Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Halil Ün

1/25 | Corvette Stingray| Revell | Halil ÜN

Recommended Posts

Elverişsiz şartlardan dolayı yapımı baya uzun süren bir modelin nihayet sonuna geldim *Başlangıç=13.07.2017. Bitiş=09.12.2017 Ve koca 2017 yılını sadece 2 modelle kapatabildim.

Kit revellin kaportası kendinden hazır boyalı olan kitlerinden ancak ben baştan elden geçirip yeniden boyadım ve montajladım. Boya olarak duxone ve standoxta bulamadığım için sevmediğim bir marka olan dynadan almak zorunda kaldık. ( Aslında Volkan abinin nsx için aldık ancak bir kısmını bunada kullandım =)  Renk Honda NSX in Valencia Red rengi fakat tam bir baş belası renk .

Öncelikle dot3 ten çıkan ve logoları gitmiş kaportada tesviye işlemleri tamamlandı ve 2 kat astarlandı.

Qprn9G.jpg

Renk 2 katmandan oluştuğu için ilk alt kat olarak gümüş rengi atıldı. ( 3-4 kat ) Tabi her kat arası sulu zımpara yapılarak yüzen kusursuz gale getirildi.

AyRbpr.jpg

Oy1lPP.jpg

Ve işkencenin başladığı yer. 2. kat olan şeffaf kırmızı katman çok zor kapattığı için ve yakından uygulandığında renk tonu düzenli olmadığı ve akma yaptığı için çok ince katlar halinde onlarca kat uygulandı.

Aşağıdaki fotolar hatırladığım kadarıyla 4-5. kat sonrası.

zJPDb9.jpg

Gy8JlV.jpg

Kaputta kat sayısı daha fazla olduğu için renk tonu ilk başta farklı oldu.

a1Ov3g.jpg

Bu fotoda son 3 kat öncesi filan :D

d7yr87.jpg

0GMXlR.jpg

Son kat sonrası nsx ile yan yana 

AyRVnz.jpg

Kırmızı boya işi sonrası detaylar için siyah boyalar yapıldı

V3qO3P.jpg

nJ8dJR.jpg

Ve sonunda sorunsuzca bir vernik atıp kurumaya bıraktım

vJ1GJp.jpg

1GQbGG.jpg

Vernik kuruduktan sonraki ilk hali...

LOVMOb.jpg

Ufak tefek konan tozlardan dolayı bölgesel polish işlemi yapıp kaporta toplama işide tamamlandı.

d7yJRr.jpg

XEQg5j.jpg

Yapım aşamasında çektiğim fotolar bunlar. İç mekanla ilgili pek foto çekmemişim onun için paylaşamadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, oğuzhan kaş yazdı:

Boya temiz gibi görünüyor elinize sağlık  devamı için kolay gelsin 

Teşekkür ederim. Boya temiz ama sıkıntılı bir renk ve marka pek tavsiye etmem =)

7 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Halil çok güzel bitmiş, ellerine sağlık.

Özlüyoruz senin modelleri, tebrikler.

Teşekkür ederim Gökay inş yakın zamanda atölye inşaatı bitince sahalara sağlam bir dönüş yapacağım =)

7 saat önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Su gıcır gıcır yaptığınız sivillere bayılıyorum ya. Çok güzel olmuş.

Teşekkür ederim Kürşat hocam

7 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerinize sağlık renk çok güzel duruyor uğraşmanıza değmiş.

Teşekkür ederim. Daha görünenin arkasında uğraştırdığı çok noktaları var ancak sonuç benide tatmin etti o yeter =)

6 saat önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Heh bitmiş sonunda :) Eline sağlık Halil. 

He yaa sonunda rafta yerini aldı bıktırmıştı =) Teşekkürler Emre 

5 saat önce, Fatih DEVRAN yazdı:

güzel çalışma olmuş ellerinize sağlık. aynı kit bende de var. bakalım bu kadar temiz bitirebilecek miyim. 

