Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Emir İŞAŞIR

1/350 | U-boot Type VII C | Revell | Emir İŞAŞIR

Recommended Posts

Biraz küçük ölçek, biraz acemilik, biraz da bilgisizlik kaynaklı hataları olmasına rağmen biten kit aşağıda. Sorularım da devamında.

IMG_20170611_232320_zpsma9ortqo.jpg

IMG_20170611_232335_zpsomrwmpk2.jpg

IMG_20170611_232406_zpshusuetj0.jpg

IMG_20170611_232416_zps7ltcutur.jpg

IMG_20170611_232505_zpsjtntntld.jpg

IMG_20170611_232738_zpsycrr7u8v.jpg

IMG_20170611_232853_zpspm8uuy4x.jpg

IMG_20170611_233529_zpsxaw9kh0z.jpg

Gelelim sorularıma. Vernik olarak Humbrol Gloss Cote attım (decal öncesi ve sonrasında). Sonra delikleri belirgin hale getirmek için enamel pas rengini bol tinerle açarak wash yaptım. Sonrasında bunun fazlalıklarını almak için enamel tinerli kuteçu ile temizledim ama vernik olmasına rağmen altındaki boyada aşınma meydana geldi bazı yerlerde. Bu vernik su bazlı, kullandıktan sonra fırçaları su ile temizleyin demiş şişede. Bunun sebebi ne olabilir?

Devamında da yine Humbrol Matt Cote ile de mat vernik attım. Bunun ne bazlı olduğunu çözemedim ama şişede petrol bazlı olduğu, solunmaması gerektiği yazılı. Bu, diğerine göre oldukça yoğun bir kıvamda olduğu için airbrush ile atılması zor. İnceltmek için birkaç yerde white spirit tavsiye edilmiş ama elimde yok. Bunun yanı sıra Humbrol tiner de tavsiye edenler var. Bunun da enamel tineri olması lazım diye düşünüyorum. Kullanmış olan varsa tavsiyelerine ihtiyacım var.

"sealer" yani bir sonraki işlemde korucuyu görevi görmesi için attığım bütün vernikler enamel. gerçi kemik kuruma sağladıktan sonra böyle bir problem yaratmaması gerekirdi.

vernikten sonra wash için arada geçen süre ne kadar?

verniği airbrush ile attı isen 350 ölçekteki drenajların içine nüfuz edememiş, uygun bir film tabakası bırakamamış olabilir?

tiner ne kullandın?