Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Umut Can Aydın

1/48 | U.S Tank Destroyer M10 Mid Production| Tamiya |Umut Can Aydın

Recommended Posts

Gerek iş yoğunlu gerekse okulların açılmasıyla tabi benim de tembelliğim işin içine girince maketin bitmesi biraz zaman aldı. İlk 48 ölçeğim ve hoşuma gitti bundan sonra araya 48 serpiştiririm:D

Kısmende olsa Yapım aşamaları

FİNAL RESİMLERİ ( Telefon ile çekildi)

37608031876_55270a37ab_b.jpg37657686251_e584ae3137_b.jpg23804385668_a6b2a235a9_b.jpg37657685421_59af9066cf_b.jpg37399270290_b15fa8527e_b.jpg37608030136_4b7a26510d_b.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Efe Evren yazdı:

Eskitme vs. Herşey kararında ve çok güzel yalnız, ön farların üstündeki birikmiş tozun fırça yardımı ile birazcık daha dağıtılırsa ölçek ile daha uyumlu olacağını düşünüyorum, ellerinize emeklerine sağlık ben bayıldım.

Teşekkür ederim Efe ilk başta düzeltecektim ama sonradan hoşuma gittiği için ellemedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Umut, kumaşların biraz daha tozlanması gerekmez mi sence de? Ayrıca, hepsi aynı değil farklı farklı kirlenir. Dolayısı ile onlara da ayrı bir tonlama yapman gerekebilir. 

Kenar kısımlar ve paletlerin keskin yüzlerine de biraz kurşun kalem uygulayabilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Kerem Erkmen yazdı:

Umut, kumaşların biraz daha tozlanması gerekmez mi sence de? Ayrıca, hepsi aynı değil farklı farklı kirlenir. Dolayısı ile onlara da ayrı bir tonlama yapman gerekebilir. 

Kenar kısımlar ve paletlerin keskin yüzlerine de biraz kurşun kalem uygulayabilirsin.

Kumaşlara biraz daha tozlandırma yapılabilir miydi ? evet yapılabilirdi. Ama çantaymış örtüymüş vs. bunlar sürekli yerinden alınıp  açılan ekipmanlar olduğu için toz araca göre biraz daha az olmalıydı benim gözümde o yüzden böyle bırakmaya karar verdim. Paletlerin özelikle ek pimlerine grafit tozu ile metal efekti verdim resimlerde belli olmuyor. Pazar günü iyice mıncıklarsın abi :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle ellerine sağlık :) Her şeyi ile güzel ve kararında bir model olmuş. Özellikle mermi kovanlarını sen boyadıysan tebrikler. Çok gerçekçi görünüyorlar.

Modelin geneli bu kadar güzel olunca, ister istemez detayları incelemeye başlıyor insan. Benim gözüme iki yer takıldı. İçi tam görünmüyor ama sanırım dışına göre fazla temiz gibi duruyor. Diğer konu ise makineli tüfeğin mermi kutusu tüfek ile aynı renkte sanırım. Normalde mermi kutuları olive drab veya US dark green oluyor.

Tekrar ellerine sağlık :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Öncelikle ellerine sağlık :) Her şeyi ile güzel ve kararında bir model olmuş. Özellikle mermi kovanlarını sen boyadıysan tebrikler. Çok gerçekçi görünüyorlar.

Modelin geneli bu kadar güzel olunca, ister istemez detayları incelemeye başlıyor insan. Benim gözüme iki yer takıldı. İçi tam görünmüyor ama sanırım dışına göre fazla temiz gibi duruyor. Diğer konu ise makineli tüfeğin mermi kutusu tüfek ile aynı renkte sanırım. Normalde mermi kutuları olive drab veya US dark green oluyor.

Tekrar ellerine sağlık :) 

Öncelikle teşekkür ederim Fatih abi beğenmene sevindim :) 

-Mermi kovanlarını ben boyadım abi katalogda belirttiği rengi beğenmeyince clear orange ve clear yellow ile  rengin üzerinde oynamalar yaptım ve bu sonucu elde ettim.

-İç kısmına gelirsek, evet dışarısına  nazaran temiz ama özellikle iç zemin baya tozlu akşam resim yüklerim :) 

- Mühimmat kutusunda ise Katalog sadece kutuyu taşıyan alt kısma yeşil tonuna boya demiş. Benim de hiç aklıma gelmedi yeşil ton olduğu boyayıp geçtim. :) Not: Askerde bizimkiler de yeşildi :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.