Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
sarhan demir

75 mm | Lilith | Nocturna | Sarhan Demir

Recommended Posts

18 saat önce, Evren İmgel yazdı:

Gerçekten çok güzel . Ellerinize sağlık.

16 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Çok güzel olmuş, eline sağlık. 

8 saat önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Mükemmel olmuş

Teşekkürler arkadaşlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Harika! Sarhan Bey, tecrubelerinizden yararlanmayi umarak sorayim. 1/48 ucaklara ilgisi olan biri olarak, pilot figurlerini nasil boyarsiniz? Hic beceremedigim bir konu bu. Yillar once buldugum ve daha iyisini goremedigim bir link su:

http://www.arcair.com/tnt1/101-200/tnt130-Figure-painting-Wenman/00.shtm

Ama sizinkinin yaninda oldukca sonuk. Boyle bir figuru boyamayi 5-6 bullet halinde nasil ozetlersiniz? O makeledeki asamalar genel itibariyle dogru mu? Ozellikle sizin modelinizdeki ana boyamayi ve golge/highlight kisimlarini nasil yaptiginiz aciklayabilirseniz cok makbule gecer. Ne tur boyalar kullaniyorsunuz o da cok ise yarar tabi.

Tesekkurler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Levent Burak Kara yazdı:

Harika! Sarhan Bey, tecrubelerinizden yararlanmayi umarak sorayim. 1/48 ucaklara ilgisi olan biri olarak, pilot figurlerini nasil boyarsiniz? Hic beceremedigim bir konu bu. Yillar once buldugum ve daha iyisini goremedigim bir link su:

http://www.arcair.com/tnt1/101-200/tnt130-Figure-painting-Wenman/00.shtm

Ama sizinkinin yaninda oldukca sonuk. Boyle bir figuru boyamayi 5-6 bullet halinde nasil ozetlersiniz? O makeledeki asamalar genel itibariyle dogru mu? Ozellikle sizin modelinizdeki ana boyamayi ve golge/highlight kisimlarini nasil yaptiginiz aciklayabilirseniz cok makbule gecer. Ne tur boyalar kullaniyorsunuz o da cok ise yarar tabi.

Tesekkurler.

Levent bey öncelikler teşekkürler. İlgili makale genel olarak figür boyama tekniklerinin temel noktalarını değinmiş ve doğru bilgiler vermiş. Herkesin boyama tekniği farklılıklar gösterebiliyor. Mesela makaleyi oluşturan kişi genel manada wash kullanarak gölge detaları ortaya çıkarmış ben washdan uzak duruyorum çünkü kullandığımız boyanın rengini farklı bir renge çevirebiliyor. İlk olarak size tavsiyem renk bilgisi çalışmanız. Örnekten yola çıkar isek kullanılan yeşil üniformaya ışık verirken beyaz renkten uzak durmanız. Çünkü kullanacağınız beyaz ana yeşilinizi farklı bir yeşile çevirecektir. Genelde açık sarı ile ışık vermenizde fayda var.

Lilith figürünün ana boyası vivid mavisi yani mora çalan bir mavidir içine biraz koyu lacivert atıp karıştırdığım boya ile başladım. Daha sonra azar azar beyaz ile tonladım. Gölge kısımları siyah katarak ince katlar halinde uyguladım. Yeni başladıysanız tavsiyem ana boyanın 2 veya 3 adet ışık ve gölgesini paletinize karıp bir ışık bir gölge olarak boyamanız. Böylece renklere hakim olup nerede ne yaptığınızı görme fırsatınız olacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.