Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Umut Can Aydın

1/24 | DAF XF 105| Italeri | Umut Can Aydın

Recommended Posts

İlk ve son TIR yapma maceram bol hatalı ve saç baş yolduran şekilde bitti. Bir makette olabilecek her aksilik geldi başıma. Buraya uzun uzun şikayetlerimi başıma gelenleri yazmak istemiyorum. Sonuç olarak bitti ve makette tek hoşuma giden şey rengi oldu. Renk DAF XF 105 2017 modeline ait ve çok hoşuma gitmişti en başından beri sitelerde aradım ama bulamayınca DAF' ın kendisi arayarak durumu bire bir izah ettim ve onlarda bayilerinin bir tanesinde bu renk araçtan olup bana renk kodunu verebileceklerini söylediklerinde çok heyecanlandım. Rengimiz JAMAICA BLUE diye geçiyor  yapay ışıkta koyu maviye kaçan ve gün ışıgında turkuaza kaçan metalik bir boya ( 6 renk tonunun karşımı ile elde ediliyor)

Duxone Renk kodu : 218344 

KISMENDE OLSA YAPIM AŞAMALARI:

FİNAL RESİMLERİ : ( ARAÇ KULLANDIĞIM FON KAĞIDINA ZAR ZOR SIĞDIĞI İÇİN AÇILAR KÖTÜ OLDU)

_MG_0175_MG_0179_MG_0189IMG_0192_MG_0187_MG_0182

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aksiliklere rağmen bitirmek için verdiğin emek ve çabayı takdir etmek lazım. Bu aksilikler ardı ardına gelince, -ki sende öyle oldu- kite devam edip bitirmek bile büyük başarı sayılır bence :)  Boyama, ince işler on numara, oturmayan olmayan kısımlar senin değil Italeri'nin ayıbı, her kiti böyle bu namussuzların... almamak lazım batsın şerefsizler:) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Aksiliklere rağmen bitirmek için verdiğin emek ve çabayı takdir etmek lazım. Bu aksilikler ardı ardına gelince, -ki sende öyle oldu- kite devam edip bitirmek bile büyük başarı sayılır bence :)  Boyama, ince işler on numara, oturmayan olmayan kısımlar senin değil Italeri'nin ayıbı, her kiti böyle bu namussuzların... almamak lazım batsın şerefsizler:) 

Teşekkür ederim Ahmet abi. Kesinlikle katılıyorum batsınlar :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Ramazan Özdek yazdı:

valla bence 10 numara olmuş kardeşim eline emeğine sağlık tabi artık ellemezsin ama arkasına bunların hortumlar fılan oluyor ya spiral filan yapsan kalabalık dururdu bu modelde tekrardan eline sağlık diyorum 

daf-xf-105-460-ssc-xenon-perfe,83a9a109.

Teşekkür ederim Ramazan abi beğenmene sevindim. Kablo yapacaktım ama hiç uğraşmak istemedim. Hem vakit çok kısıtlıydı son dakika yarışmaya yetişti :P  Camlar sıkıntı çıkarmasaydı diğer hataları ile uğraşıp düzelttim ama dediğim gibi camlar çok bezdirdi :( 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Can SARICAN yazdı:

Aksiliklere rağmen gayet güzel olmuş Umut Can. Bence asetatla iyi kotarmışsın. Sıcak- soğuk dengesizliğinden camlar buğu yaptı der geçeriz...:D

Teşekkür ederim Can abi. Yarışmada senin söylediğinin aysınısı @Gökay Yalçın abime de söyledim :D:D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Umut bence çok başarılı. Ellerine sağlık. Tüm aksiliklere rağmen bitirmişsin hatta çok ta güzel bitirmişsin. Yılmadan. Bence bir tane çıkan kötü kit yüzünden Tırlardan soğuma derim. Hele sen birde AMT yi gör :D İnan bazen kendimi 4. köprüden atmayı düşündüm Pontiac ile uğraşırken. O yüzdende sırf bitirmek için bitirdim modeli. Yoksa eksiği gediği çok. Birazda aslında kes biç yap işi için iyice pratik yaptım ve ilk modelimi bende bitirmiş oldum. Zaten yarışmalık diye hazırlamayacaksın modeli yoksa o modele illa bir haltlar geliyor :D Tecrübe ile deneyimlendi :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.