Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Ali URKMZ

1/24 │VW T1 Samba Bus │ Revell │Ali URKMEZ

Recommended Posts

Mrhblar..ellerinize sağlık hiç çekinmeyin hepimiz acemiyiz....herkes her makette acemidir....bi kaç eleştiri değil ama öneri anlamında yorum yaparsam...cam kenarlarında yapıştırıcı izleri var camlarda yapıştırıcı çok az olmalı yoksa taşmalar oluyor ve geri dönüş olmuyor....maskelemeden üstte bahsetmişler daha dikkatli olursanız daha keskin olur...ve lastikleri o kadar güzel boyamışsınız ki anlatamam bir çok maketçi ben dahil beceremeyiz... harika olmuşlar...küçük hatalarınız var ve emin olun hepsi sabırla düzelir..ellerinize sağlık tekrar..ustalarımız daha iyi yorumlar yaparlar..sevgilerle.... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence enfes olmuş. Ellerinize sağlık. Bende çekinmeye korktuğum için resimlerimi atmadım. Sizinde dediğiniz gibi yapıcı eleştiriler güzel oluyor. Ama bazende, şunları delmeye ne gerek vardı, kutudan çıktığı gibi neden bırakmadın, onu niye yaptın, bence bu hobi sana göre bir hobi değil gibi sözler duyduğumuzda kalp kırıcı olabiliyor. Her ne kadar bozulmasakta yine kırılıyoruz. Evet bende birçok hata yaptım otomobil modelimdi hala bitiremedim. Bitiremiyorum korkuyorum. Zaten tezgahımıda topladım kaldırdım. Bence sen elindekileri sat diyen zihniyete inat satmadım tabi. Duruyor kenarda kompresörüm vs. Siz benim gibi yapmayın cesaretli olun. Kimseyi takmayın. Tezgahın başına oturduğunuzda birşeyler yaparken zevk alıyorsanız olay bitmiştir. Ben yapamadım. Daha yeni yeni silkinmeye başladım. Umarım bir süre sonrada ilk otomobilimin ilk batırma hikayemin resmini sizlerle paylaşırım :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Erhan Kordon yazdı:

Bence enfes olmuş. Ellerinize sağlık. Bende çekinmeye korktuğum için resimlerimi atmadım. Sizinde dediğiniz gibi yapıcı eleştiriler güzel oluyor. Ama bazende, şunları delmeye ne gerek vardı, kutudan çıktığı gibi neden bırakmadın, onu niye yaptın, bence bu hobi sana göre bir hobi değil gibi sözler duyduğumuzda kalp kırıcı olabiliyor. Her ne kadar bozulmasakta yine kırılıyoruz. Evet bende birçok hata yaptım otomobil modelimdi hala bitiremedim. Bitiremiyorum korkuyorum. Zaten tezgahımıda topladım kaldırdım. Bence sen elindekileri sat diyen zihniyete inat satmadım tabi. Duruyor kenarda kompresörüm vs. Siz benim gibi yapmayın cesaretli olun. Kimseyi takmayın. Tezgahın başına oturduğunuzda birşeyler yaparken zevk alıyorsanız olay bitmiştir. Ben yapamadım. Daha yeni yeni silkinmeye başladım. Umarım bir süre sonrada ilk otomobilimin ilk batırma hikayemin resmini sizlerle paylaşırım :D

Onu diyenlerin ilk modelleri başyapıt mıymış? Kimseyi takmadan elden gelenin en iyisini yapın. 

Ali Bey elinize sağlık samba çok güzel olmuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şans eseri aynısını bende yapıyorum.  Lufthansa olan modeli bendeki.

Çatı ve gövde tam olarak birleşmiyor. Ne kadar uğraşsam da çok bir başarı kaydedemedim. 

Ön kapılar ve orta kapılar tam olarak oturmuyor, boşluklar kalıyor. Ön kapıları sabitleyip, putty ve zımpara olayına girmek zorunda kaldım.

Camların kenarındaki siyay bantları yapmak tam bir işkenceye dönüştü. Bir üstad bununla ilgili video yapsa -hani belki daha kolay ve efektif bir yöntemi vardır belki.

Camları yapıştırmak için Revell Contacta clear kullandım. Aslında suyla inceltilmiş ağaç tutkalına benziyor.  

Bunlar dışında sizinkine benzer bir sonuç elde ediyorum.

Ellerinize sağlık ben çok beğendim. Umarım başka modellerinizi de görürüz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.