Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Gökay Yalçın

3. Revell Model Yarışması ( 4-5 Kasım 2017 Deniz Müzesi )

Recommended Posts

2 saat önce, Tolga Uzuner yazdı:

Sevgili Revell, dünya kadar star wars modeli satıp yarışmanda bir star wars ya da bir bilimkurgu kategorisi açmamak nedir... cık cık cık

Saçmalık.

En iyi revell model kategorisi ne acaba? Ne modeli olduğuna bakmadan bu en iyi diye mi sokacağız yarışmaya?  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Adore yarışmasına revell ile katılmak zorunda değilsiniz. 

Revellin yeni Kitleri güzel. Özellikle de 72 modern afvleri.(Tabi bulabilirseniz. Hep ucak hep araba. Umarim mesaj ilgili yere gider) Uçaktada bir çok modelde digerlerinden daha iyi. F-15e, Rafael, eurofighter ... gibi. Fiyatları da bir çok diğer markaya göre daha uygun.

Bunun dışında, yarışma yeri bence süper. Hava müzesi uzak kalıyordu anadolu yakasından gelenler için. 

Yarışma tarihi çok kötü oldu. Hem tarih geç açıklandı hem de üst üste çok yarışma oldu. Zaten sene de her grup/firma 1 yarışma yapıyor, niye üst üste yaparlar anlamam. Bu şekilde hem katılım az olur hem de maket gezdirme çok olur.

Umarım bir dahaki seneye daha güzel bir zamanlama ile gerçekleşir ve katılım ve kalite daha fazla olur. 

Yarışmalar bu hobinin olmazsa olmazı. Adorenin bu konuda ki katkılarını destekliyorum. Umarım devamı olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Revell kitleri iyidir kötüdür ayrı bir tartışma ama şu bi gerçek revell bizlerin olmassa olmazıdır.Sevgili Musa yarışmayı ve yarışmaları desteklediğini biliyorum  ama be bilader niye katılmıyorsun yarışmalara elini kolunu sallaya sallaya gelip gidiyorsun yav getirsene 1-2 model

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

3.'yü hakikaten beğenmedim. Fıstık gibi olmuş. Öyle tank mı olur? Git araba yap. :) 

Kamuflajdaki kırmızı renkte bayrağın kırmızısına biraz yakın geldi bana. (Referans monitorüyle bakıyorum tabi ama ortam ışığı, beyaz dengesi gibi öğeler de önemli. O yüzden yanlış görüyor da olabilirim.) Sanki nato brown olsa daha iyi olurdu.

Geçen bir arakadaş "Ben yaptığım modellerde o aracı tanıtmayı amaçlıyorum" gibi kendi bağlamında haklı bir şey söylemişti. Belki öyle bir olayı vardır. Ben anlamam tabi, amatörüm. Beğenmedim, o.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, Gürkan Özkan said:

Yarışmada öyle şey olmaz. Jüri affetmez

Ama gençlerde çocuklarda normal, biraz pozitif ayrımcılık lazım. M48 in rengi saçma tabi, orjinalle alakası yok. 

3. İçin birşey demiyim. Katılım azdı, geleni değerlendirmişlerdir

Yetişkin yazıyor yanında ama.

Bu arada hiç yarışmaya katılmadığım için soruyorum. Jüri çoğu modeli beğenmezse bazı ödülleri geri çekme gibi bir durum oluyor mu? Mesela birinciliğe lâyık kimse bulamazsa o ödülü vermeme gibi bir durum oluyor mu? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ya yarışmaları destekleyelim bence de ama bu yarışmaları yapan planlayan arkadaşlar hiç mi bakmadılar takvimlerine?  Aynı 1,5 ay içine neden sıkıştırıp kendilerini baltalarlar...  Çok acemice.

Ayrıca pervaneli uçak kategorisinde helikopterin ne işi var bir soru,  ödülü veren jüri ne düşündü de verdi ayrı bir soru :)

Adore sonuçta büyük firma,  bence sitelerine bir form koyup insanların fikirlerini toplasın,  neden bu yarışma böyle oldu,  seneye nasıl ve ne zaman yaparsak hakkıyla bu işi yapmış oluruz diye sorsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Bugra Ozbek yazdı:

Yetişkin yazıyor yanında ama.

Bu arada hiç yarışmaya katılmadığım için soruyorum. Jüri çoğu modeli beğenmezse bazı ödülleri geri çekme gibi bir durum oluyor mu? Mesela birinciliğe lâyık kimse bulamazsa o ödülü vermeme gibi bir durum oluyor mu? 

Evet öyleymiş 🙄😬 Yazdığımı siliyim bari. Haklısın 

Evet bazen oluyor. Özellikle master kategorisinde bazen 1.lik 2.cilik verilmeyebiliyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yarışma stratejik olarak yanlış bir zaman da yapıldı, belki de yapılmak için yapıldı bilemeyiz.

Katılım kısıtlı kalsa da bir sonra ki yarışma için Adore`ye tecrübe olmuştur.

Katılan ve derece alan bütün arkadaşları tebrik ediyorum.

Bu tür organizasyonlar üretimi teşvik etmek için yapılmalı, gözümüzün aşikar olduğu bir çok model vardı, bence bu yarışmanın eksi tarafı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zamanlama yanlış, bir hafta içinde iki yarışma... Gidecek ve yeni yaptığım modelleri götürecek imkanım olduğu halde gitmedim... Ama ödül alan modellere baktığımda - ki kimseyi rencide etmek istemiyorum - hakeden ve haketmeyenler var gibi geliyor bana... Sanki sadece otomobil kategorisi haketmiş gibi gözüküyor. Ama pervaneli uçak kategorisi tam bir skandal bana göre... Amacım kimseyi kırmak değil. Ama ödül vermek istersen kategori açarsın "helikopter kategorisi" dersin ve hakettiği ödülü verirsin... Kendi sitesinde bile kategori olarak uçak, helikopter, uzay diye belirten firma jüri ısrar etse bile bu yanlışı yapmamalıydı bana göre...

Sonuçta yarışma jürileri objektif olmadıkça bir arpa boyu yol gidemeyiz. naçizane benim fikrim de budur...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.