Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Samet Arısoy

1/700 | Royal Australian Navy Destroyer Vampire | Tamiya | Samet Arısoy

Recommended Posts

Gemi için hırdavattan tedarik edeceğin boya için Cosmos'u önerebilirim. Akçalı genel olarak mat bir görünüm sergilemiyor ve dikkatli atmazsan detaylar kaybolabiliyor. Cosmos birikme yapsa bile kuruyunca uçuyor ve detayları airbrushla boyanmış gibi belli ediyor. Hem de ucuz :) Zamanında ben stokladım hala işime yarıyor. Airbrusha geçene kadar bununla da idare edebilirsin.

primer1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Gemi için hırdavattan tedarik edeceğin boya için Cosmos'u önerebilirim. Akçalı genel olarak mat bir görünüm sergilemiyor ve dikkatli atmazsan detaylar kaybolabiliyor. Cosmos birikme yapsa bile kuruyunca uçuyor ve detayları airbrushla boyanmış gibi belli ediyor. Hem de ucuz :) Zamanında ben stokladım hala işime yarıyor. Airbrusha geçene kadar bununla da idare edebilirsin.

primer1.jpg

Tavsiye için teşekkürler akçalı kafama yatmamıştı zaten içimde bir şüphe olacaktı yapıştırıcı gelesiye kadar bunu da alayım bari hem de bayağı uygunmuş (akçalıya 15 buna 8 istedi)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar uçaktan başladım dün akşam çok az bir ilerleme kaydettim bir soru soracaktım yeni konu açmıyım dedim buraya sorayım dedim şimdi aşağıda 2 tana resim var kokpitin o kısımı spreyle boyayarak yapıcam spreyi direkt buraya sıkarsam boyanın geldiği güçle burdaki yapıştırıcılar bu minnacık parçaları tutamaz diye düşündüm doğru mu düşündüm bilmiyorum ama bana yeni başlıcam sıkılırsan bırakırsın boşuna para harcamana gerek yok diye Cumhur abi fırça aldırmamıştı ben kokpitin içini nasıl boyuyacam 

-Bir yere sıksam topluca ordan evde bulduğum sulu boya fırçalarıyla mı yapsam ki yoksa aynı şekilde toplu sıkıp bir deynek çubuk yardımıyla mı sürsem ki elimle olmaz sanırım 

18985541_1520232888021627_2119680033_n.jpg?oh=5e0e7a17fc087698e5eb71af31804736&oe=5939FE32

18982972_1520232864688296_1749431930_n.jpg?oh=c606f639a189882ea9f6e232f4486063&oe=5939F6C0

(Resim kalitesi berbat kusura bakmayın )

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok yakından sıkarsan belki dediğin şey gerçekleşebilir, yakından sıkma zaten, boya aşırı kalın olur... 20-25 cm uzaktan sağlı sollu hareketli olarak sık spreyi... Şu Cumhur abinle de tanışmak isterim doğrusu, bir insanı daha en başında hobiden soğutmak da neyin nesi arkadaş! İlk yazılanları okudum, tanımadığım adam hakkında yorum yapmayayım dedim, ama biraz abartmış valla... iyi bari oldu olacak kit alma, soğursun nasıl olsa deseymiş :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ahmet bey'in dediği gibi yakından sıkma. Birikme yapar. Çok uzaktan sıkarsan bu seferde yüzeye varmadan kurur.
böyle küçük parçalar için sprey sıkmak sorun aslında. Ben tavsiye etmezdim. Fırça, AB vs kullanmaktan bile fazla ustalık ister.

Sprey kullanacaksam. Spreyin tetiğine parçanın dışında bas, tetikten elini dışından çek. Hızlı tek yönde geçişler yap. O birşey değil boya her yere dağılır. odanın tümü boya partükülü olacaktır. odayı havalandır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Çok yakından sıkarsan belki dediğin şey gerçekleşebilir, yakından sıkma zaten, boya aşırı kalın olur... 20-25 cm uzaktan sağlı sollu hareketli olarak sık spreyi... Şu Cumhur abinle de tanışmak isterim doğrusu, bir insanı daha en başında hobiden soğutmak da neyin nesi arkadaş! İlk yazılanları okudum, tanımadığım adam hakkında yorum yapmayayım dedim, ama biraz abartmış valla... iyi bari oldu olacak kit alma, soğursun nasıl olsa deseymiş :)

ya işte genelde başlayan 100 kişiden 80 i gibi büyük bir rakam yapamıyormuş sabır edemiyomuş falan gerçi ben bırakcağımı sanmıyorum ama gene de boşa masraf yapmamam için bişey satmadı yani bi yapışkan aldım 3 zımpara 2 boya aldım başka birşey almadım yani yapmak için :) 

Kutunun üstünde 25-30 cm geriden sıkın yazıyor ama ben gene süphe etmiştim gelen basınç birleşen parçaları ayırır diye 

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ahmet bey'in dediği gibi yakından sıkma. Birikme yapar. Çok uzaktan sıkarsan bu seferde yüzeye varmadan kurur.
böyle küçük parçalar için sprey sıkmak sorun aslında. Ben tavsiye etmezdim. Fırça, AB vs kullanmaktan bile fazla ustalık ister.

Sprey kullanacaksam. Spreyin tetiğine parçanın dışında bas, tetikten elini dışından çek. Hızlı tek yönde geçişler yap. O birşey değil boya her yere dağılır. odanın tümü boya partükülü olacaktır. odayı havalandır.

