Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Alperen Açıkol

1/35 | Panzerkampwagen IV Ausf. D | Tamiya | Alperen Açıkol

Recommended Posts

IMG_20171009_224437IMG_20171009_224444IMG_20171009_224527IMG_20171009_224458IMG_20171009_224504IMG_20171009_224516IMG_20171009_224552

Bu aralar biraz yoğunluktan biraz tembellikten yapım aşaması fotoğraflarını çekemiyorum maalesef, kitimiz tamiyanın eski kalıp kitlerinden yaşına rağmen detay seviyesi ve parça sayısı iyi, ciddi bir uyum problemi yok henüz alt ve üst gövdeyi birleştirmediğim için dananın kuyruğu orada kopacak bence, nedir bu alt ve üst gövdenin birleşmemesinden çektiğim :D Ön tarafta ciddi bir hatam var maalesef yönergeler pek açık olmadığından ön kısımdaki ek zırhları sürücü bölmesini kapatacak şekilde yapıştırdım, çok geç farkettim hatayı. Kulağıma küpe olsun referans fotoğraflarını daha dikkatli incelemem gerektiği konusunda. Bu hafta bunu bitirip kış kampanyası için seçtiğim araca başlayacağım, onun yapım aşamalarını fotoğraflayacağım :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 09.10.2017 at 11:58 PM, Kürşat Kaan AKKOYUN said:

Alperen gün ışığında resimlersen tonuna bakalım bi boyanın. Bana biraz koyu gibi geldi. Işıktan da olabilir ama.

Boyayla ilgili benim de karışık hislerim var abi, hafta sonu ekleyeceğim gün ışığı fotoğraflarını

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
IMG_20171110_111003IMG_20171110_111018

Fırsat bulunca tezgahta kös kös oturan bu arkadaşla da ilgilendim, paletlere ve yol tekerlerine pigmentle giriştim biraz. Bu kitin paletleri çok hassas ısıtıp genişletmeye çalışırken bir bölümü eridi, 2. fotoğrafta belli oluyor, belki o kısımdan paleti kesip hasarlı bir tanka çeviririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
55 minutes ago, Bayram KOÇER said:

Öncelikle kolay gelsin, paletlerin eriyen kısımları için aklıma yan etek zırhı geldi ufak bir araştırma yaptım ancak bu model için uygulanması sanırım gerçekçi olmaz. Referans ta bulamadım zaten. Belki üstatlardan farklı bir öneri gelir.

öneri için teşekkürler, maalesef D versiyonun yan etekli modeli yok H versiyonunda var, biraz referanslara bakmak lazım belki ek koruma için doğaçlama bir şeyler yapmıştır tankçılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.