Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Bayram KOÇER

1/72 │ISU 122 │ ITALERI│ Bayram KOÇER│ Yapım Aşaması

Recommended Posts

17 dakika önce, Bayram KOÇER yazdı:

Teşekkür ederim Gökay hocam. İnşallah o aşamaları da becerebilirim.

Aslında tekerler avcımızın ana rengiyle aynı ama vernik ve kirletme sonrası çok koyulaştı. Biraz kuru fırça yapsam nasıl olur acaba Gökay hocam bir işe yarar mı? Ya da yapabileceğim başka bişey olabilir mi?

Toprak rengi pigment ile paletler de farklı bir kaç ton çalışabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, Tolga Uzuner yazdı:

kolay gelsin, sanki yanlardaki kazma küreklerin biraz yıkama koyulaşma gibi ihtiyaçları var, biraz ham durmuş gibi renkleri

Teşekkür ederim Tolga hocam. Evet biraz değil bayağı bir ham duruyor. Henüz yıkama vs işlere başlamadım. Kahve tonlarında oynamalar yapmaya çalışacağım kazma kürekte. Uyarınız için ayrıca teşekkür ederim. Destekleriniz ve önerileriniz için herkese çok teşekkür ederim. İnşallah hep beraber bitireceğiz modeli :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Modelimizde büyük yazılı dekalleri kullanacaktım ancak ITALERI bayağı bir abartmış ve olması gerekenden fazla büyük vermiş dekalleri. PST den arta kalan dekallerde malum fazla yaşlı olduğu ve benim fazlaca acemi olmamdan dolayı dağıldı. Bende dekal olarak sadece kızıl yıldızımızı kullanmak zorunda kaldım. Sonrasında Erhan abimin uzaktan eğitimi ile siyah ile komple wash uygulamaya çalıştıktan sonra bölgesel(perçinler, kaynak noktalarında vs.) açık ve koyu tonlarda  pinwash uygulamaya çalışıp mat verniğimizi attık. Kuru fırça, döküntü, akıntı ve tozlandırma olarak devam etmeyi planladım ancak sıralama doğru mu bilemedim?

ISU 122 Washing (3)ISU 122 Washing (1)ISU 122 Washing (2)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Akıntıların üstüne vernik atmadıysanız terebentin veya white spirit kullanarak yassı ince bir fırça ile aşağıya doğru çektirerek incelte bilirsiniz.

Yok abi henüz vernik atmadım. Akşam denerim. Teknikleri uyguladıkça sanırım doğruyu öğreneceğiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gökayın demek istediği aslında , eskitmelerin ve akıntıların da ölçeğe uygun olması . Gerçekte ip gibi ince olan akıntı efektleri ölçekli modelcilikte dikkat edilmeli , yoksa ölçeğe göre bacak kalınlığında akıntılar oluşuyor . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Youtube videoları yararlı oluyor orada ki eskitme tekniklerini izleyebilirsin.

Abi çok izledim videoları, forumda yapılan uygulamaları, teknikler kısmını çok inceledim ancak hiçbiri uygulama gibi olmuyor. İlk seferde mükemmel iş çıkaracak yetenek de yok. Tecrübe ederek zamanla doğru malzemeyi doğru teknikle doğru uygulama ile düzgün modeller yapacağız inşallah.

24 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

Gökayın demek istediği aslında , eskitmelerin ve akıntıların da ölçeğe uygun olması . Gerçekte ip gibi ince olan akıntı efektleri ölçekli modelcilikte dikkat edilmeli , yoksa ölçeğe göre bacak kalınlığında akıntılar oluşuyor . 

Abi uygulamaları yaparken dikkat etmeye çalıştım ama ilk seferde ancak bu kadar becerebildim. Akşam terebentinle akıntıları inceltmeye çalışacağım. Bakalım nasıl olacak. Ayrıca bana gösterdiğin sabır, ilgi ve alaka için çok teşekkür ederim abi.

Pas efekti nasıl olmuş bu arada süngerle yapmaya çalıştım. Akıntılar malum ama pasla ilgili yorum yapmadınız abi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

Bunlarda katliam fotolarımız.

Bayram ben çok beğendim. Akıntıları kesinlikle halletmen gerekiyor. White spirit ya da terebentinden elinde hangisi varsa o akıntıları tamamen yok edene kadar aşağı doğru fırça ile çek. Kuruyunca altta kalanlar ortaya belli belirsiz çıkar ve çok güzel gözükür. Özellikle yıkamanın temizliğini ve kuru fırçalama tarzını sevdim. Bu kaçınca maketin bilmiyorum. Ama ben bu seviyede maket yapmaya anca 30. modelimi yapıyosam yeni başladım. Bi de resimde modeli burnumuza dayamazsan iyi olur. Az uzaktan çekiver resimleri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Bayram ben çok beğendim. Akıntıları kesinlikle halletmen gerekiyor. White spirit ya da terebentinden elinde hangisi varsa o akıntıları tamamen yok edene kadar aşağı doğru fırça ile çek. Kuruyunca altta kalanlar ortaya belli belirsiz çıkar ve çok güzel gözükür. Özellikle yıkamanın temizliğini ve kuru fırçalama tarzını sevdim. Bu kaçınca maketin bilmiyorum. Ama ben bu seviyede maket yapmaya anca 30. modelimi yapıyosam yeni başladım. Bi de resimde modeli burnumuza dayamazsan iyi olur. Az uzaktan çekiver resimleri.

Teşekkür ederim abi beğenmene sevindim. Akıntılar için çalışacağım akşam. 20 olmamıştır yaptığım maket sayısı ama teknikleri denediğim akıntı pas vs ilk modelim. Umarım tecrübe edindikçe daha iyi modeller yapabilirim. Fotoğraflar için de uyarını dikkate alacağım abi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Akıntılar üzerinde çalıştım belli belirsiz hale getirmeye çalıştım. Eskisine nazaran daha iyi oldu ama ölçeğe uygun oldu mu bilemedim. Egsozlarda pigmentle pas ve is üzerinde çalıştım. Biraz tozlama yaptım. Fotoğraf makinasında bir aksilik oldu makina kapandı bir daha da açamadım. Bir kaç tane fotoğraf çekebildim. Sorunu halleder halletmez detaylı fotoğrafları çekip yükleyeceğim.

Düzelt, ekle, çıkart dediğiniz bir yerler ve tabiki eleştirileriniz varsa bilmek isterim.

ISU 122 Early Finish (2)ISU 122 Early Finish (1)DSC_0006

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Tolga Uzuner yazdı:

eline sağlık çok güzel olmuş, akıntılarda daha ince olması için bence ilk akıntıyı sürerken daha ince uçlu bir fırça kullanabilirsin, ws ya da terebentinle onu eksiltmeye çalışıyorsan ilk seferde ince çekmiş olursan daha kolay inceltmiş olursun

Teşekkür ederim Tolga abi. İlk başta baya bir büyük oldu akıntılar sonrasında düzeltmeye çalıştım ama tecrübe ederek öğreneceğiz inşallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.