Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Fatih Taş

1/72 I Su-27 Flanker-B I Trumpeter I Fatih Taş

Recommended Posts

Scud'u yetiştiremeyeceğim belli olunca stokta bir iki haftada bitebilecek ne var diye bakınırken bu arkadaşa denk geldim :) İnternet bilgilerine göre B versiyonu 1980'lerin sonunda hizmete girmiş. Tek pilotlu bu versiyon üzerine üzerine tonlarca varyasyon üretilmiş.

Sanırım ilk defa Trumpeter'dan bir uçak yaptım. Kesinlikle başarılı bir iş çıkarmışlar. Fiyat-kalite-detay ilişkisi çok başarılı. Düşünenlere tavsiye ederim. Kitin toplanmasının bir kısmı Sinop ve Konya'da otel odalarında yapıldı B) Görmüş geçirmiş bir model yani :D Boyama Mr.Hobby lake boyaları ve uhutac  maskeleme kombinasyonu ile yapıldı. Batırmayayım :rolleyes: diye çok eskitmedim. 

LOzOmJ.jpg

rJkJrB.jpg

7ynyzm.jpg

MaGa76.jpg

JOJORo.jpg

zJkJ86.jpg

WGvGl2.jpg

3pZpX2.jpg

ROZOa6.jpg

pG3G7m.jpg

kXzX2A.jpg

a1QzPQ.jpg

YOLg3Z.jpg

8NvYm7.jpg

Dyb7ov.jpg

mJy2q0.jpg

EydPQZ.jpg

İşte bu ! kampanyayı boş geçmedin abi ellerine sağlık, modelcilik aşkı buna denir.

Ben modeli çok beğendim, bazı yerlerde vernik yetersiz kalmış, motor alt,üst ve kuyruk kısmında yıkama tam temizlenmemiş.

Rahatsız edici boyutta değil ama yine de vernik tercihini bir gözden geçir abi, ileride daha fazla sıkıntı yapmasın.

Şimdi, Gökay Yalçın yazdı:

İşte bu ! kampanyayı boş geçmedin abi ellerine sağlık, modelcilik aşkı buna denir.

Ben modeli çok beğendim, bazı yerlerde vernik yetersiz kalmış, motor alt,üst ve kuyruk kısmında yıkama tam temizlenmemiş.

Rahatsız edici boyutta değil ama yine de vernik tercihini bir gözden geçir abi, ileride daha fazla sıkıntı yapmasın.

Teşekkürler Gökay :) 

Parlak vernik olarak Pledge (eski Future) kullanıyorum ve problem olmaması lazım. Bu da benim düzgün vernikleyemediğim sonucuna ulaşıyor :) Daha dikkatli olayım bakayım.

Mat vernik olarak daha önce aldığım Vallejo mat vernik kullanıyorum ama çok memnun değilim. Tavsiyelere de açığım :) 

35 dakika önce, baki temel yazdı:

fatih ellerine sağlık kısa zaman da güzel bir model

Vernik humbrol mat ve yarı mat kullanıyorum çok memnunum

Teşekkürler :)  Vernikler su/alkol bazlı mı yoksa enamel mi abi? 

12 dakika önce, Osman Yener yazdı:

Fatih bey, çok beğendim ellerinize sağlık. Akrilik tercih ediyorsanız gunzeyi öneririm. Birde boyalar karışım mı? Yoksa direkt verdiğiniz renklerimi kullandınız?

Teşekkür ederim :) Bir takıntım yok ama sağlık açısından akriliği tercih ediyorum genelde. Tavsiyeniz Gunze'nin tüm vernik türleri için geçerli mi acaba?

Boyaları şişeden çıktığı gibi kullandım. 

3 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Teşekkürler Gökay :) 

Parlak vernik olarak Pledge (eski Future) kullanıyorum ve problem olmaması lazım. Bu da benim düzgün vernikleyemediğim sonucuna ulaşıyor :) Daha dikkatli olayım bakayım.

Mat vernik olarak daha önce aldığım Vallejo mat vernik kullanıyorum ama çok memnun değilim. Tavsiyelere de açığım :) 

Abi ben son bir iki modeldir bu verniği kullanıyorum, inceltmeden atılıyor.

Akrilik, kristalleşmiyor kullanımı kolay, öneririm.

aqua-gloss-clear-alclad-ii-alc600-w1200-h1200-88b6056571074d12c9d5cd78c9d696c6.JPG