Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kenan Turhan

1/24 | Kapı 5 | El Yapımı | Kenan Turhan

Recommended Posts

Kapı serisinin beşincisi.Bu çalışmada gerçekte var olan bir kapının resminden yola çıkarak mümkün olduğu kadar benzetmeye çalışacağım.

Milimetrik kağıt üzerinde bir taslakla işe başlandı,çay karıştırma çubuğu ve kokulu taş tozundan kendi imalatım silikon kalıpla yapılan tuğlalar.Kapı çevresine su bazlı beyaz tutkal ile tuğlalar yapıştırıldı.Kapı çay karıştırma çubuklarından yapıldı.

tn_1tn_2tn_3tn_4tn_5tn_6tn_7tn_8

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kapının üst kısmına lento yapıldı,buraya ahşap bir ızgara ve üstüne paslı oluklu saç gelecek bu kısım gerçek resimde yok ben ilave ettim.Çok az siyah yağlı boya ile yıkama yapıldı.

tn_30tn_31

Lentonun alt kısmından geçen antigron kablo ve tutucu klemensler,1 mm kalınlığında lehim teli ve plastik çubuktan yapıldı.

tn_32tn_33tn_34tn_35tn_36

Kablo siyah renge boyandı.

tn_37tn_38tn_39tn_40tn_41

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest M.D.   
Guest M.D.

Baki abim daha görmedi herhalde konuyu:lol:

Abim ellerine sağlık şahane oluyo her zamanki gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, baki temel yazdı:

komutanım tüm kapılar hayırlara açılsın efenim.Antigron kablo ve kroşeler sükela olmuş

Mersi canımın içisi demek beğendin hı :D bık ıtıcık yer yok sınırım :P

12 saat önce, Guest M.D. yazdı:

Baki abim daha görmedi herhalde konuyu:lol:

Abim ellerine sağlık şahane oluyo her zamanki gibi.

Gördü gördü hemde canlısını ama yüz vermedi,çok sağ ol :D

11 saat önce, Evren İmgel yazdı:

Abi yine konuşturuyorsun. Eski kapı üstüne Digitürk çanak anten kablosu çok güzel olmuş. Tam şimdiki İstanbul aman dikkat kentsel dönüşüme tarihi de kaptırmayalım :P 

Evren çok sağ ol ama bu kapı maalesef İstanbul'da değil,senseinin ucra kasabasında :P 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Pas efekti için önce siyah,kahverengi ve kırmızıdan oluşan bir karışımla boyandı,oranlar göz kararı ve tabancanın haznesinde oldu olmadı denemeleri ile yapıldı standart bir oran yok.Daha sonra elde mevcut pigmentlerle bir şeyler yapıldı göz kararı yine :)

tn_52tn_53tn_54tn_55tn_56

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 21.08.2017 at 22:02, Can SARICAN yazdı:

Ben de 5. kapı nerde kaldı diye merak içindeydim... Her kapıdan bir şeyler öğreniyorum. Ellerine sağlık komutanım...:)

Can hocam işte kapı işte arkasında gizlenip bir köşeye pısmış sensei :D diyeceğim ama yok arkası boş,bir daha ki kapı 6 için çok pis bir fikir verdin bana sağ ol abi :D

21 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Abi gene çok güzel oluyor. Bir de tek tek anlatman yok mu, pastanın üzerindeki krema gibi.

Ahmet çok sağ ol,ahanda yaptım oldu yerine bir iki satır yazmak lazım,meyvelisinine de ben bayılırım ama kilo yapıyor üstat :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kapının önündeki kaldırım için gri renkli derz dolgu ile kilit taşları yapıldı.Bu taşları daha önce hazırladığım silikon kalıbı kullanarak döktüm.Taşlar zemine beyaz tutkal ile yapıştırıldı,ardından beyaz derz dolgu ile araları dolduruldu.Kuruduktan sonra 180 numara zımpara ile hafif üstlerinden geçilecek.

tn_69tn_70tn_71tn_72tn_73tn_74

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.