Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Fatih Taş

1/35 I SS-1c SCUD B I Dragon I Fatih Taş

Recommended Posts

37 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Abi yeni görev yerin hayırlı olsun. 

Kampanyayı 10 gün daha uzattık ama artık bu güzel modeli önümüz aylarda ki ayın güzellerinde görürüz. :) 

Bu koşuşturma arasında yolun İstanbul'a düşerse mutlaka misafir etmek isterim, kolay gelsin.

Teşekkürler Gökay :) Ankara'da kalabilseydim İstanbul görevi kesin olacaktı ama bu durumda yakın zamanda İstanbul ziyareti zor görünüyor. Ama yine de samimi daveti için çok teşekkür ederim :) Sağlıkla gidip geleyim görüşürüz inşallah...

24 dakika önce, Evren İmgel yazdı:

Hayırlı olsun görev yeriniz.  Umarım geçici bir model tezgahı götürebilirsiniz. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim :)  Araştırmalarım devam ediyor. Götürebilmek için şartları zorlayacağız bakalım.

18 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Yeni görev yerinizde başarılar dilerim. Dediğiniz gibi umarım sağlıcakla gidip sağlıcakla dönersiniz.

Teşekkür ederim :) 

13 dakika önce, baki temel yazdı:

Yeni görev yerin hayırlı olsun fatih başarılar dilerim

Teşekkürler abi :) 

Kolay gelsin, güzel ve detaylı oluyor :wub: İlkini sanırım 90 -ların sonunda yapmıştım. O zamanlar benim için çok fazlaydı bu model ve belki bilen bilir, İzmir/Alsancak'ta Ege model vardı, Dragon-ları oradan alırdım. 2. halen duruyor aynı eduard -lar da var ondan benim için referans oluyor ama büyük olasılıkla  ben yapmam, travması devam ediyor :D 

On 24.01.2021 at 22:08, y a m a n a y d ı n yazdı:

Kolay gelsin, güzel ve detaylı oluyor :wub: İlkini sanırım 90 -ların sonunda yapmıştım. O zamanlar benim için çok fazlaydı bu model ve belki bilen bilir, İzmir/Alsancak'ta Ege model vardı, Dragon-ları oradan alırdım. 2. halen duruyor aynı eduard -lar da var ondan benim için referans oluyor ama büyük olasılıkla  ben yapmam, travması devam ediyor :D 

Çok teşekkürler Yaman Bey :) Gerçekten modelci dostu bir kit değil ve ben ikinciyi almam sanırım :D

Benim emeklilik kısa sürdü :D Savunma sanayi odaklı olarak özel bir şirkette çalışmaya başladım. O yüzden bu aralar tezgahtan biraz uzak kaldım. Yeni hayat düzenine göre kendime bir model zamanı ayarlamaya çalışıyorum bakalım :)

Bu kuzuya gelince, PE'den de kaynaklı olarak yavaş da olsa ilerliyorum. En korktuğum bölüm olan yürüyen aksamı sorunsuz atlattım sırada füzemiz var bakalım...

Slayt14

Slayt15

Slayt23

Slayt16

Slayt17

Slayt18

Slayt19

Slayt20

Slayt21

Slayt22

18 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Benim emeklilik kısa sürdü :D Savunma sanayi odaklı olarak özel bir şirkette çalışmaya başladım.

yaaaa senide rahat bırakmamışlar komutanım :) biraz nefes alsaydın keşke.

offf lastikler çok baba gözüküyor... Tam kalıp çıkartmalık :) Bunun kalıbını çıkartıp ota ve bitkiye ^_^ ^_^ takacaksın... Uçağa bile takarım ben bunu. Neye takılsa canavara çevirir :D 

50908034741_d25cb55893_b.jpg

üst yapı Tam kabus gibi. Çok fazla açıklık yapmışlar... Macun manyağı olmuş maşallah.

50908034676_101fb88ce1_b.jpg

50908166272_ea425bd713_b.jpg

Minnak minnak pe lerde cabası :) Yapıştırmayı geçtim, o nispeten kolay tarafı. Eğip bükmek kaç gün sürdü merak ettim :D 

16 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

yaaaa senide rahat bırakmamışlar komutanım :) biraz nefes alsaydın keşke.

