Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Gökay Yalçın

1/48 | F/A-18 A Hornet '' Top Gun/ Adversary | Hasegawa | Gökay Yalçın

Recommended Posts

Bir saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Modeli iniş takımları hariç topladım, tesviyesi yapıldı, hava alıkları ve bir kaç birleşim yeri dışında sıkıntı çıkaran pek yer yok.

IMG_20171226_0830282_zps6xd1jggw.jpg
IMG_20171226_0830592_zpsf7tkgasy.jpg
IMG_20171226_083131_zps9vuobx9s.jpg

Nozzle olarak kitten iki opsiyonal parça çıkıyor. Model de üç yakıt tankı kullanacağım, kit içinden mühimmat verilmemiş ama altı boş olmasın diyerek Hikmet Türkkan' dan edindiğim sade bir kaç mühimmat ekleyeceğim.

IMG_20171226_0832462_zpsqdkpyzrt.jpg
IMG_20171226_0832582_zpsju96gsev.jpg
IMG_20171226_0833132_zpsfhl3x45x.jpg
IMG_20171226_0834122_zpsaolz6hcf.jpg

Çalışma ağır ilerliyor, her tezgaha oturduğum da bizim küçük tarafından taciz ediliyorum.

IMG-20171224-WA0016_zpssj9ib43b.jpeg

Kedi çok güzel olmuş. Kiti ve ölçeği nedir?

Özellikle farklı renk tonlarını güzel boyamışsınız. Airbursh mu yoksa fırça ile mi boyadınız? Bir de biraz eskitme yapıp üzerine de vernik bastınız mı tamamdır (Gözler de dekal galiba) :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Doğanay Balaban yazdı:

Kedi çok güzel olmuş. Kiti ve ölçeği nedir?

Özellikle farklı renk tonlarını güzel boyamışsınız. Airbursh mu yoksa fırça ile mi boyadınız? Bir de biraz eskitme yapıp üzerine de vernik bastınız mı tamamdır (Gözler de dekal galiba) :P

Tamamen el yapımı, laker boya kullandım AB ile gözler fırça işi parlasın diye üzerine vernik damlattım. hahahha 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Görüntüde pek bir sıkıntı yok gibi. Dediğiniz gibi hava alıkları ve özellikle de LEX altında uğraşmışsınız. Uğraştığım F-14'den sonra benim hasegawa'ya bakışım çok değişti. Çok parçalı kitlerinin yapımı zormuş. Bu arada kediler hornetten pek hoşlanmazlar:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Osman Yener yazdı:

Görüntüde pek bir sıkıntı yok gibi. Dediğiniz gibi hava alıkları ve özellikle de LEX altında uğraşmışsınız. Uğraştığım F-14'den sonra benim hasegawa'ya bakışım çok değişti. Çok parçalı kitlerinin yapımı zormuş. Bu arada kediler hornetten pek hoşlanmazlar:D

Astar sonrası neler çıkacak karşıma bilemiyorum ama biraz daha zımpara yapacağım gibi geliyor bana. :) 

Uçak kitleri için İtaleri, Hasegawa, Academy, Zvezda gibi firmalara bende çok uzak bakıyorum.

Tamiya, AMK, Eduard kitleri daha başarılı gibi.

Kedilere gelince kendilerinden başka ne ile ilgilenirseniz sabote etmeye bayılıyorlar.

:):) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Astar sonrası neler çıkacak karşıma bilemiyorum ama biraz daha zımpara yapacağım gibi geliyor bana. :) 

Uçak kitleri için İtaleri, Hasegawa, Academy, Zvezda gibi firmalara bende çok uzak bakıyorum.

Tamiya, AMK, Eduard kitleri daha başarılı gibi.

Kedilere gelince kendilerinden başka ne ile ilgilenirseniz sabote etmeye bayılıyorlar.

:):) 

Hepimizin bildiği gibi, her markanın kendine göre top modelleri var (Çapaklı diye yerden yere vurulan revell'de bile 1/350 Bismarck'dan daha detaylısı şu an için piyasada yok). Lakin Uçak hususunda ben hep hasegawa'yı ayrı tutmuştum mesela. Bundan dolayı şaşırdım açıkçası (hani merak ettim, yoksa yargılama fln değil).

Şahsi düşünceme göre de uçakta Eduard'ın özel kitlerinin üzerine tanımam (adam herşeyi koyuyor daha ne yapsın :D )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Doğanay Balaban yazdı:

Hepimizin bildiği gibi, her markanın kendine göre top modelleri var (Çapaklı diye yerden yere vurulan revell'de bile 1/350 Bismarck'dan daha detaylısı şu an için piyasada yok). Lakin Uçak hususunda ben hep hasegawa'yı ayrı tutmuştum mesela. Bundan dolayı şaşırdım açıkçası (hani merak ettim, yoksa yargılama fln değil).

Şahsi düşünceme göre de uçakta Eduard'ın özel kitlerinin üzerine tanımam (adam herşeyi koyuyor daha ne yapsın :D )

Mesela bu kit detaylı kalıp, metal iniş takımları bir kaç PE falan vermişler, güzel ortalamanın üstünde. 

Hava alıkların da inanılmaz bir oturma problemi var, seviye falan var yani o derece, çok büyük sorun mu ? değil ama keyif kaçırıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Eren Erdogan yazdı:

Ne zaman çalışmaya başlasam aynı şekilde yanıma gelip yaptığım işi izler, arada ufak pati darbeleri ile karışmaya çalışırdı ama yakın zamanda kendisini ani bir rahatsızlık yüzünden kaybettim :( Fotoğrafı görünce aklıma geldi.

Çok keyifli anlar....

Kolay gelsin.

Üzüldüm. Ne diyeyim kısmen aileden birini kaybetmek gibi birşey. Başın sağolsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Ne zaman çalışmaya başlasam aynı şekilde yanıma gelip yaptığım işi izler, arada ufak pati darbeleri ile karışmaya çalışırdı ama yakın zamanda kendisini ani bir rahatsızlık yüzünden kaybettim :( Fotoğrafı görünce aklıma geldi.

Çok keyifli anlar....

Kolay gelsin.

Çok üzüldüm, en acı tarafı da bu  sağlıklı bir ömür geçirse bile en fazla 10 veya 15 sene ömürleri var.

Aileden birisini kaybet gibi insanın canını acıtıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.