Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Ahmet Gürkan

1/45 | Japon Demiryolları Dizel Lokomotifi DD-51 | Aoshima | Ahmet GÜRKAN

Recommended Posts

26 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Allahım bir model nelere kadirmiş.

Adama hem tren raconunu, hem mühendisliğini öğrettiği gibi birde japoncayı söktürüdü.

Harika gidiyor :D

Google'ın Fotoğraftan çözme yöntemini kullanıyorsunuz sanırım. İşe yarıyormu yoksa üzüyor mu? Resimdeki örnek mükemmel olmuş. Ama ya gerisi?

Arigatogozaimashita :) 

Evet abi fotoğraf çekerek çözmeye çalışıyorum. Japonca değişik bir dil ya, kelimelerin tek başına bir anlamı yok sanırım, bütün halinde bir anlam taşıyorlar... Paragraf halinde çevirince anlamlı bir cümle çıkıyor, tek tek çeviri de ne dediği bile anlaşılmıyor... ilginç ve değişik :)  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Evren İmgel yazdı:

Aklıma Bülent Serttaş ve Sharapova geldi :P 
Ahmet yok mu güncelleme ? 

44 dakika önce, Can Gürkök yazdı:

evet Ahmet bey.Takipteyiz.Yok mu güncelleme?

Aaaaz sonnnraaa :) 

Bu sabah led döşedim aydınlattım ortalığı, bir de Japoncamı ilerletmeye çalışıyorum, yoksa işler karışacak :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir güncelleme daha atalım... 

Fazla birşey yapmadım aslında, son iki gündür hastayım zaten pek yanaşamadım... 

Şimdiye kadar montajını bitirdiğim parçalara astar attım, sonrasında bojileri ve kabin içini boyadım... Motorları daha sonra boyayacağım...  Kabin içine biraz kuru fırçalama wash yaptım ama daha işi bitmedi tabi...  Işık döşeme işleri de vardı tabi... 

Panellerin arkasında ikişer tane led var. Ama biri patladı sanırım, önceleri yanıyordu şimdi hiç ses yok... 3 led aktif şu anda... 

Ledlerin arkasına kendinden yapışkanlı baca bandı yapıştırdım, sızmayı önlemek için... 

Şeffaf parçaları ve ledlerin uçlarını içten clear orange ile boyadım. Yoksa çok parlak ışık veriyor, böyle daha gerçekçi oldu sanırım... 

DSC_2532DSC_2533DSC_2534DSC_2535DSC_2536DSC_2537

Bojilerin boyası tamam, wash ve kuru fırçalama işleri var sadece... 

DSC_2538

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.