Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Ziya Günce Heptürk

Tamiya Aston Martin DBS & Aber PhotoEtch

Recommended Posts

Aston Martin bazılarının deyişiyle James Bond'un mekanik sevgilisi. Eski yeni birçok filmde çeşitli aston martinler kullanılırken son iki filmde başrolde Daniel Craig'e eşlik eden araç DBS'ydi.

6 litre V12 motora sahip 510 beygir gücünde 310 km/s hıza ulaşabilen 270.000 $ değerinde gerçekten çok hoş bir otomobil. Aynı anda hem bir yarışçı hem bir beyefendi olabilen nadir otomobillerden biri. Dünyada ilk kez galeride satılmak yerine kendine özel bir showrooma sahip olmuş otomobil. Araçla ilgili söylenecek pek bir şey yok aslında. Karşıdan bakıldığında görülenler insana yetiyor.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Modele gelirsek ;

Kutu kapağımız,

DSC00807.jpg

Ağaçlar,

DSC00808.jpg

Ve biraz karışık,

DSC00809.jpg

DSC00810.jpg

DSC00811.jpg

DSC00812.jpg

DSC00813.jpg

DSC00814.jpg

DSC00815.jpg

DSC00816.jpg

DSC00817.jpg

DSC00818.jpg

DSC00819.jpg

DSC00820.jpg

Decaller taiyadan beklediğim kadar kalın değiller gözüme gayet güzel gözüktü açıkçası.

DSC00821.jpg

DSC00822.jpg

Kutudan metal transferler ve photo etch parçalarda çıkıyor.

DSC00823.jpg

DSC00824.jpg

Ve geldik ikinci tanıtıma ilk kez gördüğüm aber firmasının tamiya aston martin için ürettiği photo etch detay seti.

DSC00825.jpg

Kaput hidrolikleri detay setinde var ve yaparken çok saç yolduracak gibi gözüküyorlar.

DSC00826.jpg

Egzoz ve kaliperler de metalden yapılmış.

DSC00827.jpg

Ve photo etch ağaçlar,

DSC00828.jpg

DSC00829.jpg

DSC00830.jpg

DSC00831.jpg

Yapım kılavuzu fazlaca karmakarışık incelerken bile başım döndü.

DSC00832.jpg

Özellikle alttaki iki resimdeki kısımları nasıl yaparım diye şimdiden dert tasa edindim.

DSC00833.jpg

DSC00834.jpg

DSC00835.jpg

DSC00836.jpg

Guest   
Guest

bende tank modelleri sağlam ve sıkı olur derdim sözümü geri aldım hayranlıkla modeli izledim ve merakla bekliyorum...

Zor olacak o kesinde devamına daha var henüz başlamayı düşünmüyorum.

Çekirdekler elde kaldı desene :( Geç olsun güç olmasın ben çok beğendim modeli. Sana zahmet olacak ama elinden geldiğince yapım aşamalarını da paylaşırsan ilerde tadından yenmez.

bende tank modelleri sağlam ve sıkı olur derdim sözümü geri aldım hayranlıkla modeli izledim ve merakla bekliyorum...

Bence otomobiller modelleri diğer modellerden çok daha başarılı ve detay çalışmaya çok daha uygun. Bunu 1/35 - 1/72 tanklar - 1/48 - 1/72 uçaklar yelkenli gemi denizaltı felan yapmış biri olarak söylüyorum gördüğüm en iyi modeller otomobiller.

Bu alet bitince neye benzeyecek alta link veriyorum buyrun

http://www.automotiveforums.com/vbulletin/showthread.php?t=1069063

Guest   
Guest

TAMIYAYIM BEEEEN diyor hocam şahane ötesiymiş model.... Bekliyoruz...

Guest   
Guest

Bence otomobiller modelleri diğer modellerden çok daha başarılı ve detay çalışmaya çok daha uygun. Bunu 1/35 - 1/72 tanklar - 1/48 - 1/72 uçaklar yelkenli gemi denizaltı felan yapmış biri olarak söylüyorum gördüğüm en iyi modeller otomobiller.

Bu alet bitince neye benzeyecek alta link veriyorum buyrun

http://www.automotiv...d.php?t=1069063

güzelmiş ama kişsel görüşüm otolar bana cazip gelmiyor neden belkide sürekli göz önünde olmasıdır sokağa çıkınca araba görüyoruz göz aşinalığı var ama askeri bir araç jet (sivil uçaklarda aynı) falan görünce vaaay diyoruz yada otolarda bir klasik yada aston gibi bir şey görünce vaaay diye dönüp bakabiliyoruz...ben askeri ama şöyle mustang chevy yapmayı düşünmüyor değilim...ama bu isteğimizide sizler gibi başarılı arkadaşlarımızın kardeşlerimizin etkileyici çalışmaları ve güzel paylaşımları sayesinde az çok gideriyoruz...

güzelmiş ama kişsel görüşüm otolar bana cazip gelmiyor neden belkide sürekli göz önünde olmasıdır sokağa çıkınca araba görüyoruz göz aşinalığı var ama askeri bir araç jet (sivil uçaklarda aynı) falan görünce vaaay diyoruz yada otolarda bir klasik yada aston gibi bir şey görünce vaaay diye dönüp bakabiliyoruz...ben askeri ama şöyle mustang chevy yapmayı düşünmüyor değilim...ama bu isteğimizide sizler gibi başarılı arkadaşlarımızın kardeşlerimizin etkileyici çalışmaları ve güzel paylaşımları sayesinde az çok gideriyoruz...

Abi o zaman bu modelim gibi bi mustang

DSC03263.jpg

yada bu modelim gibi bi chevy yapmanı görmek isterim

DSC00739.jpg

Modeller benimdir gaz amaçlı koydum.

Guest   
Guest

Ziya çok güzel dersem yalan olur mükemmel çalışmalar ellerine sağlık özellikle chevy beni kopardı ben bunun yanına yaklaşamam o kadar yetenek olsaydı....bayıldım çok etkileyici olmuş...istek alırsan bir harley birde peterbilt...

Ziya çok güzel dersem yalan olur mükemmel çalışmalar ellerine sağlık özellikle chevy beni kopardı ben bunun yanına yaklaşamam o kadar yetenek olsaydı....bayıldım çok etkileyici olmuş...istek alırsan bir harley birde peterbilt...

Beğeniniz için teşekkür ederim. Chevy için söylemeden edemicem ama alevler decal değil el yapımı.

Harleye bişey diyemem ama bi tane peterbilt yapmayı bende çok istiyorum şöyle kırmızı kırmızı

Guest   
Guest

aynı şeyi düşünüyoruz sanırım...ama tarihi düşünenler değil yapanlar yaratıyormuş... ;) yani top sende...