Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Erhan Kordon

1/25 |1967 Pontiac GTO (Erhan's Custom )| AMT | Erhan KORDON

Recommended Posts

Merhaba sevgili üstadlarım, değerli forum üyeleri. İyisiyle kötüsüyle ilk otomobil modelimi aynı zamandada ilk Custom  modelimi bitirmiş oldum. Bir çok bedire ve talihsizlik yaşadım aynı zamandada ilk batırmış olduğum modelim oldu kendisi. Ön kısmın far oluklarını deleyim derken kırdım, değiştirdim yerine 70 burunu uydurdum. Burun olmadı gövdeyi buruna oldurdum. Yetmedi boyarken elimden düşürdüm, o da yetmedi vernik atarken oğlan saldırdı ve yere düşürdü, vs vs anlatmakla bitmez. Ama benim için inanılmaz bir tecrübe oldu. İstediğim şekilde kesip biçip bir şeyler yapmak çok hoş, kendime özgü bir modelim olmuş oldu. Beğenilerinize sunaraktan ufaktan kaçıyorum, bir sonraki modelde görüşmek dileğiyle.

24100682347_0c6bb8ad2d_k.jpgDSC03720 by Erhan Kordon, on Flickr

27188178579_14b8301ae0_k.jpgDSC03718 by Erhan Kordon, on Flickr

38928707272_814eadefb0_k.jpgDSC03717 by Erhan Kordon, on Flickr

38928732722_0a80a5436f_k.jpgDSC03716 by Erhan Kordon, on Flickr

38928760622_f1980ad2e3_k.jpgDSC03715 by Erhan Kordon, on Flickr

25094365358_a2ccf4495c_k.jpgDSC03714 by Erhan Kordon, on Flickr

38965468781_2894391146_k.jpgDSC03713 by Erhan Kordon, on Flickr

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Erhan ellerine sağlık sivil pek bana göre değil sen yola devam et,Baki abin az sonra verir ayarı azar azar:lol:

Saol Kenan abi. Baki abim zaten hep ayarı veriyor bana 😊 Bizim gruba bir sivilci lazımdı zaten 😊 Değişiklik şart. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mutlu Toker yazdı:

Erhan ellerine sağlık. 2 konu var benin uyarmak istediğim ;

1. Cam fitilleri

2. Silecek detayı

Mümkünse bunları da boya .

Teşekkürler. Aslında boyayacaktım ama çok yordu beni bu model 😊 birazda boyamak istemedim. İlk fırsatta el atarım. Cam fitilleri için renk karar veremedim. Chrome olmasını istemiyorum orası kesin çünkü boyam yok 😊

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anaaaaaa erhan model bitirmiş.Ellerine sağlık kızanım.Bitmiş model iyi modeldir.Her yeni modelde daha iyi ye doğru gitmen dileğiyle deyip göze takılanları söyleyelim.Boya çok kalın gibi duruyor cam fitilleri yok silecekler kayıp.araç pek bir hacimsiz duruyor panel aralarını kapıları biraz belirginleştirebilirdin yıkama ile .Bu kadar ayar yeter sana .:lol::Dkızar küsersin sonra.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, baki temel yazdı:

Anaaaaaa erhan model bitirmiş.Ellerine sağlık kızanım.Bitmiş model iyi modeldir.Her yeni modelde daha iyi ye doğru gitmen dileğiyle deyip göze takılanları söyleyelim.Boya çok kalın gibi duruyor cam fitilleri yok silecekler kayıp.araç pek bir hacimsiz duruyor panel aralarını kapıları biraz belirginleştirebilirdin yıkama ile .Bu kadar ayar yeter sana .:lol::Dkızar küsersin sonra.

Aklıma yazdım hepsini. Bir ara ayar çekerim Baki abi. Panel line ım yok. Alınca atarım. Eksikler hayli var ama dediğin gibi olcak yavaşla beya..  😊

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Beğenen beğenmeyen herkese çok teşekkürler. Eksik ve hatalarımı söylerekte beni ayrıca uyaran ve bir sonraki modelime daha dikkatli olmam için hazırlayan değerli üstad , arkadaş ve kardeşleriminde ellerinden öpüyorum.

Her Modelde Daha İyiye...

Tekrar Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Eline sağlık Erhan. Kitin plastiğinden kaynaklı sanırım farların olması gereken ön ve arka kısımlar gerçekçi durmuyor. Tabi bu aracın orjinal resmini bilmiyorum. Yok muymuş bu aracın ışıkları?

Kitin orjinal burnu bu değil zaten. Far oluklarını açarken bende kırınca sinir oldum. Hatta modeli yakmayı bile düşündüm :D Fakat sonra kitin içindeki bir diğer burun dikkatimi çekti. kit 1967 olmasına karşın burun 1970 ve bende karoseriyi buruna uydurmak zorunda kaldım. Ve evet malesef 1970 burunu için gerekli ızgara ve far takımı kitte yoktu bende zaten Street Custom yapmayı planladığım için ön kısmını sadece kapatarak geçtim. Sokak yarışlarında bazı amerikanların fazlalık parçalarını çıkartıyorlar. Performans açısından özelliklede Drag larda. Bu yönü ele alarak öylece bıraktım. Zaten eksik gediği ve talihsizliği çok oldu. Bende aceleye getirince sonuç bu hüsran :D ama şunu öğrendim, istediğim zaman kite istediğim şekli verip kotarabiliyormuşum :D bu gelecek projelerim için kendime güven sağladı. :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

Erhan acizane ağabeyin olarak sana önerim asla vazgeçmek yok!

zaten sen de anlamışsın gelecek için umutluyum demişsin olay budur işte, çok model çok tecrübe

ellerine sağlık:wub:

Abim ne zaman senin tavsiyelerinden çıkmışım😊 Her zaman verdiğin destek içinde çok teşekkür ederim. Batıra batıra bir gün düzgün yapmasını öğreneceğim nede olsa 😂 Durmak yok. Kış sezonu azcık ara. Havalar ısındımı tam gaz devam merak etme. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.