Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Veysel TURGAY

1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

Recommended Posts

16 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık,yakınen billiriz bu arkadaş deve yükü ile mühimmat taşır bana mısın demez :lol: genelde bir çok ref.de simetrik yükleme yapılmıştır.ben yaparken farklı bir yükleme ile finali yapmıştım :)

22

Sağol abi, senin F-15 te ateş ediyo yalnız seninde eline sağlık. Senin yükleme bayağı experimental olmuş, ben simetrik gittim düzgün  dursun diye.

7 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Maşallah yüklü geliyor. :) 

İtiş kuvveti fazla ya bunun, nasılsa rahat çekiyor diye vurdum mühimmatı ☺ Sıradan jetler için çok fazla, bunun için normal bir yük. 

2 saat önce, Doğanay Balaban yazdı:

Yalnız ben diyim, bu mühimmatla çok yakar uçak.

Yakmaz. Yaksada 1 dahili 5 harici yakıt tankı var. Tolere eder o aşırı tüketimi. Italya-libya / libya-italya yolu + libya üstünde operasyon kombosunu hiç ikmal yapmadan halledebiliyor bu arkadaş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İtalya-Libya dediğin bizim Üsküdar-Beşiktaş gibi karşı kıyı len zaten :P :) :)

Güzel toplamışsın ama kanopi çerçevesini biraz zenginleştirmek lazım. Tutacaklar, aynalar ve kilit mandalları eklersen daha güzel durur...

Konuyu açarken kulağımı çınlatmışsın madem, uğraş bakalım biraz ;) :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Millet Revell'in bu F-15'ine bayılıyor... Tamam anladık, montaj problemi yok ve parçalar iyi oturuyor... Biz de yaptık birkaç tane, fena durmuyor bitince, ama burun sıkıntılı... Burun sıkıntılıysa bir uçağın modelinde, özellikle de jet savaş uçağı ise bu,  görüntü değişiyor benim gözümde. Ameliyatlı burnu yüzüne hiç gitmemiş hatunlara benziyor o zaman... Gerisi şahane de olsa ben soğuyorum o kitten...

Vr1kgZ.jpg

nO3XkV.jpg

oORbYb.jpg

lO6M0J.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 08.04.2018 at 16:38, Can TARI yazdı:

İtalya-Libya dediğin bizim Üsküdar-Beşiktaş gibi karşı kıyı len zaten :P :) :)

Güzel toplamışsın ama kanopi çerçevesini biraz zenginleştirmek lazım. Tutacaklar, aynalar ve kilit mandalları eklersen daha güzel durur...

Konuyu açarken kulağımı çınlatmışsın madem, uğraş bakalım biraz ;) :)

On 08.04.2018 at 16:45, Can TARI yazdı:

Millet Revell'in bu F-15'ine bayılıyor... Tamam anladık, montaj problemi yok ve parçalar iyi oturuyor... Biz de yaptık birkaç tane, fena durmuyor bitince, ama burun sıkıntılı... Burun sıkıntılıysa bir uçağın modelinde, özellikle de jet savaş uçağı ise bu,  görüntü değişiyor benim gözümde. Ameliyatlı burnu yüzüne hiç gitmemiş hatunlara benziyor o zaman... Gerisi şahane de olsa ben soğuyorum o kitten...

Vay hoşgelmişsin :) İtalya libya dediysek Aviano İtalya abi. Avrupa sınırından yani, güney kıyısından değil. :) Kanopi içinde çok geç, kokpit bitince yapıştırmıştım onu.

Bu iletileri okuduktan sonra bir yokladım uçagı akşam gidince yine bakacağım hatta. Düzde değil bombeli de değil sanki, ama sırıtmıyor orjinale bakınca. Fiyat performans kiti olduğundan bu kadar seviliyor bu kit.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Son eklediğim fotoğraflardan sonra epey ilerleme kaydettim, bu sürede fotoğraf yükleyemedim. Şu an dekal işleri bitti son kat parlak vernik atıldı. İlk fırsatta belli bölgelere biraz yıkama yapılacak ve belki bir kaç noktaya yağlı boya ile akıntı yapabilirim. Ondan sonra mat vernik ve ekipmanların yüklenmesiyle finiş. Son düzlükteyiz artık.

RnMJnY.jpg

dscn0080(900x675).jpg

dscn0089(900x675).jpg

20180423_190411(900x506).jpg

20180423_190428(900x506).jpg

20180423_190927(900x506).jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Veysel ellerine sağlık,kolay gelsin,yuvarlak içine aldığım iniş takımı ön kapağı park ve yerde bir çok referansta genelde kapalı oluyor,bilgin olsun :D

Evet abi haklısın. Ön iniş takımı açılırken o kapak açılıyor ve ardından tekrar kapanıyor. Dakika 0:25

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Veysel ellerine sağlık,kolay gelsin,yuvarlak içine aldığım iniş takımı ön kapağı park ve yerde bir çok referansta genelde kapalı oluyor,bilgin olsun :D

Biliyorum abi -_- genelde o kapak kapalı duruyor. O dikme yuvasına yıkama yapmışım iki parça tel sıkıştırmışım uğraşmışım, kapatırmıyım o kapağı :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 4/25/2018 at 17:38, Kenan Turhan yazdı:

Veysel çok haklısın o kısım için de ben bir araba detay yaptım ve sonra yıkayıp kapağı üzerine kapattım :lol:

Belki adam yerde bakım sırasında yapacak ne biliyorsun? hemen kapalı olmamış. Huysuz ihtiyar işte :D

Veysel çok güzel gidiyor ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 27.04.2018 at 23:06, Musa Peker yazdı:

Belki adam yerde bakım sırasında yapacak ne biliyorsun? hemen kapalı olmamış. Huysuz ihtiyar işte :D

Veysel çok güzel gidiyor ;)

Sağol Musa :) motor bölümünü yaparken aşamaları yazacağım demiştim. Dediğim şeyleri yapmadım çok detaylı uğraşmadım üstünde. Parlak vernikten sonra 3 parça dekal yapıştırdım (daha yapışması gereken 1-2 tane vardı onlar es geçildi). Arkasından yıkama yaparak bıraktım. Yağlı boya işine girmedim, fazla kaçırırsam uçak batmasın diye. Şu şekilde bitirip bıraktım.

7601JW.jpg

Bunun dışında son dakika dekallerden çok büyük gol yedim. Hala ne kadar düzeltebilirim diye uğraşıyorum. Bu ayın güzellerine yetiştiremiyorum maalesef.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.