Teknik için teşekkürler bunu bir yerde görmüştüm hatırlattığın için sağolasın, müstakil evde oturduğum için bahçede yapıcam zaten efsane kokuyor evde izin vermezler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Samet Selamlar, 

CCA aslında çoğu hobi dükkanı sahibinin yapmadığı bir güzellik yapmış. Ben çok arkadaşımın 500-600 tl masraf yapıp 3. maketten sonra vazgeçtiğini gördüm. Bu yüzden buna çok takılma evdeki malzemeler aslında bol bol yeter 2 3 maket yapmaya.  En basiti bir tane tırnak törpüsü bir maket bıçağı yapıştırıcı bir de cımbız ilk bir kaç iş için idare eder. Devamı için heves yanında para da lazım olacaktır. İlk yapılan harcamaların çoğu da yanlış olur hala alıp hiç kullanmadığım bir sürü ıvır zıvır şey var elimde. 

Fırça işini çözmen lazım ama. Ben senin yerinde olsam büyük kırtasiyeden pabeo marka 000, 0 , 2 numara 3 tane fırça alırım bunlar çok pahalı ürünler değil. Ben ilk bir kaç modelimin tekerleklerini cd kalemi ile boyamıştım çok ta kötü olmamıştı... 

Sprey boya konusuna gelirsek boyamak istediğin parçaları bir sopaya çift taraflı bant macun uhu tak gibi bir malzeme ile sabitle çok kısa fıslarla 20 cm mesafeden at. Detay yapacaksan kurşun kalem cd kalemi gibi malzemeler ile devamını getirirsin. Fırça alırsan da Sprey boyanın ucuna bir pipet tutarak biraz boyayı temiz bir gazoz kapağına aktar fırça ile boya.

En kötü maket bitmemiş makettir. Benim gibi olma başla bitir seversen tezgahında olur her şeyinde olur zamanla. 

Çok eskilerden bir yazım vardı tezgah toplamanın alternatif yolları diye. Hobi mağazalarından 500 tl ye alacağın malzemeleri 150 tlye çıkarıyorsun. Bulursan okursun bir ara... Lazım olanlar büyük bir kırtasiye elektronik mağazası oto boyacıları malzemesi satan bir nalbur bir de güzel medikal dükkanı buldun mu neredeyse tüm malzemeleri eksiksiz toplarsın. Ha bir de kadınların alışveriş yaptığı makyaj mağazası lazım gratis vb. En iyi törpü ve zımparalar orada var.

Kolay gelsin. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, İlker Aktaş yazdı:

Samet Selamlar, 

CCA aslında çoğu hobi dükkanı sahibinin yapmadığı bir güzellik yapmış. Ben çok arkadaşımın 500-600 tl masraf yapıp 3. maketten sonra vazgeçtiğini gördüm. Bu yüzden buna çok takılma evdeki malzemeler aslında bol bol yeter 2 3 maket yapmaya.  En basiti bir tane tırnak törpüsü bir maket bıçağı yapıştırıcı bir de cımbız ilk bir kaç iş için idare eder. Devamı için heves yanında para da lazım olacaktır. İlk yapılan harcamaların çoğu da yanlış olur hala alıp hiç kullanmadığım bir sürü ıvır zıvır şey var elimde. 

Fırça işini çözmen lazım ama. Ben senin yerinde olsam büyük kırtasiyeden pabeo marka 000, 0 , 2 numara 3 tane fırça alırım bunlar çok pahalı ürünler değil. Ben ilk bir kaç modelimin tekerleklerini cd kalemi ile boyamıştım çok ta kötü olmamıştı... 

Sprey boya konusuna gelirsek boyamak istediğin parçaları bir sopaya çift taraflı bant macun uhu tak gibi bir malzeme ile sabitle çok kısa fıslarla 20 cm mesafeden at. Detay yapacaksan kurşun kalem cd kalemi gibi malzemeler ile devamını getirirsin. Fırça alırsan da Sprey boyanın ucuna bir pipet tutarak biraz boyayı temiz bir gazoz kapağına aktar fırça ile boya.

En kötü maket bitmemiş makettir. Benim gibi olma başla bitir seversen tezgahında olur her şeyinde olur zamanla. 

Çok eskilerden bir yazım vardı tezgah toplamanın alternatif yolları diye. Hobi mağazalarından 500 tl ye alacağın malzemeleri 150 tlye çıkarıyorsun. Bulursan okursun bir ara... Lazım olanlar büyük bir kırtasiye elektronik mağazası oto boyacıları malzemesi satan bir nalbur bir de güzel medikal dükkanı buldun mu neredeyse tüm malzemeleri eksiksiz toplarsın. Ha bir de kadınların alışveriş yaptığı makyaj mağazası lazım gratis vb. En iyi törpü ve zımparalar orada var.

Kolay gelsin. 

Uçağı zaten neredeyse dediğiniz gibi topladım o heyecanla çok fotoğraf çekemediğim için üretimi devam edenler başlığı altında konu açamadım bende tekerlekleri o tarz bir kalemle boyayacağım , özel fırça almadım daha dışını daha boyayamadım lazım olursa onu da alırım pek el becerime güvenmediğim için sprey ideal oldu benim için sadece tek sorunum sıkarken istek dışı parçaya yakınlaştırmam boyayı onu da çözmek için denemeler yapıyorum, evde bulduğum maket bıçağı, makas ,cımbız ,kulak çubuğu, çöp şiş çubuğu sadece harcağıdığım para 35 tl oldu o da 2 tane boya 3 çeşit zımpara birde revell yapıştırıcı şuan bunlar yetti birde evde bulduğum uhu tac ile ince eldiven bunlar bana yetti yani ilk maket için yeterli bana

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.