Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

ipbaccess

Site ile ilgili teknik öneriler

Recommended Posts

net ortamındaki tabloları kopyala yapıştır yöntemi ile yeni açtığınız konun sağındaki "html etkin auto linebrake mode" seçeneğini seçip yayınlarsanız genelde sorun çıkmıyor... ama hiç word yada excell tablosu denemedim :unsure:

Guest   
Guest

Türkçe karakterlerde sorun var suru işareti olarak görünüyorlar özellikle "ı" harfi

Sitede geçen günlerde yorum bölümüne istediğim gibi yorum yazabiliyor iken yorum bölümüne tıkladığım halde imleç çıkmıyordu ..şimdi biraz daha farklı şekilde uygulama yapıyorum .Önceden yorum bölümüne tıkladığımda yukarda tüm karekter imgelerim falan çıkıyordu .Şimdi yazı yazabiliyorum ama bu seferde yorum bölümü üzerinde yer alan yazı karakterleri ,yazı tipi ,kalın harf ,resim ekle imgelerinin hiç biri çıkmıyor.Görsel editöre tıkladığımda ise mavi sayfa üzerinde alt alta warning uyarısı veren yazı çıkıyor.

Guest   
Guest

daha önce siteyi iphone mobil aplikasyon ile açabiliyordum fakat şimdi aplikasyona girdiğimde normal web sitesi geliyor.

Guest   
Guest

en altta tema değiştir bölümü var... ordan "IP.Board mobile" i seçip dene tarık o zaman da olmazsa bunu da notlara alalım...

Maalesef olmuyor. Zaten ip mobile seçili.

Guest   
Guest

Bunda neden doğru yazdı... çöüşğğğğğğ .... bu Murphy kanunu işte.. Alet bozulur tamiirci çağırırsın, bişiyi yok der gider.. :)

Olur mu 25 TL servis ücreti ondan sonra fişe takmayı unutmayın der gider :D

Guest   
Guest

Erhan baba..Bırak kurban olayım yakıt dostu tekerlek icat etmiş adamsın..Buna da antin kuntin birşeyler uydurmuşsunuzdur... :)

Bkz. Referans ...http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21823003.asp

Saygıyla Alkışlıyorum Erhan Bey...

Guest   
Guest

Merhaba ;

sitenize yeni katıldım. hatta ilk sohbet kutusuna ilk deneme mesajımı da az önce yazdım.Bir sorunum var ; ben konularınızı

okurken yazıları okuyabiliyorum ancak söz edilen fotoğrafları göremiyorum. Örnek ;1/48 │ F-16 CJ Block 50 Türk Hava Kuvvetleri │ Tamiya │ Arif Deniz Toker konusundaki fotoları göremiyorum...

Bu arada PC teknolojisine çok da aşina olmadığımı peşinen yazayım, belik küçük bir ayar gerekli ama bilmeyince...

teşekkürler

tekrar hoşgeldiniz...

1- internet hızınızla alakalı olabilir...

2- cep tel veya tablet bilgisayarlarda 3g gibi bağlantılarda da internet yavaş olunca resim açmama gibi sorunlar olabiliyor...

3- bilgisayar konfigrasyonları yetersiz ise ekran kartı vb. gibi bilgisayar zorlandığı için büyük ebat resimleri açmama gibi bir durum olabilir...

4- arif abinin resimler photobucket.com a yüklü... www.photobucket.com 'a bir girin, açılıoyr mu? açılmıyorsa internet çıkışlarında bir sorun vardır... ya geçicidir ya da sorunlu...

5- dns ayarlarınızda sorun olabilir... windows 7 ve vista için; sağ alttaki internet ikonunun üstüne gelin ve ağ ve paylaşım merkezi aç'a tıkayın... açılan pencerede bağlantılar: yerel ağ bağlantısı'na tıklayın... özelliklere tıklayın...internet protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) e çift tıklayıp yeni pencere açılmasını sağlayın... Aşağıdaki sunucu adresini kullanına tıklayıp üst boşluklara 8 8 8 8 alt boşluklara 8 8 4 4 yazıp tamam, tamam diyip, kapatın...

6- benden bu kadar başka aklıma bişey gelmiyor :(

Guest   
Guest

Merhaba ;

sitenize yeni katıldım. hatta ilk sohbet kutusuna ilk deneme mesajımı da az önce yazdım.Bir sorunum var ; ben konularınızı

okurken yazıları okuyabiliyorum ancak söz edilen fotoğrafları göremiyorum. Örnek ;1/48 │ F-16 CJ Block 50 Türk Hava Kuvvetleri │ Tamiya │ Arif Deniz Toker konusundaki fotoları göremiyorum...

Bu arada PC teknolojisine çok da aşina olmadığımı peşinen yazayım, belik küçük bir ayar gerekli ama bilmeyince...

teşekkürler

Merhaba,

Aynı problem bende de mevcut.

Sanırım benim sorunumun kaynağı, şirket bilgisayarını kullanmam nedeniyle güvenlik ayarları/websense olduğunu düşünüyorum. Neticede resimlerin hiç birini göremiyorum ki fazlasıyla üzücü. Kendimi geliştirme bakımından resimler çok faydalı idi.

Selamlar / Saygılar,

Guest   
Guest

http://www.photobucket.com/ bu siteye direk girebiliyor musunuz?

Malasef "blocked" mesajı esliginde giremiyorum.

"forum donanım" da da aynı değil ama benzer bir problem vardı.

Sonraları birilerinin tavsiyesi ile web adresin basına basına "resim" yazarak girilebiliyordum.

şimdilik cozum aksamları evden bağlantı yapmak gibi, muhtemelen resimleri o zaman gorebileceğim diye dusunuyorum.

umarım.

Selamlar,