Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Furkan Orkun ÖZMALKOÇ

1/24 | NISMO R34 GT-R Z-Tune | Tamiya | Furkan Orkun Özmalkoç

Recommended Posts

Yapımına başladığım ilk maketimi aylar sonra tamamladım.Ancak bitirdiğim üçüncü maketim oldu. R34 ün yapımı sürerken arkadaşlarımın isteği üzerine honda s2000 ve nissan350z maketlerini de araya sıkıştırdım :) Yapımı uzun ve zevkli bir maket oldu. Ayrıca diğer iki makete göre gerçekten çok detaylı olduğunu söyleyebilirim. Kendi eksiklerimi görmem için iyi ve kötü bütün yorumlarınızı bekliyorum :) 

P_20170707_184722_zps1tg8lly8.jpg

P_20170707_185245_zpsri9bcpa6.jpg

P_20170707_184605_zpsoogijycf.jpg

P_20170707_184511_zpsewfazdl0.jpg

P_20170707_184806_zpseeuva7ja.jpg

P_20170707_185235_zpsieazuclr.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Eline sağlık. Çok güzel 3 model yapmışsın. :)

Teşekkürler ancak ortada duran kırmızı mercedesi hazır aldım. Hoş durduğu için fotografa koymak istedim :)  Lastikteki kalıp izlerini de giderdim eksiklerimi söyleyen herkese çok teşekkür ederim ilginiz için :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elinize sağlık, hoş araç, işçiliğinizde güzel. 3 model yapan biri için oldukça başarılı buldum. Bende bir ara yapacağım ama decalli versiyonunu. (Alttaki) 

Daha iyi fotoğrafları görmek isterim. (Gün ışığında, fonlu ve iç kısım fotoğrafları vs.) Aracınızı çok daha başarılı gösterecektir. 

-Çamurluk sinyallerini boyamamışsınız. Sinyalleri BMF ile kaplayıp, boyayabilirsiniz.

-Bu aracın yan aynaları yere paralel olmalı. Aynaları sökün. Tam sığmadığını biliyorum mevcut haliyle o bölgeye, o yüzden ucundan çok hafif hafif zımpara yaparak sığmasını sağlayabilirsiniz. Tam sığdığında yere paralel oluyor.

-Lastiklerdeki kalıp izlerini dremel ile temizleyebilirsiniz.

-Kanadın Ek ince-uzun parçası siyah olmalı. 

-Sadece kapı panel çizgilerine siyah renk yıkama yapılırsa çok daha iyi duracaktır.

-Ön farl camlarına ve ön sis far camlarına siyah fitil yapabilirdiniz. 

-Birde ön plaka olmayınca daha iyi duruyor bu model.

İyi çalışmalar.

a2c32c88e81d41e3b80ebd20b1446c79--nissan 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Elinize sağlık, hoş araç, işçiliğinizde güzel. 3 model yapan biri için oldukça başarılı buldum. Bende bir ara yapacağım ama decalli versiyonunu. (Alttaki) 

Daha iyi fotoğrafları görmek isterim. (Gün ışığında, fonlu ve iç kısım fotoğrafları vs.) Aracınızı çok daha başarılı gösterecektir. 

-Çamurluk sinyallerini boyamamışsınız. Sinyalleri BMF ile kaplayıp, boyayabilirsiniz.

-Bu aracın yan aynaları yere paralel olmalı. Aynaları sökün. Tam sığmadığını biliyorum mevcut haliyle o bölgeye, o yüzden ucundan çok hafif hafif zımpara yaparak sığmasını sağlayabilirsiniz. Tam sığdığında yere paralel oluyor.

-Lastiklerdeki kalıp izlerini dremel ile temizleyebilirsiniz.

-Kanadın Ek ince-uzun parçası siyah olmalı. 

-Sadece kapı panel çizgilerine siyah renk yıkama yapılırsa çok daha iyi duracaktır.

-Ön farlara ve ön sis farlarına siyah fitil yapabilirdiniz. 

-Birde ön plaka olmayınca daha iyi duruyor bu model.

İyi çalışmalar.

a2c32c88e81d41e3b80ebd20b1446c79--nissan 

Yorumlarınız için teşekkürler. Farkında olmadığım birçok detayı ayrıntıyı yazmışsınız. En yakın zamanda maketimin eksiklerini gidereceğim. R34 ün yan aynaları ile R32 nin yan aynalarını karıştırmışım :D  kendi aynasını boyayıp değişimini yapacağım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Furkan Orkun ÖZMALKOÇ yazdı:

Merhaba, vallejonun verniğini kullandım. Telefonumun kamerası iyi değil fotoğraflar gerçekten çok yanıltıcı oluyor :) 

Size bir tavsiyem daha var, Otomobillerde 2K vernikten başka kullanmayın. Oto sanayide, oto boyası satan yerlerde mevcut, Standox, Glasurit gibi markaların ki en iyidir. Hobi firmalarından da Zero Paints ve Gravity colors un 2k verniği çok iyidir. Kullandığınız zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.