Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Ahmet Gürkan

1/144 | "Ed Force One" Boeing 747 | Zvezda | Ahmet GÜRKAN

Recommended Posts

Yapım aşamalarını içeren konu başlığı : 

Zorlayıcı ve güzel bir deneyim oldu benim için...  Revell kitinde olmayan bazı gövde motor detayları yüzünden birkaç noktada decal-kit uyumsuzluğu oldu normal olarak, çok fazla göze batan şeyler değil tabi... 

Final fotoğrafları : 

DSC_2414DSC_2388DSC_2392DSC_2395DSC_2396DSC_2399DSC_2401DSC_2405DSC_2407DSC_2410

7 saat önce, Ahmet Eren İspir yazdı:

Ellerine sağlık Ahmet abim, valla bu maketin kitini gördüğümde ne kadar egzantirik diye düşünmüştüm, ki hala öule düşünüyorum :P. Aracın kendisi çirkin ama modellemen çok başarılı olmuş. Sivil araçlar çok temiz olduğu için tanklara eli alışmış birisi olarak imkansız geliyor, biraz toz, kıl yapışmış gövdeye onlar da bir üflemede gider herhalde :D

Sağol kardeşim teşekkür ederim...

İmkansız deme lazım olur :) 

1 saat önce, Kerem Erkmen yazdı:

Fly on your way, like an eagle,
Fly as high as the sun,
On your way, like an eagle,
Fly and touch the sun!

Bir zamanlar davulu olan uzun saçlı bir bebeyken ne çalardım bunu be ya, Roland'ı satsana bana, 120 ayda öderim valla öderim :) 

Bir saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Çok güzel Ahmet, sivil havacılık modeli pek görmüyoruz, iyi oldu bu devamı gelir umarım.

Teşekkür ederim Gökaycım....  Devamı benden çıkar mı bilmem ama esaslı bir Antonov kiti görsek fena olmaz... Ama söz bunun devamı bundan daha nadir bir model olacak, aaaz sonraaa :) 

Bir saat önce, Sertaç Bayar yazdı:

Güzel ve değişik bir çalışma olmuş. Ellerinize sağlık.

Teşekkür ederim Sertaç... 

Bir saat önce, Evren İmgel yazdı:

Çok güzel duruyor bende bir parçayla tebrik edeyim :)

Sağol Evren abi teşekkür ettim...  Maiden hayranları nasıl da belli oluyor, modele uygun şarkı bulmakta üstünüze yok valla :) 

42 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerine sağlık Ahmet Abi. Çok fena bir şey oldu

Sağol Umut kardeşim teşekkür ederim... 

2 saat önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Bir zamanlar davulu olan uzun saçlı bir bebeyken ne çalardım bunu be ya, Roland'ı satsana bana, 120 ayda öderim valla öderim :) 

Teşekkür ederim Gökaycım....  Devamı benden çıkar mı bilmem ama esaslı bir Antonov kiti görsek fena olmaz... Ama söz bunun devamı bundan daha nadir bir model olacak, aaaz sonraaa :) 

Teşekkür ederim Sertaç... 

Benden gelecek ilginç bir sivil uçak :D Zamanında çok düşmüş bunlardan beceremezsem birde ben düşürürüm. :D 

g9Drd2.jpg

15 saat önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Ahmet eline sağlık çok güzel model oldu. 

Sağol doktorcum teşekkür ederim... 

2 saat önce, ali yasin ulaş yazdı:

aşırı temiz bir uçak olmuş :) elinze saglık, çok güzel

Biraz wash fena olmazdı, haklısın :) 

2 saat önce, Enes Çatal yazdı:

Metal modeller halt yemiş yanında :) On numara olmuş  ;)

Teşekkür ederim Enes... 

çok güzel olmuş. Elinize emeğinize sağlık...yeni başlayan birisi olarak size eleştirel yorum yapmak haddime değil , lakin.çare bulamadığım bir sorunu bu modelde de gördüm. ve itiraf etmeliyim yalnız olmadığımı gorunce biraz sevindim. abi acık renk boyamada bu tüylerden nasıl kurtulacağız?

1 saat önce, Mehmet Kemal SONDAŞ yazdı:

çok güzel olmuş. Elinize emeğinize sağlık...yeni başlayan birisi olarak size eleştirel yorum yapmak haddime değil , lakin.çare bulamadığım bir sorunu bu modelde de gördüm. ve itiraf etmeliyim yalnız olmadığımı gorunce biraz sevindim. abi acık renk boyamada bu tüylerden nasıl kurtulacağız?

Teşekkür ederim. Eleştirmek ve eleştirilmek elbette herkesin hakkı. Gördüğün birşey varsa duymak isterim.

Tüylenme muhtemelen giderilemez bir sorun ama bence çok da kafaya takılacak birşey değil.

Vernik öncesinde modeli statik elektrik oluşturmaya engel olacak özel bir kumaşla silmek bu sorunu en aza indirgeyecektir. Ama tamamen yok etmek elbette mümkün değil, çünkü plastik bir madde mutlaka statik elektriği çeker tozu tüyü toplar...