Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Veysel TURGAY

1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

Recommended Posts

23 saat önce, Mehmet Kemal SONDAŞ yazdı:

Güzel bir kite benziyor. Kolay gelsin

Teşekkürler, hakkını vermeye çalışacağım.

23 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Bir kaç birleşim yeri sıkıntı çıkartıyor, dekalleride biraz kalın.

Bunlar dışında güzel kit, kolay gelsin.

Sağol Gökay, ön ve arka gövdeye ayrı ayrı kuru montaj yaptım iyi gibi duruyor. Zorlarsa ön/arka iki ana gövdeyi birleştirirken zorlar diye tahmin ediyorum.

10 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Kolay gelsin sevdiğim uçaklardan biri. Takipteyim.

Teşekkür ederim.

7 dakika önce, Osman Yener yazdı:

2007’de başlamıştım elimdeki yarım olanına. Çok beğendiğim için ikincisinide aldım, onuda İsrail versiyonu olarak yapacağım. Sizde detaylı başladınız. İlerleyen aşamalardada keyif alacağınızı düşünüyorum, kolay gelsin.

Fazladan bütçe ayırılabilirse yedeğe atılabilecek kit aslında. Detayları çok güzel, şu an kokpiti yapıyorum çok keyif veriyor. İsrail versiyonu kamuflajı sayesinde hem yaparken keyif verir hem bittikten sonra çok göz doldurur. Yapsanız da izlesek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık kolay gelsin,F15 için iyi seviye kit,ben geçen yıllarda berbat bir akademy ile uğraşmıştım :)

Sağol abi. Aldığımda çok araştırmıştım internetten, piyasadaki fiyat+performans seviyesi en iyi kit buydu. Büyük ihtimal hala daha öyle.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ön iniş takımı yuvasını aradan çıkardım. Çokta gerekli olmayaraktan referanslara bakarak iki tane kanal yaptım.

5DRkbz.jpg

jyY2ZL.jpg

A1Yqav.jpg

Boya+parlak vernik+yıkama+mat vernik işini aradan çıkardım. Gövde içinde kuru montajda güzel durdu.

azBDW4.jpg

Makineli topların ucu delindi. Sağ taraftakileri haşat ettim, onlar top yuvasında görünmeyecek kısımda kalacak.

Z91VG3.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

elinize sağlık

İniş takımı detayı ve boya / yıkaması iyi olmuş.

Z91VG3.jpg

Makineli tüfek namlusunu Kenan komutan gibi Enjektör ignesinden yapabilirsiniz. Çok küçük çaplı olanları mevcut. Belki bir tanesi eksik olur. (10-13mm filan vardı galiba.) Kenan komutan 0,55 den pitot tüpünün içini yapmıştı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

elinize sağlık

İniş takımı detayı ve boya / yıkaması iyi olmuş.

Makineli tüfek namlusunu Kenan komutan gibi Enjektör ignesinden yapabilirsiniz. Çok küçük çaplı olanları mevcut. Belki bir tanesi eksik olur. (10-13mm filan vardı galiba.) Kenan komutan 0,55 den pitot tüpünün içini yapmıştı.

Teşekkür ederim, namlu top yuvasının içinde bu kadar görünüyor sadece, boyayı da yedikten sonra makul bir seviyede olur. Enjektör iğnesiyle pek aram yokta.

azBpJg.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 13.01.2018 at 01:34, Nezih yazdı:

Gazet güzel gidiyor elinize sağlık

bu kiti elime hiç geçmedi inceleyememiştim ama kokpitten anladığım kadarıyla beklediğimden çok çok iyi

Sağolun, almayı düşünürseniz tavsiye ederim. Hemen her yerini kuru montajla denedim sorun çıkmadı şu ana kadar. Detay seviyesi de iyi, makul fiyata bulunsa kaçmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ellerine sağlık Veysel... Çok güzel ilerliyor. Kit de bayağı detaylıymış. Ben de @Musa Peker 'in tavsiyesiyle Revell'in 48 ölçek Dassault Rafale'sini aldım. Onun da detay seviyeleri çok iyi... Ben de sana tavsiye etmiş olayım sonrası için... Ama bugün için bir kez daha kolay gelsin.:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Can SARICAN yazdı:

Ellerine sağlık Veysel... Çok güzel ilerliyor. Kit de bayağı detaylıymış. Ben de @Musa Peker 'in tavsiyesiyle Revell'in 48 ölçek Dassault Rafale'sini aldım. Onun da detay seviyeleri çok iyi... Ben de sana tavsiye etmiş olayım sonrası için... Ama bugün için bir kez daha kolay gelsin.:)

Abi bu kitten var bende de. Sana da alalım bir tane. Ama bunu boyamak için litrelik boya alman lazım ona göre :D

Kolay gelsin Veysel.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Can SARICAN yazdı:

22 saat önce, Musa Peker yazdı:

Abi bu kitten var bende de. Sana da alalım bir tane. Ama bunu boyamak için litrelik boya alman lazım ona göre :D

Kolay gelsin Veysel.

