Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Selman Yarar

1/48 | Sukhoi Su-9 Fishpot| Trumpeter | Selman Yarar

Recommended Posts

(Giriş notu: daha önce forumun acemisi olarak açtığım konuyu teknik nedenlerden silerek burada yeniden açıyorum.Verdiğim rahatsızlık için kusura bakmayın)

3 tane peşpeşe yarışmadan ve bir Almanya seyahatinden sonra sıra buraya gelebildi ancak. Uçak büyük ama kit oldukça detaysız. Bu kit için kokpit detay seti mevcut değil. Piyasadaki resin koltuk vs. daha çok benzer uçak olan Kopro Su-7'si için ve boyut problemi var. Bu yüzden kiti kutudan çıktığı gibi yapacağım. Uçak sadece SSCB hava kuvvetlerinde uçmuş ve soba borusu gibi metalik ve dümdüz bir şey. Metalik renklerle uğraşmayı pek sevmediğim için umarım bir şeye benzetebilirim.

38290055216_61db6b1c24_z.jpg
26570681639_03874c24e9_z.jpg

26570684459_93fdb17fd9_z.jpg38290062886_714592af05_m.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Oldukça sade bir kokpit yapısı var. Bu kit için PE detay seti mevcut değil. Koltuk olarak da piyasada sadece Su-7 için bir resin koltuk var ama o da yorumlardan okuduğum kadarıyla tam oturmuyor, fazlaca kesip biçmek gerekiyor. Bu uçağın kokpit fotosu da pek yok o yüzden herhangi bir modifikasyon yapmayıp kiti kutudan çıktığı gibi yapacağım.38290070436_d3ff24093c_z.jpg

Kokpit rengi olarak kullandığım Tamiya XF-23 biraz fazla yeşile kaçtığı için hem bu tonu boğmak hem de biraz dinamik kazandırmak için gri yağlı boya ile kirletme yaptım.

37631250544_59b0435b52_z.jpg26570709399_609b785979_z.jpg

Jet motorunun içine AK Extreme Burnt metal attım ama bana göre fazla bronza gitmiş ton o yüzden üzerine incecik bir katman da Vallejo silver atarak sorunu giderdim.

24482428468_f5ec3781ca_m.jpg38322722882_67c1440eb2_m.jpg24482431418_2a7cd3398d_m.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şu son 2 fotoğrafı göremedim ya :(

This photo is no longer available diye mesaj veriyor. Başka karşılaşan var mı?

Gördüğüm fotoğraflardan anladığım kadarıyla sizi özellikle kanat birleşim yerlerinde üzecek gibi. Kuru montajmı bilmem ama kuyruk dikmesinin gövdeye girdiği alan özellikle bol putty iteyecek gibi.

Elinize sağlık. İlgiyle takip edeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Şu son 2 fotoğrafı göremedim ya :(

This photo is no longer available diye mesaj veriyor. Başka karşılaşan var mı?

Gördüğüm fotoğraflardan anladığım kadarıyla sizi özellikle kanat birleşim yerlerinde üzecek gibi. Kuru montajmı bilmem ama kuyruk dikmesinin gövdeye girdiği alan özellikle bol putty iteyecek gibi.

Elinize sağlık. İlgiyle takip edeceğim.

Fotoların ayarlarını Flickr'dan public olarak değiştirdim, şimdi görünüyor mu acaba? Kuyruk dikmesi çok sorun olmadı orası sıvı putty ile doldu, aralık kalmadı. Sorun gövde altı birleşim çizgisi. Ne kadar da dikkat etmiş olsam da siyahı vurunca yine de izi belli oluyor. O bölgede çok detay, çizgi, perçin olduğu için fazla zımpara ile girişmemiştim ama maalesef olmadı, müdahale gerekecek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Panel çizgilerine ve perçinlere kıyamadığım için varsın birleşim çizgisi gölge olarak kalsın dedim. Sonra üstüne bir kat Vallejo Duraluminum attım ama tanecikleri çok büyük olduğu için beğenmedim, alttan siyah çok sırıtıyordu, bir kat da Vallejo Silver geçtim. Yarın çeşitli panellerin üzerine daha koyu metalik atacağım, chrome olur, dark aluminium olur, bakalım göreceğiz...

20171114_00003620171114_011559

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dark aluminium ile yapılan panel tonlamasından sonra (ve kuyruk yeşili tabii ki), ilk kat verniğe hazırız.

20171114_163358

Bu da bittikten ve mühimmat yerleştirildikten sonrası

20171114_170944

Dekal olarak sadece numara ve forslar var hiç stencil yok. Trumpeter bunları nasıl es geçmiş ayrı bir konu...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.