Vaktinden önce emekli edilince evde oturmak içimden gelmedi. Maksat hem vatana millete bir faydamız olsun hem de meşgul olalım :) 

offf lastikler çok baba gözüküyor... Tam kalıp çıkartmalık :) Bunun kalıbını çıkartıp ota ve bitkiye ^_^ ^_^ takacaksın... Uçağa bile takarım ben bunu. Neye takılsa canavara çevirir :D 

50908034741_d25cb55893_b.jpg

Şu kalıp işine bulaşmış olsam dediğin gibi tam kalıp alınacak örnekler :) 

üst yapı Tam kabus gibi. Çok fazla açıklık yapmışlar... Macun manyağı olmuş maşallah.

50908034676_101fb88ce1_b.jpg

50908166272_ea425bd713_b.jpg

Minnak minnak pe lerde cabası :) Yapıştırmayı geçtim, o nispeten kolay tarafı. Eğip bükmek kaç gün sürdü merak ettim :D 

Bu macun işinin daha birinci turu :( Astardan sonra en az bir fasıl daha kesin olacak gibi duruyor.

PEler gerçekten çoktu ama Eduard iyi dizayn ettiği için çok sorun yaşamadım :) 

13 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Abi şu Altay'a tekrar başlamazsan kendini bize karşı savunman gerekecek yeni pozisyonunda :D

Kürşat Altay konusunda çok iyi baskı yapıyorsun, aynen devam:D Ama yakın zamanda daha iyi referans fotolarına ulaşma ihtimalim olduğu için biraz beklemeye aldım modeli. Özellikle kulenin üs detayları eldeki fotolarla çözülecek gibi değil.

Bir saat önce, Fatih Taş yazdı:

Kürşat Altay konusunda çok iyi baskı yapıyorsun, aynen devam:D Ama yakın zamanda daha iyi referans fotolarına ulaşma ihtimalim olduğu için biraz beklemeye aldım modeli. Özellikle kulenin üs detayları eldeki fotolarla çözülecek gibi değil.

Abi daha iyi olacaksa beklemeye razıyız. Abi askersin sonuçta direk o prototipe ulaşma şansın yok mu? Askeri tecrübem olmadığından belki çok absürt bir soru sormuş olabilirim kusuruma bakma. 

3 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Abi daha iyi olacaksa beklemeye razıyız. Abi askersin sonuçta direk o prototipe ulaşma şansın yok mu? Askeri tecrübem olmadığından belki çok absürt bir soru sormuş olabilirim kusuruma bakma. 

Estağfurullah Kürşat, absürt olacak bir durum yok. Altay'la ilgili en büyük sıkıntı hala proje safhasında olması dolayısıyla prototiplerin sadece üretici fabrikada olması. Seri üretime geçilmiş ve birliklere dağıtılmış olsa referans anlamında daha kolay bir ulaşım söz konusu olurdu. 

Modele gelince de her elime aldığımda bir yeri gözüme batıyor, yeniden mi yapsam acaba diye ikilem yaşıyorum ne yazık ki. Bunu bir şekilde bitirsem bile eğer o zamana kadar Altay kiti çıkmamış olursa bir K2 daha alıp bir daha kesin uğraşmayı istiyorum :) 

Tezgah zamanım hayli kısaldığı için yavaş yavaş ilerliyorum. Tabi kitten kaynaklı sıkıntıların da bu gecikmeye ciddi katkısı oluyor. Yapımın her adımında bu kitin neden kötü şöhretli olduğunu bir kez daha anlıyor insan :( Şasi üzerindeki üst yapı parçalarının arkadan öne ilk üçü çok sorun olmadan yerine oturdu. Baştan beri sıkıntılı olan ön kısım ise inatla yerine oturmamakta direndi. Uğraşırken farkında olmadan nasıl bir basınç uyguladıysam sağdaki kabin yedi parçaya bölündü. İç kısımdaki parçalardan da kopanlar oldu ne yazık ki. 2-3 saatlik uğraşın sonunda elimden geldiği kadar tamir edebildim sanırım. Tüm bu aksaklıklara rağmen astardan sonra kitin ihtişamı ortaya çıktı. Hem büyüklüğü hem de detay seviyesi ile gerçekten seyri zevkli bir model oldu :) 

Slayt14

Slayt15

Slayt16

Slayt17

Slayt18