Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Şafak AVCİ

1/72 | T-90 MS | Modelcollect | Şafak AVCI

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar sıradaki kit gene modelcollectten T-90 MS kiti. Kit ziyadesiyle güzel ama T-72 kiti bence daha güzeldi. Kamuflajlı yapmayı planlıyorum, ilk adam akıllı denemem olacak bakalım sonuç ne çıkacak :)

Şansımı deneyeceğim şema bu

Tiger+Model+T-90MS+Tagil+%252816%2529.jp

Montajı tamamladım tesviye temizliğini yaptım boyanmadan önce poz aldım

02_zpspe6neqxv.jpg

01_zps08tdc7gu.jpg

Peşine ilk kat boyayı attık, doğrusunu mu yaptım bilmiyorum ama açık renk boyadan başladım. Kapatıcılığı oldukça düşük bir renk. bu kat kuruduktan sonra 1 kat daha geçecem üstünden.

06_zpsineofj5p.jpg 

Resimler ledlerden dolayı hafif mavimsi çıktı :) telefonla çektim düzeltmedim kusura bakmayın :) 

Kalın sağlıcakla..

Modelcollect firmasının zıvanadan çıkmadan önceki en son derli toplu kiti buydu. Ben de çok severek yapmıştım ..

Şafak sahte para lambaları vardı eskiden :) umarım renkler gerçekte bu kadar bozulmuyordur bu konuda ışıkta.

kolay gelsin ...

IMG_0920_zps15e58442.jpg

Bence Armata'ya benzeyen güzel bi tankmış. Modern yapamıyorum ben. Çok güzel bir şema seçmişsin.

Teşekkürler Kürşat :) bu tank benimde çok hoşuma gidiyor..

Güzel olmuş yapım ile ilgili foto almadın mı ? paylaşacak mısın.

Final nasıl olacak bir dio olur mu yoksa sade bir final mi olacak :D 

Eyvallah Metin, yok üstteki fotoların dışında resim almadım. Fotoğraflamayı adet edinemedim bitürlü.

Modelcollect firmasının zıvanadan çıkmadan önceki en son derli toplu kiti buydu. Ben de çok severek yapmıştım ..

Şafak sahte para lambaları vardı eskiden :) umarım renkler gerçekte bu kadar bozulmuyordur bu konuda ışıkta.

kolay gelsin ...

Bundan sonra çıkardığı kitleri almayalımmı? :huh: T-14 Armata, T-80 UM2 Black Eagle ve t-80 UD kitleri var elimde bide. bu kitleri nasıldır bilemiyorum :) Boya kabininin içinde çektim fotoları, beyaz ledle aydınlatıyorum kabini. Telefonla çekince telefonun beyaz dengesi sapıtıyor herşey maviye dönüyor :) Vinyl lastikleri kullanmıycam sanırım, bakla paletleri kullanacam, sen hangilerini kullanmıştın?

kolay gelsin ...

IMG_0920_zps15e58442.jpg

Abi bu modeli ne zaman yaptın? Modelcollect zamanında 5 dolardan deneme yapılsın diye kit yollayan Çin firması mıydı? Yanlış mı hatırlıyorum abi?

Teşekkürler Kürşat :) bu tank benimde çok hoşuma gidiyor..

Eyvallah Metin, yok üstteki fotoların dışında resim almadım. Fotoğraflamayı adet edinemedim bitürlü.

Bundan sonra çıkardığı kitleri almayalımmı? :huh: T-14 Armata, T-80 UM2 Black Eagle ve t-80 UD kitleri var elimde bide. bu kitleri nasıldır bilemiyorum :) Boya kabininin içinde çektim fotoları, beyaz ledle aydınlatıyorum kabini. Telefonla çekince telefonun beyaz dengesi sapıtıyor herşey maviye dönüyor :) Vinyl lastikleri kullanmıycam sanırım, bakla paletleri kullanacam, sen hangilerini kullanmıştın?

Kutu içeriği sonradan değişmiş anlaşılan bende sadece vinly palet vardı. Benimki ilk üretim.  

