Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Yunus Emre Coşkun

1/24 | Lamborghini Huracan LP 610-4 | Aoshima | Yunus Emre Coşkun

Recommended Posts

Selamlar Forum,

Bu senenin büyük ihtimalle yaptığım son kiti olacak. 2017 başında planladığım araçlardan sadece Ferrari 599 SA Aperta'yı yapamamış olacağım. 8 kitle tamamlanacak sene.

Bir kaç gün önce başladım bu kite. 

Kit İnceleme Videom:

Detay seti olarak hem Aoshima'nın kendi detay setini, hem de Hobby Design'ın setini aldım. Şu anda Aoshima'nınki ile ilerliyorum. Hobby design'a sonuna kadar dokunmazsam kiti yapacak olana birine satabilirim.

Detay Seti İnceleme Videom:

Biraz da yaptıklarımı koyayım.

o6OZaQ.jpg

lbOy8B.jpg

V3rLGy.jpg

nJOga5.jpg

vJjLlm.jpg

1GJk3Y.jpg

LOb4Xa.jpg

rJOVaV.jpg

7y6bpP.jpg

POloA6.jpg

OyoZ43.jpg

zJ0Vog.jpg

Gy9kMv.jpg

yz0lZM.jpg

6yJkWk.jpg

WG7Z3E.jpg

Motor kapağı açık olacağından motoru detaylandırmaya karar verdim.

3pEaGj.jpg

ROnVzo.jpg

pG6oJz.jpg

kXOgdv.jpg

lbOyAl.jpg

V3rLjq.jpg

nJOg41.jpg

vJjL3O.jpg

1GJkR1.jpg

LOb4jJ.jpg

rJOV7B.jpg

7y6b4m.jpg

POlogv.jpg

g9OABL.jpg

POloLN.jpg

g9OA3R.jpg

9Dm5J3.jpg

qJGloD.jpg

MadynQ.jpg

QpVlr3.jpg

XEPoQR.jpg

bLB2zd.jpg

d7O2yV.jpg

Ay1qRp.jpg

g9OA73.jpg

9Dm5nk.jpg

qJGl55.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Renge karar vermiştim. Lamborghini renklerinden Verde Mantis olacak. Sedefli olanı. Amerika'dan Gravity Colors'dan bu rengi sipariş ettim. Ancak  @Şahin Şahinler bu rengi bana baz boyadan yaptırdı. İç kısımda kullanacağım (koltuk ve konsol) yeşile de karar verdim, Tamiya X15.

OyoB24.jpg

Gy95nr.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Siyah astar attım. Mr. Surfacer 1500. Amortisörler hiç gözükmeyecek ama elle değiştirmek istedim helezonları, orjinalinde neredeyse düz yapmışlar. Çok hoşuma gitmedi. Bazı parçaları da boyadım.

yz0Rdk.jpg

6yJ8R0.jpg

WG7E2m.jpg

kXOJrq.jpg

NOZWVa.jpg

a1z0q4.jpg

0GELkR.jpg

4Ga8kp.jpg 

JOQ64W.jpg

OyoBZz.jpg

Gy95kN.jpg

yz0Rl9.jpg

6yJ8kE.jpg

WG7EZP.jpg

3pEPa5.jpg

En çok detay olacak olan parça bu. Şimdilik zımparalandı, kablolandı ve astarlandı. Yapılacaklar ise; decalleme, vernikleme, maskeleyip mat boyama, vernikleme, maskeleme, parlk siyah boyama, chrome boyama, vernikleme ve metal transfer takma olacak.

MadWg2.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Erhan Kordon yazdı:

Merhaba acaba rengin kodunu alabilirmiyim? Aynı renk banada lazımda. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Baz oto Boyası olanı.

L0L6 Özellikle sedefli olanı diye belirtin, aynı rengin sedefsiz olanı da mevcut. ( Yandaki linke erişebilirsen daha fazla search edebilirsin.  http://standowin.standox.com/en/Account.mvc/LicenseAgreement?userId=c28b0458-eae9-4fef-8c14-01d63541a050 )

rJOJRa.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar, disk frenler carbon seramik olduğundan kendim boya karıştırdım ve pe fren disklerini boyadım. Şasinin rot kollarını boyadım. Motoru ve motor parçalarını boyadım. Motora takılmak üzere kablolama yaptım. Motor duvarının bir kısmına sigara paketinin içindeki aliminyum kağıt ile kaplama yaparak, ısı yalıtım malzemesi (firewall) görüntüsü vermeye çalıştım.  Motora yıkama yaparak derinlik verdim. Jantlara takılacak pe desenleri net değildi, o yüzden decalleri taktım ve üzerine oto vernik damlası damlattım. Böylece 3 boyutlu görünüm oldu. Motor kapağına carbon fiber decal yaptım ve vernikledim.

Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

EyPD99.jpg

jQy6bG.jpg

ByLz7j.jpg

ZO93o0.jpg

o6OV4o.jpg

lbOZ5l.jpg

V3rDWq.jpg

nJOl01.jpg

vJjPWO.jpg

1GJEO1.jpg

V3rDbr.jpg

nJOlBl.jpg

vJjPq6.jpg

LObDLG.jpg

rJO17N.jpg

7y6D4W.jpg

g9O6BR.jpg

9DmNO3.jpg

qJGvrD.jpg

MadDrQ.jpg

bLB6z8.jpg

d7OBy4.jpg

5GDy5R.jpg

Ay1zR0.jpg

0GEzM8.jpg

4GazBL.jpg

JOQDoY.jpg

OyoD1Z.jpg

zJ0MPY.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Alt kısmı ve motorun parçalarını bitirmek için fazla mesai yaptım. Disk frenlerin tamamlanmasıyla tüm parçalar montaja hazırlandı. Sadece motor kapağı ile biraz daha detay çalışacağım ama önce kalınca attığım verniğin kuruması lazım.

Artık iç kısma başlayabilirim.

2EJWo2.jpg

ByLWbM.jpg

ZO9jzV.jpg

o6OqN9.jpg

lbOPNr.jpg

V3r8zv.jpg

vJjAN4.jpg

1GJaZN.jpg

LOb8RZ.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
53 dakika önce, Mutlu Toker yazdı:

Oooo hızlıyız diyosun. Ellerine sağlık harika ilerliyor. Birde telleri nereden temin ettin, ücreti ne kadar :) .

Saol Mutlu, hafta sonu işim yoktu, hızlı ilerledi işler. Telleri Güven Maket - Kadıköyden temin ettim. Her rengi her kalınlığı var. makarası 4-5 tl. arası.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

L0L6 Özellikle sedefli olanı diye belirtin, aynı rengin sedefsiz olanı da mevcut. ( Yandaki linke erişebilirsen daha fazla search edebilirsin.  http://standowin.standox.com/en/Account.mvc/LicenseAgreement?userId=c28b0458-eae9-4fef-8c14-01d63541a050 )

rJOJRa.png

Çok teşeklür ederim. Bu gün yarın sanayiye gider yaptırırım. Umarım Akzonobel dede çıkar bu renk.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 29.10.2017 at 01:01, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Mükemmel modifikasyonlar. Sonu da müthiş olacak eminim.

Teşekkürler Kürşat.

On 29.10.2017 at 10:53, Gökay Yalçın yazdı:

Güzel detaylar, kolay gelsin Yunus.

Saol Gökay.

3 saat önce, baki temel yazdı:

yunus emre şahane detaylar şahane işçilik güzel bir model çıkacak ellerinden kolya gelsin emeğine sağlık

Teşekkür ederim Baki Abicim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 29.10.2017 at 15:06, Yunus Emre Coşkun yazdı:

rJOJRa.png

Tekrar Merhaba. Boyacı bu rengin 2 kat olduğunu söyledi doğrumudur? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Motor kapağı hariç alt kısım, yürüyenler ve motor tamamlandı ve toplandı. İç kısma başlayabilirim. Şu kadar detaydan %90 ı gözükmeyecek ya en çok ona yanarım :) 

lbOJ3k.jpg

V3roPV.jpg

nJOzjg.jpg

vJjkXR.jpg

1GJ1VD.jpg

LObkZ1.jpg

rJOW6M.jpg

POl8nQ.jpg

g9Od22.jpg

qJG6jW.jpg

MadNaQ.jpg

QpVDp3.jpg

XEPVER.jpg

bLBqLd.jpg

d7OQ7V.jpg

5GDPGj.jpg

Ay14yp.jpg

0GEvG9.jpg

4Ga7G4.jpg

Iceride olan detaylari biz biliyoruz ya yeter... Mukemmel gidiyor ellerine saglik...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Erhan Kordon yazdı:

Tekrar Merhaba. Boyacı bu rengin 2 kat olduğunu söyledi doğrumudur? 

Gerçek arabalarda sedefli boyalarda önce alt kat baz boya atılır, üzerine sedef atılır ve vernik uygulanır. @Şahin Şahinler detaylı bilgi verebilir bu konuda. Kendisi az da olsa biliyor bu işleri :P Benim boyada sedef direk boyanın içerisinde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Gerçek arabalarda sedefli boyalarda önce alt kat baz boya atılır, üzerine sedef atılır ve vernik uygulanır. @Şahin Şahinler detaylı bilgi verebilir bu konuda. Kendisi az da olsa biliyor bu işleri :P Benim boyada sedef direk boyanın içerisinde.

Teşekkür ederim. Sedefli olanları biliyorumda siz ayrı bahsetmeyince bende tek renktemi var acaba? Diye düşünmüştüm. 2CT ise doğrudur. Bilgilendirme için teşekkür ederim. Kolay gelsin. Bitişi merakla bekliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.