Teşekkür ederim. Eğer sizde baştan kiti boyayacaksanız içerisinden logolarının dekalleri filan çıkmıyor. Ben revelle yazışıp c7r ın dekallerini istedim ondakı logoları filan kullandım =)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Halil bu kupa komple boyali olanlardan diye almadım.Ama sonucu Cok begendim.Arma vs üzerinde ise sonradan nasil hallettigini merak ettim.Renk benimde çok başımi ağrıtti.Çift kat kirmizi atanın iki kere düşünmesi lazim.Parçaları ayri bırakmamak lazim.Her yere aynı düşürmek boyayi cok zor.Yinede çok begendim.Çok güzel olmuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Şahin Şahinler yazdı:

Halil bu kupa komple boyali olanlardan diye almadım.Ama sonucu Cok begendim.Arma vs üzerinde ise sonradan nasil hallettigini merak ettim.Renk benimde çok başımi ağrıtti.Çift kat kirmizi atanın iki kere düşünmesi lazim.Parçaları ayri bırakmamak lazim.Her yere aynı düşürmek boyayi cok zor.Yinede çok begendim.Çok güzel olmuş.

Beğenmene sevindim abi =) aynen öyle kupa boyalı olandan armalar gitti ama sağolsun revell kurtardı :D almanyaya mail attım c7r hediye geldi ama yaparken dekallerini bozdum diye biraz yalan söyledim mailde ama mecburen :D direk eve gelen c7r dekallerini kullandım seninde aklında bulunsun bu yöntem. türkiyede satışı olmayan kitlerin malzemelerini yollamıyorlar normalde ama işte hikaye kısmına hediye getirdiler ya da yurtdışından aldım filan dediğin zaman yardımcı oluyorlar.

renk sıkıntı abi birde dyna çok rezil boya gümüşün üstüne attığım kırmızı bazen kabuk kabuk kalktı dota girdi sonra bu model değilde nsx. sonra birde başta bişey olmamasına rağmen verniği atınca kaputta kılcal çatlaklar filan oluştu bundada tekrar kaputu boyadım tonu tutturana kadar canım çıktı filan :S

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Alet yanıyor ya! Eline sağlık... her zamanki gibi on numara... Bir de bunun C5'i olacak ki, en sevdiğim şey :)  

Teşekkürler abi bugün gelirsen toplantıya canlı canlı bakarsın :D corvette lerin hepsi bi ayrı güzel bi ara buldukça alıp yapmak istiyorum bakalım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Şahin Şahinler yazdı:

Yazmış ya Halil Revell den istedim decalleri tekrar diye :D 
".... Eğer sizde baştan kiti boyayacaksanız içerisinden logolarının dekalleri filan çıkmıyor. Ben revelle yazışıp c7r ın dekallerini istedim ondakı logoları filan kullandım... "

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Halil Ün yazdı:

Beğenmene sevindim abi =) aynen öyle kupa boyalı olandan armalar gitti ama sağolsun revell kurtardı :D almanyaya mail attım c7r hediye geldi ama yaparken dekallerini bozdum diye biraz yalan söyledim mailde ama mecburen :D direk eve gelen c7r dekallerini kullandım seninde aklında bulunsun bu yöntem. türkiyede satışı olmayan kitlerin malzemelerini yollamıyorlar normalde ama işte hikaye kısmına hediye getirdiler ya da yurtdışından aldım filan dediğin zaman yardımcı oluyorlar.

renk sıkıntı abi birde dyna çok rezil boya gümüşün üstüne attığım kırmızı bazen kabuk kabuk kalktı dota girdi sonra bu model değilde nsx. sonra birde başta bişey olmamasına rağmen verniği atınca kaputta kılcal çatlaklar filan oluştu bundada tekrar kaputu boyadım tonu tutturana kadar canım çıktı filan :S

Şahin abi Revell'in torpillisi 30 sene önceki kite bile parça,decal getirtir o :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.