Modelcollect mevcut durumda Pe ağırlıklı setler ile işi götürüyor , aldığın kitler elbette çok kaliteli ancak bu ölçekte Pe montajını sevmiyorum ben . Armatanın Pe setini inceledin umarım :)

Geçen ay T-80UD almıştım jadardan. Paketin üstünde metal barrel, link-lenght track ibaresi yazmasına rağmen ne metal namlu çıktı ne de bakla palet çıktı. Bildiğin dandik bir vinil palet koymuşlar içine.... Neyse modelcollectin müşteri hizmetlerine attım maili, dedim böyle böyle... yeni çıkan kitler böyle çıkıyor eski kutunun içine koyulmuş gibisinden birşeyler yazmışlar, tepem attı... Kutu ürün için referanstır, kutuda ne görünüyorsa içinden o çıkmalıdır gibisinden yarım yamalak ingilizceyle birşeyler karaladık, anlamışları neyseki :) zar zor ite kaka metal namlu ve bakla palet gönderttim kendime... Yani sözün özü modelcollect çok bozulmuş be abi :)

Kutu içeriği sonradan değişmiş anlaşılan bende sadece vinly palet vardı. Benimki ilk üretim.  

Modelcollect mevcut durumda Pe ağırlıklı setler ile işi götürüyor , aldığın kitler elbette çok kaliteli ancak bu ölçekte Pe montajını sevmiyorum ben . Armatanın Pe setini inceledin umarım :)

Evet inceledim, ilk izlenimim kitteki parça sayısından çok PE parça var :D montajı nasıl olacak bilmiyorum, keşke bununda arkadaki yan ızgaraları PE verselermiş plastikle dökünce çok kalın olmuş ölçeğine göre. Bir sonraki yenilemede onuda değiştirirler sanırım :) PE delisi değilim, kalıplanamayan parçaları PE versinler yeter benim için. 

15740984_10154871991598114_6529665812729

Bu kitteki PE ler tam kıvamındaydı bence. Belki arkadaki ızgaralarada verebilirlerdi o kadar

Geçen ay T-80UD almıştım jadardan. Paketin üstünde metal barrel, link-lenght track ibaresi yazmasına rağmen ne metal namlu çıktı ne de bakla palet çıktı. Bildiğin dandik bir vinil palet koymuşlar içine.... Neyse modelcollectin müşteri hizmetlerine attım maili, dedim böyle böyle... yeni çıkan kitler böyle çıkıyor eski kutunun içine koyulmuş gibisinden birşeyler yazmışlar, tepem attı... Kutu ürün için referanstır, kutuda ne görünüyorsa içinden o çıkmalıdır gibisinden yarım yamalak ingilizceyle birşeyler karaladık, anlamışları neyseki :) zar zor ite kaka metal namlu ve bakla palet gönderttim kendime... Yani sözün özü modelcollect çok bozulmuş be abi :)

Modelcollect kutuları bantlamıyor, polonyada içinden araklamışlardır onları :) benim kutu ingiltereden gelmişti tamdı hepsi

Modelcollect kutuları bantlamıyor, polonyada içinden araklamışlardır onları :) benim kutu ingiltereden gelmişti tamdı hepsi

O ihtimal de aklıma geldi ama firmanın böyle cevap yazması kafamı attırdı. Kutu ve kit fotoğraflarını da yollamıştım oysaki, bir yanlışlık olduğu gün gibi ortada iken içerik değişti demesi hoş değil....

Maskelemeyi svı maskeyle yapmıştım, pişman oldum :) bukadar detaylı tanklarda maskeyi sökmesi sıkıntı oluyor. özellikle turretteki maskeyi sökerken çok zorlandım, çöl rengi boya bayabi kirlendi, anten ve makineli tüfek koptu. ufak taşmalar ve maskenin ince kaldığı yerler dışında çok kötü bi sonuç olmadı kanımca :)

IMG_1787_zpseknwr8mj.jpg

4 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Bence sıvı maske bu tür işlemler için iyi bir fikir değil . Maskeyi fırça ile uyguladığımız için , fırça ile kamuflaj yapmaktan çok ta farklı olmuyor sonuç maalesef . Biraz düzeltme yapmak gerekecek sanırım fırça ile. 

Baya bi yerine müdahale etmem gerekecek. neyse diğer tanktaki gibi tonlama yok bunda ana renkleri tamamlayarak yaptımmı yeter. diğer tankta ton tutturmak çok sıkıntılı olacak.

bidaha sıvı maskemi? tüübe