Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Serkan Ördekçi

Revell Super Cobra

Recommended Posts

ufff zor parça. Yapan üstatlar var ama ben becerisizim. uygun bir parça alıp kesip biçilip oyulabilir. Plastik kart bu elinizdeki parçadan örnek alınıp döndürülebilir. Etrafına yine bir parça sarılır vs. Ama ben okadar becerikli değilim.

Bundan 2 tane vardı sanırım. Ben olsam kalıbını çıkartır epoksiden dökerdim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Radiuslu taraflar pipet ,v.b. bir parçanın 2 ye bölünmesi sureti ile oluşturulup ortada geniş yüzeyler plastik karttan. Üstteki kabartma detaylar ise misina, tel, lehim teli v.b. den eklenerek imal edilebilir. Benim aklıma böyle geldi ama, imalatçılar :) çıkıp çok enteresan bişeyden ürettirebilirler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Zor ama olmayacak diye bir şey yok... Umarım olur.

Arada de etrafına bakını ver. benzeri yernine ne kullanılabilir diye.

Olmayacak gibi. Zımpara yemiyor. Bastırınca kırılıyor. Bu mevzu pas. Artık duvara kablo çekmek için kullanırım kalanını 😀 araştırmaya devam. Araştırmaya devam 🧐

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kalıp alma seçeneğini bir daha düşün istersen.

Ben kalıp alırken RTV2 kullanıyorum ama sen en basitinden nişasta ve silikon karışımı seçeneği de kullanabilirsin. Dökümüde Tavsiyem epoxsy olsada sadece bir parça yapacağın için alçı tercih edebilirsin. Hiç denemedim ama belki sıvı japon yapıştırıcı bile kalıba dökülebilir. (Bu döküm tekniğide çok uç şeyler. Silikon+nişasta, alşı yada japon çokda tercihim olmaz.)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eğer plastik levhan var ise mum üzerinde ısıtıp - yumuşayıp sarkana kadar - elinde mevcut bulunan egsozt çıkıoşını kalıp olarak kullanıp ıstılmış plastiği üsten aşağıya çocuğa kazak giydirir gibi geçirip iki parça şeklinde parçayı kopya etmiş olursun tek seferde olmasada bir kaç denemede yapabilirsin kolay gelsin...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.