Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Ahmet Gürkan

1/45 | Japon Demiryolları Dizel Lokomotifi DD-51 | Aoshima | Ahmet GÜRKAN

Recommended Posts

Ahmet kolay gelsin, bitince muhteşem bir model olur bu.

Seni yoracak, acele etmeden tadını çıkara, çıkara yapmanı tavsiye ederim.

Fiyat olarak 105 tl çok makul bir fiyat ama Türkiye' de tüketicinin karşısında iki tane satıcı var maalesef biri mal sahibi diğeri devlet. :) 

Ekende yok, biçen de yok, yiyen de ortak ..... diye bir laf var ya o misal. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Offff acayip kazık bir model olacak. Sizi aşırı zorlayacağına eminim. Ama o SU-85'i yapan bunu da yapar. Sadece ayıracağınız zaman artacak. Bir süre sonra sıkarsa araya bir başka model atarsınız, bu muhtemelen uzun sürecektir..

Takipteyim.

22 dakika önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Gel gelelim kitin fiyatına maliyetine...  11.11 indiriminde kargo dahil yaklaşık 13.000 Yen tuttu. 105 lira da gümrük vergisi çıktı. Toplamda 550 TL.  Çoğunuzun içinden "hahaa salağa bak, o paraya kaç tane kit alınır" dediğini duyuyorum, ama napayım trenleri lokomotifleri çok seviyorum, öküz olmak zor zanaat

Estafurullah. Kendinize zevk aldığınız bir şey almışsınız. Kim ne diyebilir. Zevk aldığınız bir uğraş. Malesef ucuz da değil. Daha pahalılarını da biliyoruz. Özellikle dolares bu düzeydeyken.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ahmet kolay gelsin, bitince muhteşem bir model olur bu.

Seni yoracak, acele etmeden tadını çıkara, çıkara yapmanı tavsiye ederim.

Fiyat olarak 105 tl çok makul bir fiyat ama Türkiye' de tüketicinin karşısında iki tane satıcı var maalesef biri mal sahibi diğeri devlet. :) 

Ekende yok, biçen de yok, yiyen de ortak ..... diye bir laf var ya o misal. :) 

İmzamı atarım bu söze...  Meslek gereği vergi konularının tam göbeğinde olduğumuz ve birinci derece muhatabı olduğumuz için çok iyi görüyorum büyük resmi... Neyse abes şeyler yazıp forumu kapattırmak istemem, vergi konularında söyleyecek çok şeyim var çünkü... Ama devlet vergi değil haraç alıyor resmen haraç... Söylemek istediklerimin özeti bu, anladın abi sen zaten :) 

Valla bunu bütün kış yaparım ben, SU-85'e yaz mevsimini tahsis etmiştik, buna kışı tahsis ederiz :) Daha zevkli olur serin serin... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ahmet Gürkan yazdı:

İmzamı atarım bu söze...  Meslek gereği vergi konularının tam göbeğinde olduğumuz ve birinci derece muhatabı olduğumuz için çok iyi görüyorum büyük resmi... Neyse abes şeyler yazıp forumu kapattırmak istemem, vergi konularında söyleyecek çok şeyim var çünkü... Ama devlet vergi değil haraç alıyor resmen haraç... Söylemek istediklerimin özeti bu, anladın abi sen zaten :)

Hepimizin o dolaylı vergilere söyleyecek çok lafı var da.... dediğiniz gibi forumu kapattırmayalım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Mutlu Toker yazdı:

Yoracak bu seni şef. Ama güzel bir şey olacağı kesin.

2 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Offff acayip kazık bir model olacak. Sizi aşırı zorlayacağına eminim. Ama o SU-85'i yapan bunu da yapar. Sadece ayıracağınız zaman artacak. Bir süre sonra sıkarsa araya bir başka model atarsınız, bu muhtemelen uzun sürecektir..

Takipteyim.

Estafurullah. Kendinize zevk aldığınız bir şey almışsınız. Kim ne diyebilir. Zevk aldığınız bir uğraş. Malesef ucuz da değil. Özellikle dolares bu düzeydeyken.

Evet yoracak biraz, özellikle Japonca kısmı... kit bitince Japoncayı sökmüş olurum belki :D   Ya bu çaptaki kitlerde işin anahtarı elbette sabır... Bir de ayrılan zamana sınır koyunca daha rahat bitiyor, SU-85'te uyguladığım teknik öyle olmuştu. Kit teknik anlamda zorlayıcı idi, üstüne ısrarla gidip günün 4-5 saatini ayırmak yerine 1 saat 1,5 saat yapıp ertesi güne daha dinç ve dingin oturmak en faydalısı bence... Bunu da o şekilde yapacağım sanırım... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kendinle ilgili söylediklerine aynen katılıyorum 🤣🤣

biraz havası değişşin forumun tabiki de , 1/72 çok güzel lokolar katarlar da vardı yahu 😁

Google çeviri programı fotoğraftan, ekrandan da çeviri yapıyor Ahmet , kılavuzlarda da işe yarayabilir . 

