Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Umut Can Aydın

1/48| Yak-38 Forger A |HobbyBoss | Umut Can Aydın

Recommended Posts

Benim de bir konu açma vaktim gelmişti. 

Uçak hakkında kısa bilgi:

Yakovlev Yak-38 Sovyet Deniz Kuvvetleri'nin ilk ve tek VTOL çok amaçlı avcı-bombardıman savaş uçağıdır. Prototip VM-01 10 Nisan 1970 bitirildi. İlk bakışta İngiliz yapımı Harrier savaş uçağını andırmaktadır.

Araç olarak çok ilginç bir seçim yaptım sanırım bakalım nasıl sonuçlanacak.:)

boxtop

yakovlev-yak-38-vto

çok yakında / coming soon..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 21.09.2017 at 13:46, baki temel yazdı:

Kolay gelsin umut daha önce yapmıştım bu kiti keyifli ve güzel kittir pek sorun cıkarmaz photo bucket ipnelik etmeseydi benin yapım aşamalarını izle derdim ama hepsi puf uçtu gitti:(

Teşekkür ederim Baki abi daha öncede hobbyboss F-105 yapmıştım ve çok memnun kalmıştım bu kitte çok detaylı bir şey baya hoşuma gitti. Photobucket dediğin gibi tam bir ipnelik yaptı forumun çoğu arşivi gitti ne yapalım sağlık olsun.:blush:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Biraz hızlı bir giriş yaparak kokpiti bitirdim gösterge paneline Hobbyboss dekal vermiş ama hiç hoşuma gitmedi. Bende kendimce bir şeyler yapmaya çalıştım. Panel line uygulanıp fazlalıkları alındı. Kerata kapanmaya hazır. :) 

37051338894_d6a7ab5edc_b.jpg

37760416181_035150c377_b.jpg

37501976980_d49ae91b75_b.jpg

37711813526_40141d5998_b.jpg37051338644_325d6ffeee_b.jpg37501976460_6df8d095ee.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim Gökay Abi, Bulabildiğim bir kaç referans fotoğraflarına bakarak boyama yaptım. Zaten dediğin gibi genelde Light blue, Turkuaz renklerini kullanıyorlar. Ben ise Light blue çook az bir tık üstü yaptım. Tabi resimlerde renk çok koyu gözüküyor o ayrı :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Hakan Söylemezoğlu yazdı:

Rusların renkleri tüm stokları yenilemek lazım . Adamların herşeyi farklı.

Güzel model kolay gelsin . Takipteyim

Kesinlikle katılıyorum Hakan abi saç baş yoldurur bu rus renkleri. Zaten gerçekte de boya konusunda çok zayıflar dandik boya kullanıyorlar çabuk soluyor yıpranıyor dökülüyor :D Teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.