Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Bayram KOÇER

1/72 │ISU 122 │ ITALERI│ Bayram KOÇER│ Yapım Aşaması

Recommended Posts

Merhabalar,

Modelimizin ufak tefek detayları dışında montajı bitti sayılır. ITALERI nin bir kaç ufak eksiği dışında kit detaylı ve bu aşamaya kadar putty gerekmedi. Alt gövde ile üst gövde birleşim yeri bile putty gerektirmeyecek.

Namlumuzu ITALERİ sadece yukarı kalkık yapabileceğimiz şekilde ayarlamış. Eğer namlu daha aşağıya bakacak şekilde yapacaksanız biraz yontmamız gerekiyor.

LOvYDa.jpg

Alt gövde 3 parçadan oluşuyor. Bunları birleştirdiğimizde arada bir oyuntu oluşuyor. Putty sadece burada lazım olacak.

1Gp2EY.jpg

Fotoğraflarda çok belli olmuyor ancak makinalımızın namlu ucu açıldı.

7yBVDP.jpg

Makinalımızın tutma kolları tamamen kapalıydı açmaya çalıştım.

rJ0m1V.jpg

ZO5A0G.jpg

DyO8av.jpg

ITALERI'nin atladığı ya da yapmadığı diğer bir detay da tekerleklerdeki deliklerimiz. PST bile bu detayı çapaklı ya da yarı açık bile vermişti.

EyOzZZ.jpg

mJXrn0.jpg

2EOYbA.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Paletleri toplayıp eskitme işlemleri ile modelimize devam ediyorum. Paletleri toplarken ve eskitme uygularken gerçekten çok keyif aldım. Mümkün olduğu kadar paletteki sarkmaları da yapmaya çalıştım. Sonuç olarakta beni tatmin eden bir çalışma oldu.

Tarihimizi de not düşelim :D

7yQb4a.jpg

POGog7.jpg

g9bABb.jpg

9Db5Or.jpg

qJylrQ.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Paletlerin tonu ve şekli mütfişşşş... Italeri kitleri belalıdır ama iyi üstesinden gelmişsin, kolay gelsin... 

Teşekkür ederim Ahmet abi. Paletlere çok özendim ve çok keyif aldım. İlk defa bir italeri yapıyorum ama hiç sorun çıkarmadı. Saol abi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Resimlerin linkleri ile ilgili bir problem mi var ? Resimleri göremiyorum malesef. 

Umut fotoğrafları senden başka göremeyen var mı bilemiyorum. Başka fotoğrafları görüntüleyemeyen varsa bilgi verebilirler ise ona göre bağlantıları kontrol edelim. Ben pc ve telefondan sorunsuz görüntüleyebiliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, İbrahim fevzi mutlu yazdı:

Sabahtan beri bilgisayara suç atıyorum :D bende göremiyorum maalesef..

Teşekkürler

19 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

Bende sorun yok 

Teşekkürler abi daha önceki iletilerime vs baktığımda bir çok kişi resimleri görüntüleyebiliyor. Görüntüleyemeyen arkadaşlar antivirüs, koruma prog. vs bir kontrol edebilirse veya konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımlarını rica edebilirmiyiz. Ben cepte ve pc de sorun yaşamıyorum. Diğer arkadaşların resimlerinde de aynı şekilde. Resimleri hızlı resim sitesinden yüklüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İyi Akşamlar,

Fırsat buldukça ilerlemeye çalışıyorum. Alt kısım bana göre bitti ama şurası olmamış, şurayı şöyle yap dediğiniz tavsiyeleriniz varsa duymak beni mutlu eder.

Üst kısıma ana boya atıldı fırça da vallejoyu ilk kez denedim. Katları atarken biraz geç kuruyor. Bu da biraz beni zorladı açıkçası. Bunlarda fotolarımız. Eleştiri ve yorumlarınızı rica ediyorum.

ISU 122 (1)ISU 122 (2)ISU 122 (3)ISU 122 (8)ISU 122 (4)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Gayet güzel olmuş, ellerinize sağlık.

Döküntüler, akıntılar ve tozlar eklenince harika olacak.

Paletlerin formu ve rengi güzel ama tekerler paletler den farklı tankın ana renginde olsaydı daha güzel görünür.

Teşekkür ederim Gökay hocam. İnşallah o aşamaları da becerebilirim.

Aslında tekerler avcımızın ana rengiyle aynı ama vernik ve kirletme sonrası çok koyulaştı. Biraz kuru fırça yapsam nasıl olur acaba Gökay hocam bir işe yarar mı? Ya da yapabileceğim başka bişey olabilir mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.