Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kürşat Kaan AKKOYUN

1/72| Last Defence on an Old Stone Bridge - March 1945 | El Yapımı/Italeri | Mustafa Dombay/Kürşat Kaan Akkoyun

Recommended Posts

Selam; aslında Mustafa'nın emeği olan, üzerinde de benim yaptığım Jagdtiger'la beraber FNSS yarışmasına Ahmet Gürkan tarafından taşınan dioramayı paylaşayım dedim. Mustafa 700 sayfa yapım aşamasını da yollamış ama 333 tane resmi foruma yükleyemem. Resimleri kendi makinesiyle Ahmet Gürkan çekti. İşte resimler:

d73NX4.jpg

5G7nYR.jpg

Ay7X30.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mustafa kardeşim sağolsun bu güzel modeli yarışmaya getirme ve yakından fotoğraflama şansını bana sağladı, bana bu konuda güvendiği için ayrıca müteşekkirim kendisine... Elimden gelen tüm özen ve dikkati göstererek modeli yarışmaya getirdik, ne yazık ki jüri tarafından herhangi ödül verilmedi, bu beni açıkçası üzdü biraz...  

Şu anda evin baş köşesinde güzel güzel duruyor, uygun bir zamanda bizzat kendim teslim edeceğim Kaan'a... Kargoya verme riskine giremeyeceğim, hem İzmir'le hasret gideririz, hem doktorcuğuma bir muayene oluruz, iki kadeh bira tokuştururuz falan :)   Mustafa'nın özenli paketlemesine rağmen, geldiği zaman biraz hasar görmüştü. Kargo şirketlerine kesinlikle güven olmayacağını bir kez daha anladık... Ufak tefek müdahalelerle toparladık neyse ki... 

Yapım aşamalarını dikkatle inceledim, tank ve figürler dışında herşey el yapımı, olağanüstü bir özenle, adeta bir mimar mühendis edasıyla hazırlanmış bir yapı; incelikle düşünülmüş detaylar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

emeği geçen herkezin emeğine sağlık çok beğenmiştim yarışmada ama bizim bilmediğimiz jurinin bildiği bazı eksikler varmış herhalde ki (benim gözüm de ödüle layıktı) dereceye layık görülmedi.Yinede tebrikler müthiş bir imeceyle bu modeli vucuda getirdiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yapan kardeşlerimizden en azından biri gelmiş olsaydı, miniafv özel ödülü için adaydı aslında ama artık seneye el ele tutuşup gelirler artık 😁

Mustafa nın nadir biten çalışmalarından birini gördük en sonunda, adam büyük yetenek ama farkında değil . 

Kaan zaten kapasitesi belli bir modelci 😉 Kamuflaja bayıldım .

miniafv blog için o Mustafa'nın upuzun çalışma elimde ancak ben de zaman bulup montajını yapamıyorum bir türlü . Kısmet artık ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Enes Çatal yazdı:

Muazzam gözüküyor, elinize sağlık

Teşekkür ederim. Tebriği Mustafa'ya da iletirim.

8 saat önce, Tankut ÇETİN yazdı:

FNSS de görüp çok begenmistim. Maketlere olan ilgime ses çıkarmayan, çok yorum yapmayan eşim bile bu dioramayi gördüğünde aynisindan sende yapsana demisti😃 (beni birsey zannediyor😁)  diorama her noktası ile harikaydı ellerinize kollariniza sağlık.

Çok teşekkür ederim. Güzel sözleri Mustafa'ya iletirim.

8 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Çok başarılı bir çalışma ikinizi de tebrik ediyorum, FNNS'te bir çok kere gözüm takıldı, kimin bu ? kim yapmış?diye düşünürken bizim dostların olduğunu öğrendiğimde daha da mutlu oldum.

Teşekkür ederim Gökay. Beğenmene sevindim. Tebriğini Mustafa'ya iletirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Mustafa kardeşim sağolsun bu güzel modeli yarışmaya getirme ve yakından fotoğraflama şansını bana sağladı, bana bu konuda güvendiği için ayrıca müteşekkirim kendisine... Elimden gelen tüm özen ve dikkati göstererek modeli yarışmaya getirdik, ne yazık ki jüri tarafından herhangi ödül verilmedi, bu beni açıkçası üzdü biraz...  

Şu anda evin baş köşesinde güzel güzel duruyor, uygun bir zamanda bizzat kendim teslim edeceğim Kaan'a... Kargoya verme riskine giremeyeceğim, hem İzmir'le hasret gideririz, hem doktorcuğuma bir muayene oluruz, iki kadeh bira tokuştururuz falan :)   Mustafa'nın özenli paketlemesine rağmen, geldiği zaman biraz hasar görmüştü. Kargo şirketlerine kesinlikle güven olmayacağını bir kez daha anladık... Ufak tefek müdahalelerle toparladık neyse ki... 

