Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
ibrahim öner

1/35|SS Officer; SS-PzGren.-Div. 1 “Leibstandarte SS Adolf Hitler”, Kharkov;1943 |Evolution Miniatures|İbrahim ÖNER

Recommended Posts

mükemmel olmuş İbrahim, çok begendim. sadece ayakları çamura azcık daha gömebilirdin sanki

bende 1/35 bir figür sipariş verdim mecha çalışmam için, senin yolladıgın linkleri inceliyorum bu ara, en basit nasıl yaparım diye, detaya girmeye ne bilgim var ne cesaretim, koyu bir yıkama ve kuru fırçalamada bırakmayı planlıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Bence de gayet güzel olmuş. Fevkalede.

sadece yerdeki otlar tek düze olmuş. o otlara biraz renk tonlaması vs olabilir.

Yer ıslak sanırım. Kurduğun mizansen bir dere kenarı vs ise kayaya biraz yosun/ yeşil renk vs olabilirmiş. Botlara da biraz çamur gidermiş diye düşünüyorum.

49 dakika önce, ali yasin ulaş yazdı:

mükemmel olmuş İbrahim, çok begendim. sadece ayakları çamura azcık daha gömebilirdin sanki

bende 1/35 bir figür sipariş verdim mecha çalışmam için, senin yolladıgın linkleri inceliyorum bu ara, en basit nasıl yaparım diye, detaya girmeye ne bilgim var ne cesaretim, koyu bir yıkama ve kuru fırçalamada bırakmayı planlıyorum.

teşekkür ederim. sorun aslında botta değil de zeminde çamur yapmaya çalışırken sanki dere kıyısında su içinde duruyormuş gibi oldu. muhtemelen hatam parlak verniğe boya katmamış olmamdan. sonrasında da botlar camurlu değil de ıslak olsun istedim. figürün paçalarına ve montunun eteklerini de ıslattım.

otlar biraz makas ve pigment ile müdahale istiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İbrahim hocam yine çok güzel bir çalışma hatta harika. Elinize sağlık. Benim eleştirmem ne kadar doğrı bilmiyorum ama kaya tek bir kaya gibi duruyor fotolardan bakınca ya da bana öyle geldi tam seçemedim. Benim gözüme öyle geldiği için de kayanın içinden ot çıkmış gibi algıladım. Ama acemi gözü işte yanlışta algılamış olabilirim büyük ihtimalle İbrahim hocam. Sonraki çalışmayı merakla bekliyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, murat toker yazdı:

Çok iyi 👏👏🖒

Bir saat önce, Erhan Atalay yazdı:

İbocum eline sağlık 👍

Bir saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

İbrahim hocam yine çok güzel bir çalışma hatta harika. Elinize sağlık. Benim eleştirmem ne kadar doğrı bilmiyorum ama kaya tek bir kaya gibi duruyor fotolardan bakınca ya da bana öyle geldi tam seçemedim. Benim gözüme öyle geldiği için de kayanın içinden ot çıkmış gibi algıladım. Ama acemi gözü işte yanlışta algılamış olabilirim büyük ihtimalle İbrahim hocam. Sonraki çalışmayı merakla bekliyorum. 

58 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

İbrahim, gayet başarılı olmuş.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. aslında zemin tek parça değil tamiya texture kullandım fakat kuru fırça uygulaması sonrasında da üstüne verniği boyasız olarak attğımdan sanki yek pare oldu. üstüne verniğin parlaması sonrası dediğiniz gibi görünüyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

Boyasız vernik ne demek İbo ? 

http://miniafv.blogspot.com.tr/2013/09/how-to-make-easy-water-effect-by-gurkan.html?m=1 

Erhan abi Sayın @Gürkan Özkan blogda 100 kat vernik ile anlatmıştı. Yazının sonuna doğru ne maksatla kullandığımıza yönelik renk katabileceğimizi söylüyor. Aynı yöntemi parlak vernik ile de uygulandığını gördüm. Ama dediğim gibi çamur yapmaya yönelik boyayı vernikle karıştırarak uygulamadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

100 kat vernik bildiğimiz vernik değil aslında . Boyaya vernik katma işi , mat boyaya parlak vernik karıştırdım, parlak/ıslak efekti sağlamak istedim şeklinde ise ,   Bence sen mat ile boya sonra kararına göre saten ya da parlak vernik kullanırsın bence . 

Ama arkadaşların dikkatini çeken botlar , ıslak görüntüsünden ziyade parlak cilalı gibi duruyor haberin olsun 😉

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

100 kat vernik bildiğimiz vernik değil aslında . Boyaya vernik katma işi , mat boyaya parlak vernik karıştırdım, parlak/ıslak efekti sağlamak istedim şeklinde ise ,   Bence sen mat ile boya sonra kararına göre saten ya da parlak vernik kullanırsın bence . 

Ama arkadaşların dikkatini çeken botlar , ıslak görüntüsünden ziyade parlak cilalı gibi duruyor haberin olsun 😉

Erhan abi yarı mat vernik kullanarak botların biraz su çekmiş birazda parlamış görüntüsünü yakalayabilir miyiz. Yoksa başka bir yöntemi var mı? Biz de faydalanalım bilgilerden☺

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu tek başına vernik ile zor bir efekt olabilir , sonuçta boyaya efekt vererek ıslaklık görüntüsü yaratmaya çalışıyoruz . Vernik ile oynamak işe yarayabilir elbette . Yalnız her vernik de aynı etkiyi vermiyor . Biz genellikle akrilik vernik kullanıyoruz . 

Ayrıca çıplak göZle görünen ile fotoğrafta yansıyan her zaman aynı olmuyor , belkide İbonun yaptığı çıplak gözle başarılı bir sonuç , ya da tam istediği gibi . Biz başka bir şey görüyoruz fotolardan .  bu nedenle denemeler yapmak lazım . 

Zanan zaman uygun renkte kuru fırça bile ıslak efekti verebiliyor . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.