Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
baki temel

1/48 | German 6x4 Towing Truck Kfz.69 with 3.7 cm Pak |Tamiya |Baki Temel

Recommended Posts

Selam Hobidaşlar bu projede bir dio ile kaşınızdayım lafı uzatmadan mevzuya girelim kitimiz tamıyanın sıkıntı cıkarmayan kitlerinden tıkır tıkır oturdu sıp diye toplandı sadece figürleri beğenmedim onun için kullanmayacağım zaten canlandırmak istediğim sahneyede uymuyorlar.Stoktan Icm figürler ayarladım onları kllanacağım

Kutu Resmimiz

tamiya32580reviewlp_1

Gelelim Yapıma

IMG_3091

IMG_3092

IMG_3093

3.7 pak ı üste yerleştirmeye karar verdim orjinal resimlerden ve yapılmış modellerden referans alarak bir karkas oluşturdum

IMG_3094

IMG_3095

IMG_3096

IMG_3097

Daha sonra bu aracın arkasına bir malzeme römorku yapmaya karar verdim bunun icinde plastik levhalardan yedek kutusundaki uygun tekerleklerden ve çok sevgili kenan ustama döktürdüğüm resin çamurluklardan faydalandım.(Forever Kenan Komutan)

IMG_3098

IMG_3099

IMG_3100

IMG_3101

IMG_3102

Ana hatlarıyla modeli tamamladık üzerinde biraz daha oynanacak biraz daha toz eklenececek ampul gibi yanan dekaller eskiyecek

IMG_3103

IMG_3104

IMG_3105

IMG_3106

IMG_3107

IMG_3108

IMG_3109

IMG_3110

IMG_3112

IMG_3113

IMG_3114

IMG_3115

IMG_3116

Şimdilik böyle zemin figürler ve aksesuarlar yapılacak bundan sonra 

Görüşmek üzere

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, ali yasin ulaş yazdı:

eline saglık Baki abi, fotograflara bakınca, giriş gelişme sonucu bir anda görünce bir ufak şok oluyor  :)  

Eyvallah alicim uzun süredir tezgahtaydı ama resimleri bir anda paylasınca giriş gelişme hepsi bir arada oldu sonuç için çalışmalar devam ediyor:rolleyes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, baki temel yazdı:

Teşekkürler .Düğme görüntüsü yıkama sonucu oluşan bir efekt özel bir çalışma yok.Çubukların üstüne bıranda vs gelecek daha ayrıca bağlantı ipi olacak ve görüntü daha doğal olacak;)

thinking-emoji.jpg Koltuğun boyanmamış halinde o düğmeleri görmemiştim. Elle yaptınız diye düşünmüştüm. Kitin parçasıymış. Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Mister bol çamur Baki ellerinize sağlık lakin bu araç sanki az toz ve çamurlu nedersin ha,anladın sen onu:P beyin etimi yiyerek bana bu sıcakta yaptırdığın reçine parçalar nerede gizli ajan Baki lovrens :D

çok saygı dğer kenan ustacım yukarıda belirtmiştim gözünden kaçmış aracta biraz daha toz olacak.Yaptığın reçine parçalar ilerleyen günler de yerlerini aldıktan sonara gün yüzüne cıkacaklar:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Erhan Kordon yazdı:

Abi diyecek bir şey bulamadım. Hele hele o römork fikri enfes olmuş. Her modelinde senden birşeyler öğreniyorum :) Ellerin dert görmesin. Bir görüşemedik ama birdahakine inşallah Mustafa ile geliriz tekrar.

Teşekkürler erhan elden geldiğin ce bir şeyler yapıyoruz faydalı olabiliyorsak ne mutlu.Kap mustiyi istediğiniz zaman gelin beklerim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Abi geçen bu aletin resmini görmüştüm ve ilgimi çekmişti. Bi baktım sen yapmaya başlamışsın. Gözüme bi eksik çarptı o da kutsal krem tüpünden hiç detay kullanılmamış olması. Bunu da düzeltirsen 10 numara olur. :D 

güzel bir alet bir çok versiyonu var almanlar evirip çevirip çeşitli modifikasyonlarla aracı şekilden sekile sokmuşlar.Kutsal krem tüpü b versiyon da yok:DRömorkla idare et bu sefer

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi her zamanki gibi çok güzel olmuş eline sağlık, çok haddime değil ama o öndeki zincir ölçeğe göre biraz kalın durmamış mı? sanki biraz daha incesi olsa daha gerçekçi olurmuş gibi geldi.

tabi bana konuşması kolay ben yaparım gundamı ne olsa koyarım nasolsa komple hayal gücü sizde öyle değil :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Tolga Uzuner yazdı:

abi her zamanki gibi çok güzel olmuş eline sağlık, çok haddime değil ama o öndeki zincir ölçeğe göre biraz kalın durmamış mı? sanki biraz daha incesi olsa daha gerçekçi olurmuş gibi geldi.

tabi bana konuşması kolay ben yaparım gundamı ne olsa koyarım nasolsa komple hayal gücü sizde öyle değil :D

eyvallah tolgacım öndeki halat fotolar da biraz over scale gözüküyor ama cıplak gözle bakılın ca pek fena değil

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi çok güzel olmuş. Senin modelleri zaten çıplak gözle görmek lazım. Mustafa artık beynimizi tüketti öve öve. Abi ben de haddi olmayarak bi yorum yapmak istiyorum. Acaba kıyıya köşeye sivri yerlere kurşun kalemle çizik atılsa biraz hacim mi kazanırdı model? Bir de o tepedeki 2 tane direği misina ile mi bağladın? Çok gerçekçi durmuş ben de öyle bir şeyler alayım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest M.D.   
Guest M.D.

Daha yapım aşamasındayken bu sıcaklarda uğraşmaz tekerleriyle koyarsın pakı diye düşünmüştüm ama üşenmemiş yapmışsın aleti. Eline sağlık abi ve tabiki süper görünüyo:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Abi çok güzel olmuş. Senin modelleri zaten çıplak gözle görmek lazım. Mustafa artık beynimizi tüketti öve öve. Abi ben de haddi olmayarak bi yorum yapmak istiyorum. Acaba kıyıya köşeye sivri yerlere kurşun kalemle çizik atılsa biraz hacim mi kazanırdı model? Bir de o tepedeki 2 tane direği misina ile mi bağladın? Çok gerçekçi durmuş ben de öyle bir şeyler alayım.

teşekkürler kürşat önerini dikkate aldım dediğin gibi bir kaç yere biraz metal görüntüsü vermek iyi olacak.Direkleri manifaturacıdan alabileceğin ama ben melzeme tederikçim kenan komutandan temin ettiğim hayalet ip denilen bir malzeme ile yaptım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Mustafa Dombay yazdı:

Daha yapım aşamasındayken bu sıcaklarda uğraşmaz tekerleriyle koyarsın pakı diye düşünmüştüm ama üşenmemiş yapmışsın aleti. Eline sağlık abi ve tabiki süper görünüyo:)

Teşekkürler mustafa en başından öyle planlamıştım zaten sıcaklarda uğraşmak bayağı zorlasada acı yok rocky prensibi ile:Pdevam ettik

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.