Yapım aşamalarını dikkatle inceledim, tank ve figürler dışında herşey el yapımı, olağanüstü bir özenle, adeta bir mimar mühendis edasıyla hazırlanmış bir yapı; incelikle düşünülmüş detaylar...

Teşekkür ederim Ahmet. Sana da zahmet verdik. Resimleri de sen çekince dadından yenmez oldu. :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, ali yasin ulaş yazdı:

10 yılın triosu olmuş :) 

elinize saglık, çok güzel

Evet cidden baya bir imece olmuş. :D Teşekkürler.

7 saat önce, Tolga Uzuner yazdı:

aa bu yarışmada yere düşen dio değil mi? bizden miymiş...

şaka şaka :) ben de yarışmada incelemiştim yakından hakikaten muazzam çalışma

Teşekkürler. En çok Mustafa'nın emeği var. Biz de Ahmet'le biraz katkıda bulunduk. Tebriği iletirim.

7 saat önce, baki temel yazdı:

emeği geçen herkezin emeğine sağlık çok beğenmiştim yarışmada ama bizim bilmediğimiz jurinin bildiği bazı eksikler varmış herhalde ki (benim gözüm de ödüle layıktı) dereceye layık görülmedi.Yinede tebrikler müthiş bir imeceyle bu modeli vucuda getirdiniz.

Teşekkür ederim abi. Sizlerin beğenmesi en önemlisi. :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Yakından gördük, çok beğendik elinize sağlık. Kargoyla büyük zarar görmeden ulaşması şaşırtıcı. 

Aslında ben de hayret ettim kargoda kırılmamasına. Belki de Ahmet kırılan yerleri toparlamıştır. :) Teşekkür ederim beğeni için.

6 saat önce, Evren İmgel yazdı:

Bende çok beğenmiştim.  FNSS otoparkındaki Ahmet'in "eski" arabasından kayıt masanına kadar arkadaşlık ettim :P  

Ooo katkı veren 4. kişi daha çıktı. Teşekkürler :D 

4 saat önce, murat toker yazdı:

Gerçekten güzel bir çalışma emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederiz yarışmada ödül almamış olabilir ama bizim forumda tüm maket severlerin tüm oyunu alarak  gönüllerin ödülünü alacağını biliyorum tekrar emeğinize sağlık diyorum 😊😊

Teşekkür ederim. Sizlerin beğenmesi en önemlisi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Harika bir çalışma olmuş. Mustafa bey'in ve Kürşat bey'in ellerine sağlık.

Tank ve figürler hariç tamamen elle yapılmış olması ayrıca bir taktir vesilesi.

Teşekkür ederim. Mustafa'nın ciddi emeği var. Tebriği iletirim.

3 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Yapan kardeşlerimizden en azından biri gelmiş olsaydı, miniafv özel ödülü için adaydı aslında ama artık seneye el ele tutuşup gelirler artık 😁

Mustafa nın nadir biten çalışmalarından birini gördük en sonunda, adam büyük yetenek ama farkında değil . 

Kaan zaten kapasitesi belli bir modelci 😉 Kamuflaja bayıldım .

miniafv blog için o Mustafa'nın upuzun çalışma elimde ancak ben de zaman bulup montajını yapamıyorum bir türlü . Kısmet artık ..

Abi gelmeyi çok istiyodum ama izin alamadım yine. Bence de Mustafa'da ileri derecede bi yetenek var ama adamın model bitirme huyu yok. Abi valla kapasitemin sınırlarını zorluyorum ama elimden gelen bu. İte kaka ilerliyorum. Mustafa 33 resim ve 100 sayfa bi yazı yollamış. En az 1 ay uğraşmak lazım düzenlemek için :)

Bir saat önce, Orkun Çetin yazdı:

Çok beğendim Kaan. Peki Mustafa nerede ya neden aktif değil üyeliği? İkinizin de eline sağlık

Teşekkürler Orkun. Mustafa sanırsam çok ilgilenmiyor artık internet ortamıyla. En son yeni evine tadilat yapıyordu. Ben iletirim tebriğini.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Bayıldım tek kelime ile mükemmel ellerinize sağlık.

Teşekkür ederim Umutcan. Beğenmene sevindim.

18 saat önce, Can SARICAN yazdı:

Emeği geçen; satın alan, yapımıyla uğraşan, el emeği göz nuru ile nakış nakış işleyen, getir götür işiyle uğraşan , bu güzel fotoğrafları paylaşan tüm arkadaşların eline sağlık...:)

Hepsi adına ben teşekkür edeyim :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.