Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Burak Bedir

1/72|Leopard 2A4|Hasegawa|Burak Bedir

Recommended Posts

Merhabalar.Fnss yarışması için başladığım Leopard 2 kitini toparlamayı bitirdim.Kara araçları yapmaya yeni başladığım için ne kadar doğru olur bilemem Kiti çok beğendim kolay oturuyor,çapak yok,fazla macun kullanmaya gerek yok güzel şirin bi kit.Maketi Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Suriye'de kullandığı Leopardlar gibi yapacağım bu yüzden Kule kısmında tadilat yaptım;Orjinalinden farklı verilen basamakları tıraşlayıp gerçeğine benzetmeye çalıştım,bizim Leopardlarımızda olmayan anten yuvasıni temizledim ve topun burnuna mikro bir parça ekledim.Umarım benzetebilmişimdir.

ZO6a6z.jpg

EyLB9D.jpg

Qp50oA.jpg

o65aMo.jpg

JO9MjB.jpg

POdAgQ.jpg

ZO6amZ.jpg

bL1amd.jpg

6yBEA7.jpg

jQMakn.jpg

V3OGqn.jpg

3p53yA.jpg

mJbavR.jpg

9Dz3kk.jpg

LOMXBj.jpg

g9gDd5.jpg

Zımba teli daha iyi olmuş ama daha ince olabilirdi.. EN ince zımba teli bu mu acaba ?

Delikler rahat edici olabilir son tahlilde.. tabki yapıştırıcı izleri.

Önerim,  o telleri çıkartın, zımara ile yüzeyi güzelce temizleyin, sonra telleri hazır edip, delikleri sıvımsı haldeki dolgu macunu (putty) ile doldurun, yumuşak haldeyken teli deliklerden sokun.. Donunca teli de tutacaktır. Ayrıca kusursuz bir tel momtajı olacaktır. 

KOlay gelsin..

8 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

Zımba teli daha iyi olmuş ama daha ince olabilirdi.. EN ince zımba teli bu mu acaba ?

Delikler rahat edici olabilir son tahlilde.. tabki yapıştırıcı izleri.

Önerim,  o telleri çıkartın, zımara ile yüzeyi güzelce temizleyin, sonra telleri hazır edip, delikleri sıvımsı haldeki dolgu macunu (putty) ile doldurun, yumuşak haldeyken teli deliklerden sokun.. Donunca teli de tutacaktır. Ayrıca kusursuz bir tel momtajı olacaktır. 

KOlay gelsin..

Bulabildiğim en ince tel buydu maalesef.Aslında dediğinizi yaptım önceki parçaları söküp zımparaladım sonra putty çektim tekrar zımpara ama son dediğiniz telleri putty içine gömme işini yapmadım zımbaya uyması için tekrardan delik açacaktım ama maket küçük olduğundan yeri tam oturmuyo maalesef (yada ben beceremiyorum) bu yüzden direk zımbanın uçlarına japon deydirdim bu şekilde montajladım.Astar attıkdan sonra yüzeyde tekrar pürüz varsa onuda düzelteceğim.Telleri yerleşdirmeden zımpara ve macunladım ama :).

Herkese iyi maketler.Tankımıza astardan sonra ilk boyamızı attık Revell Aqua color 88 nolu boyasını attım umarım renk tutmuştur.Tankın yan kısımlarınada Tamiya xf-67(yeşil) ve siyah renkle kamuflaj ekliyeceğim.Tavsiyelrinizi ve önerilerinizi bekliyorum.:)

vJkQXv.jpg

bLqgy8.jpg

a19ydz.jpg

6ygln7.jpg

g9d4X3.jpg

bLqgrb.jpg

a19yLQ.jpg

V3og0Z.jpg

Gy6p0Z.jpg

YOnjNZ.jpg

nJz5JV.jpg

26 dakika önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Bence rengin içine 2/3 kadar beyaz atıp tankın üstündeki tonu modüle edin. Üstünde işlem yapınca çok koyulaşır bu haliyle.

Tankın hem kulesine hemde şasi kısmına bu işlemi yapacağım demi.