Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Bayram KOÇER

1/72 │ISU-152-1│ PST │ Bayram KOÇER│Review│Yapım Aşaması

Recommended Posts

Selamlar,

Adminlerimize danışarak çok çok acemi olduğum zamanda yaptığım ISU 152 modelimi Kızıl Ordu kampanyası kapsamında tekrar modellemeye karar verdim.

Yapım aşamaları ve çok acemi finali :D

Öncelikle modelimizi güzel ve yavaşça fırça yardımıyla yıkadım. Sonra biraz hırpaladım. Kestim, biçtim, kırdım vs. Çok rahatlatıyor tavsiye ederim. :D Böylece boyaya hazır hale getirdim ve Vallejo ile fırçayla giriştim.

Modelimizi bu şekilde sonlandırmıştım :D

IMG-20171023-WA007720171129_23091720171130_20065620171129_230842

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Alet edevat vs boyandıktan sonra parlak vernik atıldı. Verniği attıktan sonra tutma kulplarını yapmadığımı fark ettim. Tutma kulplarını yaptım. Biraz yamultup hırpaladım. Saç spreyi ile kış kamuflajı yapmak istiyorum. Bu aşamada mı saç spreyini kullanmalıyım yoksa biraz pas vs. çalıştıktan sonra mı?

ISU 152 Review (1)ISU 152 Review (2)ISU 152 Review (3)ISU 152 Review (4)ISU 152 Review (5)ISU 152 Review (7)ISU 152 Review (8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Saç spreyi tekniği ile kış kamosu yapmaya çalıştım ilk defa, sonuç nasıl oldu bilemedim. Biraz chipping ile pas ve paslı bir yıkama yapmaya çalıştım. Biraz ayarı kaçırdım. :D Sonrasında da ufak bir zemin çalışması yapmaya çalıştım. Çatlamalar vs oldu tam kuruduğunda tekrar elden geçireceğim. Zemini biraz fazla küçük tutunca yanlara yapmaya çalıştığım kar baya bir sırıttı:rolleyes: Eleştiri ve önerilerinizi esirgemeyin lütfen..

ISU 152 Finish (12)ISU 152 Finish (13)ISU 152 Finish (9)ISU 152 Finish (8)

ISU 152 Finish (3)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selam öncelikle eline sağlık. Bence güzel bir saç spreyi uygulaması olmuş. Aşınma çok gerçekçi. Paletlere biraz kalın eskitme yapmışsın. Ama kış ve kar çamur var. Sonuçta kabul edilebilir. Gözler dekal arıyor biraz. Elinde yoktu sanırım. Tank koyu renkli bir pin wash istiyor gibi. Beyaz ve yeşil var ama derinlik yeterli değil. Ben kış kamuflajını siyah yağlı boyayla yıkıyorum. Tam kontrast veriyor. Tankın üzerinde tüm doğru eskitmeleri yapmışsın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Selam öncelikle eline sağlık. Bence güzel bir saç spreyi uygulaması olmuş. Aşınma çok gerçekçi. Paletlere biraz kalın eskitme yapmışsın. Ama kış ve kar çamur var. Sonuçta kabul edilebilir. Gözler dekal arıyor biraz. Elinde yoktu sanırım. Tank koyu renkli bir pin wash istiyor gibi. Beyaz ve yeşil var ama derinlik yeterli değil. Ben kış kamuflajını siyah yağlı boyayla yıkıyorum. Tam kontrast veriyor. Tankın üzerinde tüm doğru eskitmeleri yapmışsın. 

Teşekkür ederim abi. Dekal kullanmayı düşünmüyorum abi kırmızı renkle slogan planladım. Yıkama da çok kararsız kalmıştım ama biraz soft bir yıkama yaparım abi. Tekrar teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, ali yasin ulaş yazdı:

yogun şartları güzel yansıtmışsın, su birikintileri sırıtmış biraz bence ama görmüş geçirmiş bir tank olmuş :) 

Teşekkür ederim Ali abi, su birikintilerinin olması mı sırıtmış yoksa rengi mi? Eğer rengi ise vernik kurumadan fotoğraf çekip yüklemiştim o yüzden öyle gözüküyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Bayram KOÇER yazdı:

Teşekkür ederim Ali abi, su birikintilerinin olması mı sırıtmış yoksa rengi mi? Eğer rengi ise vernik kurumadan fotoğraf çekip yüklemiştim o yüzden öyle gözüküyor.

selam Bayram, evet rengi demek istemiştim, bende sulandırılmış tutkal sandım :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.