Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Fatih Taş

1/24 I Subaru Impreza 2001 I Tamiya I Fatih Taş

Recommended Posts

Doğubayazıt'ta beraber çalıştığım bir devre arkadaşım için başladığım modeli bitirmiş bulunuyorum. Ben de kalacak olsa kesin tozlu topraklı bir dio yapardım kesin :) Sahibi almadan fotolarını çekip paylaşayım dedim  :) 

Tamiya'nın kaliteli modellerinden birisi. Kitin içinden PE hariç her şey çıkıyor diyebilirim. Parça uyumu mükemmel.  Boya olarak Tamiya TS-50 Mica Blue sprey boyayı dekant edip (Türkçesi var mı bilemedim) hava tabancası ile boyadım. Sadece yan dekaller anlamadığım bir şekilde çatlama yaptı, bir de lastik dekalleri dağıldı :( Bir de ilk defa figür denedim, 24 ölçek olmasına rağmen bayağı zor işmiş :blink: Şiddetle tavsiye ederim...

Kutu ve içeriği....

20170305_150510%20NXPowerLite_zpsbsouks8

20170305_150723%20NXPowerLite_zpsn4siiqy

20170305_150908%20NXPowerLite_zps0ewfpfo

20170305_151037%20NXPowerLite_zpspd9lejz

20170305_151037%20NXPowerLite_zpspd9lejz20170305_151211%20NXPowerLite_zpsps05va8

20170305_151037%20NXPowerLite_zpspd9lejz 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest M.D.   
Guest M.D.

Eline sağlık abi, ne güzel gömülürdü bu yakışıklı toza toprağa:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Ferhat Karadeniz yazdı:

Ellerine sağlık abi güzel hediye..

Teşekkürler Ferhat :) 

11 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Bende bu Subarulara hastayım, çok güzel bitmiş, tebrikler abi.

Teşekkürler Gökay :) 

10 saat önce, Mustafa Dombay yazdı:

Eline sağlık abi, ne güzel gömülürdü bu yakışıklı toza toprağa:)

Sorma Mustafa, benim de içim gitti ama malum hediye :) 

8 saat önce, Furkan Orkun ÖZMALKOÇ yazdı:

Elinize sağlık çok güzel olmuş 

Teşekkür ederim :) 

7 saat önce, Bugra Ozbek yazdı:

Çok güzel olmuş. Tebrik ederim. Siz gene de bir düşünün diye buraya koyayım:

http://www.dirally.com/wp-content/uploads/2015/11/15_WRC_RallyGB_Testing_1-1024x640.jpg

Teşekkürler :) Fotoyu bilgisayara kaydettim ;) Bir gün lazım olur belki :) 

6 saat önce, ali yasin ulaş yazdı:

decaller uğraştırmış belli ama iyi toparlamışsınız, elinize sağlık

Teşekkür ederim :) 

2 saat önce, Taner Onagül yazdı:

Decalleri inceleyip de parcalanma riskini hissetseydiniz decalleri ayirmadan tamaminin uzerinde 1-2 vernik fislatarak parcalanmalarini onleyebilirdiniz... Eline saglik guzel bir bitis...

Teşekkürler Taner Hocam :) Tavsiye için teşekkürler, bundan sonra kesin dikkat ederim artık:rolleyes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elinize sağlık.  Hediye olduğu için değerlendirmenin bir önemi yok, alan umarım değerini anlar, ama yine de başkası yaparsa ve olurda bunu okursa kulağına küpe olsun diye gördüklerimi yazayım. :)

Lastiklerde kalıp izi var. Boya işçiliğiniz iyi ancak vernikte biraz problem olmuş. portak kabuğu görüntüsü var bazı yerlerde ayrıca tozlar var. (Spoiler da özellikle) Polishing yapmışsınız galiba biraz daha temizlenmesi lazım. Siyah kısımlarda iz kalmış. (Tavan) Yumuşak nemli fırça kullanabilirsiniz. İç kısımı ve figürleri de görmek isterdim, Decallerde sorun yaşamışsınız. Motordaki yıkama-kirletmeniz hoş, egzoz borusu ile biraz daha çalışılabilir. Jant kapakları çıkmıyor mu kitten? referansta siyah gözüküyorlar da. Sol arka lamba tam yerine oturmamış gibi. Ön lip boyasıyla, ön tampon gergisiyle ve ön ekstra farlarla biraz daha çılışılabilir. Ön sinyaller boyanmamış (tamponda) onlar boyanabilir. Ön yan camlara havalandırma açılabilir.

Askeri maketlerde çok başarılısınız. Oradaki kirletme tekniklerini uygulayıp bu aracı bir dioda kullanırsanız çoğu sorunu gidermiş olursunuz.

Başarılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 29.06.2017 at 19:25, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Elinize sağlık.  Hediye olduğu için değerlendirmenin bir önemi yok, alan umarım değerini anlar, ama yine de başkası yaparsa ve olurda bunu okursa kulağına küpe olsun diye gördüklerimi yazayım. :)

Lastiklerde kalıp izi var. Boya işçiliğiniz iyi ancak vernikte biraz problem olmuş. portak kabuğu görüntüsü var bazı yerlerde ayrıca tozlar var. (Spoiler da özellikle) Polishing yapmışsınız galiba biraz daha temizlenmesi lazım. Siyah kısımlarda iz kalmış. (Tavan) Yumuşak nemli fırça kullanabilirsiniz. İç kısımı ve figürleri de görmek isterdim, Decallerde sorun yaşamışsınız. Motordaki yıkama-kirletmeniz hoş, egzoz borusu ile biraz daha çalışılabilir. Jant kapakları çıkmıyor mu kitten? referansta siyah gözüküyorlar da. Sol arka lamba tam yerine oturmamış gibi. Ön lip boyasıyla, ön tampon gergisiyle ve ön ekstra farlarla biraz daha çılışılabilir. Ön sinyaller boyanmamış (tamponda) onlar boyanabilir. Ön yan camlara havalandırma açılabilir.

Askeri maketlerde çok başarılısınız. Oradaki kirletme tekniklerini uygulayıp bu aracı bir dioda kullanırsanız çoğu sorunu gidermiş olursunuz.

Başarılar.

Muhteşem tavsiye ve eleştiriler :) Arkadaşa gitmeden bahsedilen eksiklikleri tamamlamaya çalışacağım. Çok teşekkür ederim :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.