Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Ali Ulaş

Ali Yasin Ulas / 2017 / Istanbul

Recommended Posts

selam arkadaşlar

paylaşımlar gösteriyorki aynı sonuca farklı yollardan ulaşabiliyoruz ?

Fikir alış-verişi açısından faydalı bir konu oldugunu düşünüyorum, çok yararlı çözümler gördüm. Paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler.

Evet bu da benim mağara :) taşındıktan sonra üst katta ufak odaya çöktüm. Tabii fotograflamadıgım ütü masası, cocugun eski puseti, oynamadıgı tüm oyuncaklar(bilen bilir:) bekar evi tipi bez dolap ve tüm kullanılmayan eşyalarla takılıyoruz ✌? Patronun tüm odayı bana tahsis etmeyeceğini zaten biliyordum :)

bitenler kutularda, umarım bu sene bir vitrin alacagım.

genel görünüm

37457641595_6a8dc294a4_b.jpg36645317753_00155b02c1_b.jpg37457642565_41418d5608_b.jpg37315016251_357509ec88_b.jpg

Kendi yaptıgım boya kabini, emiş gücü yeterli, fan hız ayarı işime yarıyor, pencere ufak oldugu için bacayı dışarı uzatıyorum odada korkunç sogumuyor ?

Yinede maske kullanıyorum, kullanın derim!(kamu spotu)

37457643275_4c633054d1_b.jpg

Olmazsa olmaz plastik çekmecenin içinde ise aletler, fazla kalan parçalar ve kitbash için kullandıgım maketler var. Mechacı oldugum azcık belli oluyor:) 

37058833890_7a80910734_b.jpg

Sıra bekleyenler (bazılarının içinde başka kitler var ama hepsi belirli projeler)

36645319333_8f87a8b516_b.jpg

Az kalan sprey boyalar(ilk dönemlerden) ve detay için arada kullandıgım enameller, yine detay için kullandıgım ek setler, perçinler, mecha parçaları, vernier, nozzle, yakıt tankları, eller vs

36645302403_484443af90_b.jpg

Işık yetersiz geldiğinde teneke kafa ve faydaları :) çocuklugumdan kalan 2 oyuncak arabam

37285432182_773202b6e8_b.jpg

En son bitirdiğim model, mayıs 2017, ekimde döneceğim umarım :) 

37457644715_67ee39867d_b.jpg

Herkese keyifli modellemeler dilerim ?? 

Saygılar

54 dakika önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Güzel mekan, hurdalığın özellikle dikkatimi çekti. oradan neler neler çıkar:))

Teşekkürler Ahmet,Hurda olsun diye kit aldıgımı biliyorum ? Donör diyelim ya da?

27 dakika önce, Ziya Günce Heptürk yazdı:

Ikea masa lambasiz modelcilik düşünülemez. Yan keski bile olmasa olur ama şu lamba yoksa olmuyor. Mekan çok guzel ama özellikle iron man e bayıldım. 

Teşekkürler, ne kadar lamba alsak az ?

1 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Çok güzel bir oda ve çalışma alanı. Oda ya birde teleskop yakışırdı :) 

Teşekkürler Umut, röntgenci diye adımız çıkar :D mahelle içinde bilim olmaz :D maskeyle bazen balkona çıkıyorum göz göze gelince komşular bir garip bakıyor, dua eden oldu :) 

17 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Çok güzel ortam Ali, Kolay gelsin.

teşekkürler Gökay 

15 saat önce, Ziya Günce Heptürk yazdı:

Ikea masa lambasiz modelcilik düşünülemez. Yan keski bile olmasa olur ama şu lamba yoksa olmuyor. Mekan çok guzel ama özellikle iron man e bayıldım. 

Ziya hocam , akşama bende unutmazsam fotograflayayım da o lambanın yerine bende başka  türlü ışıklandırma var :) 

Bende çok beğendim ortamı. Evdekiler seni unutsun burada işte mis gibi :)

6 saat önce, ali yasin ulaş yazdı:

....maskeyle bazen balkona çıkıyorum göz göze gelince komşular bir garip bakıyor, dua eden oldu :)

Hehehehehe iyi güldüm ya.

Ama o dua edene de hak vermek lazım. Gece gece karşına şöyle bir şey çıktığını düşünsene.

latest?cb=20100521231822

"Enuzi billahi şeytani recim"

2 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Güzel ortam,arka fonda da hafif bir müzik bu ortamdan beni pense ile sökemezler yeminle :D

hanım arada bir banada levyeyle giriyor abi :D 

Bir saat önce, Evren İmgel yazdı:

Ziya hocam , akşama bende unutmazsam fotograflayayım da o lambanın yerine bende başka  türlü ışıklandırma var :) 

Bende çok beğendim ortamı. Evdekiler seni unutsun burada işte mis gibi :)

teşekkür ederim, bende büyüteçli bir tane daha istiyorum, gözler artık yoruldu :)

6 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Hehehehehe iyi güldüm ya.

Ama o dua edene de hak vermek lazım. Gece gece karşına şöyle bir şey çıktığını düşünsene.

latest?cb=20100521231822

"Enuzi billahi şeytani recim"

:D

benimde aklıma hep breaking bad geliyor, biri bu eleman evde kokain, esar işi yapıyordur diye şikayet edecek gibime geliyor :)