Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Bulut Solmaz

1/20 | S.A.F.S. (Super Armored Fighting Suit) Prototype | Maschinen Krieger | Bulut Solmaz

Recommended Posts

5 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerine sağlık Bulut :) Eskitmeler çok başarılı duruyor. Tüfek benim de gözümü tırmaladı biraz, Ali'nin de söylediği gibi arka/yan bir yere monte etsen daha iyi olur gibi sanki.

Ok Fatih hocam. O tüfenk akşam gider :D

Sandığı becerebilirsem ona dayarım artık :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Uzun sürdü ama güzel oluyor. Sandığı resin dökersen bol bol yap, ben de isterim, ayrıntılı bir sandık. 

Sen iste yeter. Doğru düzgün becerebilirsem, ne kadar istersen yollarım :D

Elemanın elinden tüfengini aldım :D sanırım 4 - 5 tanede sandık yapamadım :D yapmaya çalışıp çalışıp beğenmeyince baştan yaptım. Önce beyaz tutkal kullandım. Ama geç kuruyor hatta kurumuyor. Halen yapış yapış. Birde az sulandırsan bile çok sızıyor. Yaptıklarımdan birinin ön tarafıda komple tutkal oldu. Şeffaf, gözükmüyorda. Tutkalı silmek için bir saat zımpara attım. En iyisi Aktivatörlü Japon gibi geldi. Gerçi oda sızıyor ama beyaz tutkaldan daha iyi geldi. Hiç değilse kuruyor ve ihtiyaç olursa daha rahat zımpara oluyor.

En son hali ekteki gibi. ilk iki çalışmada Menteşe ve kilit için metal parçalarda yapmıştım ama referansa baktım olmadığını gördüm. o yüzden menteşeleri kaldırdım.

IMG_20180701_203821

Uçlar Hafif bombeli gözüküyor. Ben zımparalıyorum diğer ucu sapıtıyor. baktım zımparalaya zımparalaya dibe gireceğim bıraktım. Aslında o kadar bombeli değil. ölçünce yada bir yere dayayınca sadece çok minacık bir sıkıntı var. Gerçek sandıkta çok kusursuz değil deyip geçtim artık.

IMG_20180701_204112

Bağcıklarım sökülmüş. Bir el atında düzeltelim :D Ben eğilemiyorumda

IMG_20180701_204310

IMG_20180701_204343

İpi sandığın içine bir delik açıp sokabilirdim ama kalıp alacağım zaten. Master olacak bu sandık.  o sıkıntılı bölümler ise dolacak. Hatta muhtemelen kalıptan sonra sıkıntılı çok alan çıkacak ve baştan yapacağım. Çizgilerin arasından geçip daha belirginleştireceğim. Bazı çizgilerin içi japon dolu aslında. Kalıpta o çizgiler belli olmayacağından çizgilerden geçmek şart. Zaten kalıp ustası değilim. Başıma bin tane sorun çıkacak daha. :D

IMG_20180701_204427

IMG_20180701_204506

Doğru düzgün, sıkıntısız kesebilmek için, Şöyle bir tezgaha ihtiyaç var.

27004.jpg

Ama fiyat 130-150TL arası. Kırk yılda bir yapacağım bir iş için bu kadar para yatırılmaz. Elle keserim dedim. Ama nekadar beceriksiz olduğum tescillendi :D Bundan Kenan Komutanda da var. Kenan komutanın evine gizlice girip malzemeyi çalayım dedim, önce Baki bey davranmış :D bulamadım... 4 tane kürdan alıp çıktım gizlice :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba Kıvanç.

Aslında özel bir şeyi yok. Planı çizip Çay karıştırma çubuklarından yaptım sadece. Dil bastırma (muayene) çubuğu kullanmak istedim. Tahtayı keserken kontrolü kaybettiğimden kötü kesiliyordu.  Bendeki kutuda bazılarının abuk sabuk kalınlıkları vardı. Aynı çubuğun bir tarafı başka bir tarafı başka kalınlıktaydı. Tutarlı değildi.  Uğraşmadım. Çay çubukları en kolayı geldi.

Çubukların Önce bir yüzlerinin oval uçlarını kesip düz bir yere dayadım. Benim sanığın üstü için 4, yan yüzler için 3 adet çubuğu yan yana koyup Sabitleyip yapıştırdım.

Sonra plana göre maket bıçağı ve cetvelle kestim. Yan yüzler vs de birbirlerine yapıştırdım sadece.

Yapıştırıcı olarak ilk başta beyaz tutkal kullandım ama yukarıda yazdığım gibi sonucu sevmeyince aktivatörlü japon kullandım. Tabi japonun da dez avantajlarıda yok değil.

aşağıdaki gibi bir kesici giyotinler var (açılı maçılı bir zımbırtı). İşi çok kolaylaştırıyor. Ama topu topu 8-10 tane parça keseceksen (hehehe sanırım 100 den fazla kestim ben :D ) gereksiz bir yatırım. 

27004.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.