_b1f5b36687_b.jpg

kadın ve çocuk için temel renk

815 ten 2 damla 955 ten 1 damlA bunu 12 (1 damla boyaya 4 damla inceltici) damla inceltici ile inceltin ve 4 kat boyayın

ışık oyunlarında aydınlık için 

1. Derece

temel boyaya 1 damla 815 

2. Derece 

temel boyaya 2 damla 815

gölge için

1. Derece

temel boyaya 1 damla 876

2. Derece

temel boyaya 2 damla 876

XxxxxxxXxxxxxxXxxxxxXxxxxxx

renk geçişleri için size yıkama öneririm 

deri rengi için buğday tenli istiyorsanız 955

slav ırkı için süt gibi olsun istiyorsanız 

815

kavruk istiyorsanız 

876

inceltme oranı 1/9-1/10 fakat afv gibi bol bol değilde fırçada iyice süzüp kalanı ile istediğimiz seviyeye gelene kadar

xxxxxxxxxxxxxxxxx

Peki neresi gölge neresi aydınlık 

41279217834_4a029efabf_b.jpg41279217824_2cb36fd9e2_b.jpg

Yüz veya vücut gark etmez hepsi aynı oranlarla boylanabilir. Umarım yazdıklarım yardımcı olur. 

(Yazdıklarım olması gereken değil benim boyama biçimimdir)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.