Abiler sağolun. Rafaleyi bir arkadaşım almıştı o zaman açıp inceledim çok beğenmiştim. O zamandan beridir aklımda bir yerde denk gelsem almaya niyetim var. Bu da şu zaman kadar tezgaha aldığım en büyük kit :) bir de bunu ağzına kadar dolu yapacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gövdenin ön bölümü toplandı. Bu kitte yeni bir şey denedim. Gunzenin mavi kapaklı bir yapıştırıcısı var, o yapıştırıcıyı yüzeye sürüp kapatıp iyice bastırıp dışarı taşması sağlanıyor. Yapıştırıcı plastiği eriterek yapıştırdığı için dışarı taşan şeyde plastiğin kendisi oluyor. Kurumasını bekledikten sonra taşan yüzeyi önce maket bıçağıyla hafifçe bastırmadan temizliyoruz, ardından 1500 veya 2000 zımpara ile üstünden geçiyoruz cillop gibi oluyor. Bir anlamda demire kaynak yapar gibi plastiğe kaynak yapıyoruz. Bu kiti bitirene kadar putty kullanmamayı düşünüyorum, bu modelde böyle bir şey yapacağım. Bu fotoğraflar cep telefonu ile çekildi.

A104bL.jpg

EPzG1g.jpg

Z9Avyo.jpg

Bu fotoğraflar sanırım bu kitin neden bu kadar güzel olduğunu gösteriyor. Revell in adam akıllı bir iş yapabilmesi için uzak doğuluların el atması gerekiyormuş demek ki.

MdPNmk.jpg

Z9Av4g.jpg

İniş takımlarının gövde içerisindeki görünümü, her şey bittikten sonra iyi görünür diye umuyorum.

qGm6LB.jpg

Z9Avbk.jpg

9m9MJr.jpg

Arka yatay kanatlar şöyle çok kalın parçalarla ağaca bağlıydılar. Kestikten sonra surfacer 500 ile düzeltildi. Sonrasını fotoğraflayamadım. Şu ana kadarki tek olumsuzluk bu, kit o seviyede yani.

oOYGB7.jpg

QV4DDr.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ufak bir şeylerle devam ettim. Hava alıklarının içinin boyası ve montajı bitti, gövdenin arkası komple toparlandı. Kanatlar da üstten sadece ince bir çizgi oluştu zımpara ile halledilecek, altta da aynı şekilde. Arka küçük kanatlarda iz falan yok orası gövdeyle tek parça. Sağdan ve soldan da herhangi bir iz vs. yok. Kitin tasarımı güzelmiş. Ve uçak cidden ölçeğe göre iyi büyüklükte.

W7Zvg2.jpg

Geçen bahsettiğim yapıştırıcının kerametini bir de yakıt tanklarında göreyim dedim. Aynı bu şekilde yapıştırıcıyı sürüp yüzey erirken bastırıp taşırarak yapıştırıyoruz. Böyle oluyor.

PloWnN.jpg

0Ek6B8.jpg

kOgzWW.jpg

Sonuç bu.

1JkWGj.jpg

JQ4JOQ.jpg

Bundan sonra ön gövdeyle arkayı birleştirip boyaya hazırlık var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Egzoz kısmını hallettim. Önce ana rengi atıp sonra panelleri ayrıca boyadım. Fotoğraflar maalesef telefondan.

G9RER7.jpg

PlkpQN.jpg

Egzozların gövdeyle birleştiği yerdeki rengi altın sarısı ayarında bir şeyler yapmaya çalıştım karışımlarla, ama şampanya rengi gibi oldu. Bu parça sonra yeniden boyanıp daha sarı yapılacak.

y05mVy.jpg

Egzozların montajı ve boyaması da bitti. İçi beyaza boyandı daha sonra toz pastel ile müdahale edildi. Dışı da çelik. Şimdilik burası maskelenecek. Egzoz bölümünün kuru montaj görünümü aşağıdaki gibi.

D72EPO.jpg

1Jv4pB.jpg

5D74N5.jpg

y05mjn.jpg

kOBA8J.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.