Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Gökay Yalçın

Kaybolon Photopucket linkleri

Recommended Posts

Merhabalar dostlar,

Photopucket'ın ücretli kullanıma geçmesinden sonra eski konulardaki resim linklerini kaybettik.

Forumun kütüphane gibi olan 6 senelik arşivini tekrar oluşturmak için eski konularınız da ki resim linklerini yenilemenizi rica ediyorum.

En az 2017 konularınızı yenileyebilirsiniz bile çok iyi bir sonuç olacaktır, şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, murat toker yazdı:

Evet  doğru  siteler  sıkıntılı  ben  tinypic e geçtim  kullanıyordum ama  oda  sıkıntılı  ,  başka  siteler  var mı acaba  onları  denesek  .......

flickr hoşuma gitti benim,  ama onda da pro/premium üyelik tarzı şeyler var, iki gün sonra aynı şeyi yapmayacaklarının garantisi yok...  hızlıresim.com var bir de... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Facebook'da bazen kodlarını değiştiriyor. Sanırım bundan 1-1.5 sene önce böyle birşey yapmışlardı. Bir çok kişinin paylaştığı fotolar Facebook'da gözüküyor olmasına rağmen paylaşılan sitelerde görünmüyordu.

Açıkçası ne yapılır bilemiyorum. Yarın öbür gün, bu gün paylaşım yapığımız sitelerde (flick, hizliresim vs gibi) aynı yöntemi izleyebilir. Bir garantisi yok. Sitenin kendi server'ında saklamak ise mali yükü arttırır.

Bir ara photobucket'a güveniyorduk, bizi dolandırdı. Şimdi Flick vs kullanıyoruz ve onlara bel bağladık... inşallah bu seferde canımız sıkılmaz.

Bir dünya hazine değerinde paylaşım boşa gitti :angry:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu konu ile ilgili tüm dünyada büyük bir tartışma var bir süredir takip ediyorum hukuki olarak kim ne yapıyor diye fakat birşey çıkacağını sanmam. Ücretsiz bir servisti ve ücretsiz servisler her zaman bu şekilde sonlanabilir. Etki alanı büyük oldu. Bu tip forumlar, blog siteleri, eBay gibi online açık artırma sitelerindeki ilanlar ve satıcılar hepsi bu durumdan etkilendi ve herkes "napayık, napacayık?" şeklinde paniklemiş durumda. Benim gibi yılda 1-2 model paylaşan biri için sorun değil fakat çok çeşitli platformlarda ve konularda binlerce fotoğraf paylaşanlar var. Onlar için durum vahim.

Photobucket şu an kullanıma devam etmek için 400 dolar/yıl gibi bir ücret talep ediyor. Tabi ücretsiz alternatifler olduğu için ve insanlar bunu ücretsiz kullanmaya alışkın oldukları için ödemeye yanaşmıyor. Ben de ödemem fakat yukarda bahsettiğim, işlerinden para kazanan tüccarlar, bloggerlar vs. bu parayı ödeyeceklerdir. Photobucket tarafından bakarsak haklı oldukları nokta milyarlarca fotoğraf için hosting hizmeti vermenin bir bedeli var hem de büyük bir maliyet ve bu tür herhangi bir ücret ödemeden kullandığınız siteler (örn. Facebook, Youtube) reklamlar ile gelir sağlarken, Photobucket'da bulunan ve forumda gözükmesini sağladığınız fotoğraflar üzerinden böyle bir reklam geliri söz konusu olmuyor. Halihazırda fotoğraflarınız Photobucket'da durmakta ve bakabilmektesiniz, tabi reklamları görerek. Yalnızca diğer platformlarda paylaşım engellenmiş durumda.

Belki hukuki bir süreç sonucunda (bununla ilgili yürüyen bir dava vs. var mı bilmiyorum) en azından bu tarihten önce yüklenen fotoğrafların uygulama dışında tutulması sağlanabilir fakat bu da kullanıcı sözleşmesinde sanırım güvence altına alınmıştır. Yani yapacak herhangi birşey yok. Başka bir alternatif bulacak ve orayı kullanacağız. Ben şahsen kendi şirketimin de üzerinde bulunduğu hosting servisi üzerinden kullanmayı deneyeceğim. En azından açma kapama dümesi benim elimde olur.

Herkese bol modeller dilerim. Görüşmek üzere.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.