Kolay gelsin bakalım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

Kendinle ilgili söylediklerine aynen katılıyorum 🤣🤣

biraz havası değişşin forumun tabiki de , 1/72 çok güzel lokolar katarlar da vardı yahu 😁

Google çeviri programı fotoğraftan, ekrandan da çeviri yapıyor Ahmet , kılavuzlarda da işe yarayabilir . 

Kolay gelsin bakalım 

Teşekkür ederim Erhan abim... 

Valla google çeviri bile çözemedi ne dili olduğunu! İlk denediğim şey o oldu zaten, telefonu tuttum kılavuza, tık yok :)  Bildiğim ne kadar uzakdoğu dili varsa denedim artık :) Neyse bakalım hallolur bir şekilde... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kılavuzu çekmiştim de flickr'e atmayı unutmuşum... 

İlkokul seviyesi hikaye kitapları kıvamında 56-57 sayfalık bir kılavuz...  137 adımda kiti bitirmeyi vaad ediyor :) 

PDF üzerinden google'a çeviri yaptırmayı deneyeceğim, kameradan dili algılamıyor maalesef... 

DSC_2444DSC_2445DSC_2446DSC_2447DSC_2448DSC_2449

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Ahmet Gürkan yazdı:

PDF üzerinden google'a çeviri yaptırmayı deneyeceğim, kameradan dili algılamıyor maalesef...

İşe yaramaz. denedim biliyorum.
Düzgün taratıp (300dpi) japonca destekli bir OCR (Optical Character Reader) ile yazıya dökersen belki. JPG formatını PDF de yapsan yine jpg birşey değişmiyor.

Japonca, Çince, Arapça OCR larda problem biraz.... ABBYY FineReader'ın Japonca desteği var mesela. Deneme sürümü işine yararmı bir bakmak lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

İşe yaramaz. denedim biliyorum.
Düzgün taratıp (300dpi) japonca destekli bir OCR (Optical Character Reader) ile yazıya dökersen belki. JPG formatını PDF de yapsan yine jpg birşey değişmiyor.

Japonca, Çince, Arapça OCR larda problem biraz.... ABBYY FineReader'ın Japonca desteği var mesela. Deneme sürümü işine yararmı bir bakmak lazım.

İşyerine esaslı bir Canon aldılar, geniş formatlı tiplerden...  Yanında lisanslı Abby ile geldi diye hatırlıyorum :)  Pazartesi ola hayrola

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Ahmet Gürkan yazdı:

İşyerine esaslı bir Canon aldılar, geniş formatlı tiplerden...  Yanında lisanslı Abby ile geldi diye hatırlıyorum :)  Pazartesi ola hayrola

Tamam işte. Japonca desteğini indirir halledersin. O zaman Google dan daha fazla yararlanabilirisiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Sanırım başını yaktım abi, ben olmasam (sana site ilgili bir şey sormasaydım) şimdilik almayacaktın sanırım. Ama olsun iyi ki almışsın forumda böyle güzel ve sıradışı modeller görmek güzel :) Sana şimdiden kolay gelsin.

Eh biraz öyle oldu :) Zaten beklediğim bir kitti, indirime girmesi almaya vesile oldu... Ha sen bana o soruyu sormasaydın, belki de indirimi kaçıracaktım, iş güç yüzünden aklımdan çıkmıştı çünkü... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ahmet hocam tadından yenmez bu şimdi evet rakama bakarak pahalı gibi durabilir ama insanın zevkle yaptığı sevdiği bir hobiye bu rakamı vermesi çok değil önemli olan zevkle sevgiyle yapmak mutlu olmak , tabii uzun ve zor bir süreç olacak  ama sen üstesinden gelirsin eminim kolay gelsin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, murat toker yazdı:

Ahmet hocam tadından yenmez bu şimdi evet rakama bakarak pahalı gibi durabilir ama insanın zevkle yaptığı sevdiği bir hobiye bu rakamı vermesi çok değil önemli olan zevkle sevgiyle yapmak mutlu olmak , tabii uzun ve zor bir süreç olacak  ama sen üstesinden gelirsin eminim kolay gelsin

Valla ben de öyle avutuyorum kendimi napayım :) İçkim yok kumarım yok, bi maketim var o kadar da olsun diyorum :D

55 dakika önce, Bayram KOÇER yazdı:

Çok fazlaca kolay gelsin abi. Güzel bir model çıkacağı kesin.

Teşekkür ederim Bayram hocam... 

55 dakika önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Şuurun açık mıydı bunu alırken? Ben o tır mı ne aldıydın onu yaparsın sandıydım.

Şuur mu?  ben pek kullanmıyorum ondan alerji yapıyor :) 

Tır derken hangi tır hacı? 3 tane var da...  Görüyorsun epey şuursuzum :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Isınalım biraz, hafif düz koşularla başlayalım mesela... :) 

Dizel motorlardan birisinin montajı tamam... Bundan bir tane daha var... Makinede toplamda 10 tane motor var, bunlardan ikisi dizel sekizi elektrik motoru...  Toplamda 40 parçalık bir ünite, pek kolay oldu zaten... 

DSC_2456DSC_2455DSC_2453

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.